Ako urobit docasnu stavbu?

Ako urobit docasnu stavbu?

Poslaťod minmax » Pon 22. Dec 2008 19:43:50

Zdravim,
chcem sa spytat na vas nazor.
Chcem urobit ubytovnu pre cca 10 ludi na cca 5 rokov a mala by sluzit celorocne.
do uvahy pripadaju zatial tieto 2 moznosti:vybetonujem betove patky a polozim na ne namorne kontajnery,kde si vyrezem okna a dvere presne kde budem potrebovat,osadim plastove okna,dvere a zateplim 10-15polystyrenom.Vykurovat to chcem elektrickymi radiatormi.Kontajner je podla vsetkeho iba zelezna konstrukcia ,ktora je oplechovana hrubsim plechom.
Zaujima ma preto ci viem nejak prilepit na plech polystyren,alebo je dobre dat na plech najskor lisovany papier\http://kuruc.sk/sk/vyrobky-cennik\ ,pripadne nejaku sds dosku?
Z vnutra by som dal bud stolarsku drevotriesku cca 16-18 mm ,alebo tak isto ten papier.

Na original kontajnerovu strechu by som dal pomurnice a krov by bol iba s takym malym spadom.Ako krytinu by som pouzil nejaky tenky plech a na povodnu strechu,tjs kontajner by som naukladal iba psp cca 10cm.ziadne lepenie,na cca 5 rokov to staci naukladat.\tu strechu chcem iba kvoli tomu,aby som tam vedel dat tu izolaciu\

Nebude mi to vo vnutri moc vlhnut,ked tam bude polystyren,plech,plastove dvere a okna?

Bude to v zime stacit ,resp budu tam obrovske tepelne straty?



druha moznost je,ze tak isto polozim na betove patky zelezne konstrukcie zo starych unimo buniek a
http://kuruc.sk/sk/panely ,na to este raz 10 cm polystyren a z vnutra bud http://kuruc.sk/sk/dosky, alebo zase drevotrieskovu dosku.
podlahu v obidvoch pripadoch riesit tak,ze na spodok dosky a na ne betonovy poter.
Strechu aj tomto pripade nejak podobne ako v 1.


vyjadri sa ku tomu niekto?pripadne nieco na vylepsenie?potesi kazdy nazor.
dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Pon 22. Dec 2008 20:02:33, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
minmax
 




Re: Ako urobit docasnu stavbu?

Poslaťod emkac » Pon 22. Dec 2008 20:43:42

No, ja som zvedavy, ako budes osadzat okna a dvere do plechovej budy.
A rovnako viest rozvody bude zaujimave, po stene....

Ake to ma byt velke? To je velmi dolezite.
Spresni.
Pretoze iba tak sa daju vyratat tepelne straty, a tym padom aj to, ci budu stacit radiatory.
A este ako chces riesit kupelnu a kuchynu? Cize ake tam planujes rozvody vody, plynu, kanalizacie? Bude to tam? Elektriku predpokladam tam mat budes.

Potom sa vyjadrime urcite kvalifikovanejsie.

A neuvazoval si nad klasickou stavbou z ytongu? 20 cm hrubka? Ak to ma byt male, mozno by to bolo vyhodnejsie.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako urobit docasnu stavbu?

Poslaťod maxino » Pon 22. Dec 2008 22:20:16

pokial by to bolo z tej plechenej budy tak pravdepodobne 12 x 7,5 m a pokial z unimo buniek tak cca 10 x 9 .elektrina bude v listach na stenach a voda tak isto.plyn tam nebude,preto aj elek.vykurovanie.kanalizacia bude riesena do zumpy.soc.zariadenie bude spolocne a bude susedit s kuchynkou,tym padom to nebude take zlozite s vodou a odpadom.
nad klasickym murovanim som nepremyslal,lebo nechcem riesit stavebne povolenie atd....aj toto musim nejak vyspekulovat aby som musel absolvovat co najmenej byrokracie na uradoch..a navyse to za 5r pojde vsetko prec z pozemku.
a vyplne chcem namontovat tak,ze vyrezem otvor,okolo otvoru pribodujem zeleznu vystuz trebars "L" alebo "U" a dalej klasicky pu pena a par srobov,pripadne nit.
maxino
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 22:26:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako urobit docasnu stavbu?

Poslaťod emkac » Pon 22. Dec 2008 22:53:30

maxino píše:nad klasickym murovanim som nepremyslal,lebo nechcem riesit stavebne povolenie atd....aj toto musim nejak vyspekulovat aby som musel absolvovat co najmenej byrokracie na uradoch..a navyse to za 5r pojde vsetko prec z pozemku.


a) ak to vsetko chces dat potom prec z pozemku, zaklady nebude dobre robit. To skor zozen unimobunky, maringotku a pod.
Videl som inzerat na 4 postelovu maringotku za 40000. Ale aj nejake za 75000. Cize ak kupis dve, tak sa urcite dostanes pod 200K. Cirkusanti v tom byvaju cely zivot, neviem koho tam planujes ubytovat, ale na 5 rokov by to mozno stacilo.
Len neviem ako je tam riesena voda a kanalizacia.

b) Stavebny zakon hovori
§ 55

(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

Cize akonahle budes murovat patky, da sa to povazovat za stavbu.
Aj ked, ked to zatajis, nemusi sa to brat ako stavba. Nikto to nebude vediet. Povies ze tie budy mas na holej zemi.
Ale na druhu stranu tie patky tak lahko potom neodstranis.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako urobit docasnu stavbu?

Poslaťod maxino » Pon 22. Dec 2008 23:49:24

o patky sa nebojim,to so obkope da dookola retaz ,alebo lano a jcb to vytiahne,ale to teraz nechcem riesit.
rozmyslal som aj nad maringotkami,ale chcem aby to bolo aspon trochu na urovni.aj ked na druhej strane je to lacnejsie ako hotovy kontajner na ubytovanie a nie je s tym vela roboty.len som si neni celkom isty,ci tam nazenem nejakych robosov...predsa ked dam kontajner,plastove okna,normalnu sprchu kde budu obkladacky a tak isto kuchynku a zvonku bude ten polystyren klasicky ukonceny teda omietka,farba....tak to bude vypadat ako domcek a nie ako na hodoch...
maxino
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 22:26:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia