Aký matrac do spálne

Aký matrac do spálne

Poslaťod zuzina » Str 10. Dec 2008 18:39:40

Chceli by sme kúpiť novú manželskú posteľ - drevennú, ale aký matrac. Neviem či objednať Dormeo, kúpiť v Asku, alebo v predajni - tzv. zdravotné matrace. Kamarát kúpil na jednej predvádzacej akcií - ortopedické - no jeden za 10 000,-. Nechcem kúpiť tie najlacnejšie - manžel má problémy s krížami - no ale dať 20 000,- len za matrace sa mi zdá trochu priveľa.
Samozrejme, že každý predajca si tie svoje výrobky vychváli, no a nechcela by som sa popáliť, tak ak máte niekto skúsenosti s kúpou matracov, tak mi prosím odpíšte. Vďaka :?:
zuzina
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 14:49:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod deko » Str 10. Dec 2008 19:24:28

kazdemu vyhovuje iny matrac. takze odporucam vykaslat sa na rady kohokolvek ohladne "ten matrac je zarucene dobry". treba chodit do predajni a minimalne 10 minut si na kazdom matraci polezat, poprevalovat a tak. na matraci travime velmi dlhy cas, takze skutocne sa oplati investovat par hodin do testovania. a inak ako lezanim sa to otestovat neda...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod MartinH » Str 10. Dec 2008 20:06:46

Hlavne zabudnite na nezmyselny, ale rozsireny blud, ze tvrdy matrac = zdravy matrac. Aj tu plati zlata stredna cesta.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod zuzina » Str 10. Dec 2008 22:13:42

Tak díky za rady, asi nabehnem do obchodov a začnem sa povalovať po všetkých matracoch, len dúfam, že ma nevyvedú ako blázna ................ :mrgreen:
zuzina
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 14:49:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod emkac » Štv 11. Dec 2008 0:07:17

Mne poradili v JMP na Vajnorskej.
Kupil som nejake specialne matrace so zabudovanym rostom, nejakou cudnou vrstvou a dalsou cudnou vrstvou. (ten pocet vrstiev neviem presne, ale v pripade zaujmu zistim viac info)
Ziskalo nas to tym, ze podla vahy a nasich preferencii nam odporucili tvrdost, ale dali nam moznost do jedneho roka zadarmo vymenit jednu vrstvu z tych troch a tym upravit tvrdost madracu. (ak by nam tvrdost nevyhovovala)

V kazdom pripade obecne plati, ze mas pevny rost a lamelovy rost. Pre kazdy rost potrebujes iny typ madracu, cize vyberaj to komplexne.
V danej predajni boli naozaj ochotni a dost sa nam venovali a aj dos vysvetlili. Ale ci to nebol iba marketing? To neposudim. V zasade sme s madracmi spokojni (inac daju sa aj na mieru) a tvrdost sme nemenili. Len trvalo asi mesiac, kym sme si zo smejdu zvykli na kvalitu. :D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod Lubomir » Štv 18. Dec 2008 0:27:09

Kupovat matrac je vzdy riziko. Clovek ho neodskusa aj ked na nom lezi hodinu, to sa da len ked sa na nom clovek vyspi. Tvrdost ber podla odporucania vyrobcov. Co sa tyka zlozenia, kazde ma svoje specifika. My predavame zancku Sembella a aj sam ho pouzivam a som spokojny. Ale su to drahsie matrace aj ked velmi kvalitne. Za dobry matrac sa ti urcite oplati priplatit, ved na nom stravis nemalu cast svojho zivota. A matrac nechod kupovat unavena, najlepsie doobeda vyspana. Unavenemu cloveku sa zda dobra aj lavicka v parku :-)
Este par rad:
- matrac sa ti moze zdat pri sadnuti makky, je to jedno treba si lahnut. Volit ako to tu uz niekto spomenul ani nie makky ani nie tvrdy.
- Letna-zimna strana je v podstate nezmysel, alebo skor finta, aby vyrobcovia prinutili zakaznikov aspon raz do roka obratit matrac.
- Dobra je napriklad tzv. pomala pena, ta sa ti lepsie prisposobi a nenuti ta tlakom v noci menit tolko polohu.
- Kvalitny matrac bez kvalitneho rostu nebude nikdy ono
- na matraci sa odporuca spavat bez plachty, drahsie matrace maju rozne vymozenosti ako napriklad Aleo Vera a ine liecive casti a potah je snimatelny, kde sa snime polovicka potahu, matrac sa otoci a spi sa dalej.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod mpp » Štv 18. Dec 2008 7:47:06

Odporúčať sa nedá, pretože výrobca dáva záruku na desať rokov a doktor cez matrace hovorí o výmene za päť rokov. Keď som bol (a i keď budem znova tak sa tak zariadim) "chytený na kríže" doktor y pohotovosti siahol na matrac a kázal ho vybrať a na plochu podložiť iba "larisu" v dvoch vrstvách.
mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod zuzina » Pia 19. Dec 2008 20:58:35

Dík za radu Lubomír,
máš pravdu, že ich je na trhu strašne veľa a normálny človek sa nemá šancu v tom vyznať, sú latexové, s PUR penou, s lamelami a takými a takými výplňami. Spomínal si Sembellu, na nete som našla, že ich predávajú aj vo vmtrade v Nitre a Topoľčanoch. Problém je, že čo som zatiaľ hľadala, nikde neuvádzajú cenu. Je jasné, že kvalitný matrac nekúpiš za tisícku, to dá rozum, a jasnačka, že treba aj kvalitný rošt. Ak by ťa to neobťažovala a môžeš mi napísať cca cenu od - do. Len aby som mala akú takú predstavu. Je rozdiel pozrieť si ceny matracov v Asku a u predajcu kvalitného matraca. A díky moc. :mrgreen:
zuzina
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 14:49:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod Lubomir » Pia 19. Dec 2008 22:59:50

Cena je zhruba od 7000,-Sk do 20000,- pri standartnom rozmere. Ano myslim ze ich predavaju v Topolcanoch aj v Nitre. Mam pocit, ze mi obchodak hovoril, ze to je ta ista firma. Ale Sembella nema ani Latex ani Pur penu, maju vlastny patentovany material tzv. Bultex. O nom sa najlepsie docitas na ich stranke ako aj o jednotlivych matracoch. Ceska stranka je lepsia ako Slovenska, tak by som na tvojom mieste pozeral tam.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod zuzina » Sob 20. Dec 2008 22:54:18

No ta stránku majú spracovanú dobre. Neviem, či by som si však po jej preštudovaní vedela vybrať. Myslím to samozrejme v dobrom. Ja teda, čo spím doteraz na manželskej posteli z drevotreisky a molitanovým matracom - teda ak sa tomu dá povedať, že je to matrac - neviem ako by som si bez pomoci odborníka z ich ponuky vybrala. Je tam veľký výber ako matracov, tak aj roštov. Mne sa teda pozdávajú všetky, hlavne z toho dôvodu, že sa dokonale prispôsobia telu a myslím si, že ani manžel by asi nemal také problémy s krížami, samorejme je tam aj viacej prednosti - aloe vera, snímateľný poťah (čo si osobne myslím, že je super), vhodné pre alergikov, antistatický .....atď. Ale podľa čoho si ho skutočne vybrať. Ozaj nabehnúť do obchodu a poležať si na ňom, alebo podľa toho aký rošt chceme (chcela by som flexibilný), alebo podľa výšky jadra samotného matraca (aký je v tom význam aký je matrac vysoký - platí, že čím vyšší alebo hrubší matrac, tým lepší). Ozaj by som sa nevedela rozhodnúť, a poznáš to. Prišla by som do predajne a keď sa človek nevie rozhodnúť, myslí si, že človek, ktorý s tým tovarom pracuje každý deň aj niečo o ňom vie. Ale ako poznáme obchodníkov, hneď využijú situáciu a čo chcú predať, tak aj predajú (on mi môže matrac vynachváliť .... bla, bla, bla) no a ja ako zákazník, ktorý si chce nechať poradiť sa dá ukecať - predsa matrac si nekupujem každý deň a to by som musela byť iný macher, aby som po surfovaní na nete hneď vedela, ktorý je ten naj .. a išla si ho priamo kúpiť. Samozrejme aj cena tu hrá istú rolu, no ale si ma milo prekvapil, lebo asi tak nejak som s tou cenou rátala - za kvalitu trba zaplatiť. Ak ťa to veľmi neobťažuje a nemyslíš si, že píšem bludy, tak mi skús trošku poradiť s mojou dilemou. Je to inak super, lebo tvoj názor beriem ako názor odborníka v obore, nie ako názor predavača niekde v ochode, ktorý chce predať. Moc ďakujem :D
zuzina
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 14:49:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod mlaco » Ned 21. Dec 2008 0:32:34

Huh, takze vlastne chces poradit matrac, taky "akurat".

Trochu mi to pripada ako poziadavka v diskusnom fore na vyber domu, takeho "akurat" :lol:
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod emkac » Ned 21. Dec 2008 0:43:22

Skusim to napisat korektnejsie, ze mlaco :!:
Zuzina, neexistuje ziadna dobra rada.
Je to podobne, ako keby si sa naozaj spytala - aky si mam postavit dom? ake si mam kupit auto? aky televizor?
Je to velmi zavisle od Tvojich moznosti (najma financnych), preferencii (napr. typ rostu), pohodlia (inemu vyhovuje viac tvrdy, inemu makky, niekto chce pruzinovy, niekto penovy...) a zdravia.

Ono vazne musis nabehnut do predajne, a odporucam dve-tri. Specializovane. Ziadna ikea, ziaden predajca nabytku, ktory ma aj madrace. To musi byt specializovana predajna s postelami, rostami a madracmi.

Povedz svoje preferencie - uz to ze chces polohovaci rost znaci, ze sa znizuje okruh matracov. Myslim ze pruzinovy byt nemoze. Nechaj si poradit par tipov, odstupnovanych podla ceny. Vyskusaj si tvrdost, lahni a lez par minut.
A porovnaj si rady a odporucania s inou predajnou.
Ak Ti budu hovorit to iste, tak sa toho drz. Ak Ti budu hovorit rozdielne veci, tak sa na to ako (kvazi) odbornicka spytaj v tretej predajni. Aspon budu vidiet, ze do toho vidis a neporadia Ti az taky blud.

Cez web si madrac nevyberies.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod Lubomir » Ned 21. Dec 2008 16:19:59

Je to tak ako pise Emkac. Neexistuju univerzalna rada. Jedine co ti mozem dat su fakty, ale samotny vyber ktory presne ti nepoviem. Takze fakty:
1. ak chces matrac na polohovatelny rost, urcite nemoze byt pruzinovy
2. na tu stranku som ta odporucil skor kvoli tomu aby sisi pozrela o com je ten material, uz konkretny matrac je komplikovanejsi
3. osobne pouzivam Viscoflex, som s nim spokojny, ale pravdou je aj to, ze ja sa vyspim pomaly aj na drevenej doske :-) Ale chvali si ho aj manzelka.
4. tvrdost zalezi od vahy cloveka co tam bude spavat, teda tvojej a manzelovej
5. cim hrubsi matrac, tym je drahsi, osobny nazor je, ze rozdiel pri tychto hrubkach uz nepoznas, ale mozno ma niekto inu skusenost
6. novinkou su matrace na prirodnej baze, ale naozaj neviem okrem ekologie, v com by mali byt lepsie. Niekto je zase zastancom, ze na prirodnych materialoch sa spi najlespsie
7. pur penu mozes v podstate uplne vylucit zo svojho vyberu, kedze to nie je material pre lepsie a kvalitnejsie matrace.
8. vyrobcovia sa snazia uputat roznymi vrstvami matracov, ktore este farebne odlisia, vrtaju do matracov najroznejsie kanaliky ap. Osobne sa tiez nevyznam vo vsetkych matracoch a verim ze aj iny vyrobcovia maju kvalitne a dobre matrace. Ale nepoznam nikoho kto by mal lepsi material ako Latex, teda okrem uz spominanej Sembelli. Na tej stranke je ku kazdemu matracu presny popis, takze si vies aj sama zratat, co z toho je pre teba najdolezitejsie. Osobne by som si vypisal atributy, ktore musi mat moj matrac a potom by som podla toho hladal. Atributy co by pre mna boli dolezite su: material, tvrdost, snimatelny potah (ten pokial budes davat plachtu nemusi mat dokopy ziadne Aleo vera ani nic podobne), kvalita potahu, pomala pena a samozrejme cena.
9. pozor na velkost matraca, ak kupite pris maly alebo velky, budete minat zony (sedemzonove matrace) a nebude sa vam dobre spat. Tu vznika skoro neriesitelny problem, pokial su manzelia vyrazne vyskovo rozdielny. Samozrejme mozte si dat podla toho urobit postel ale vyzera to povedzme zvlastne :-)
10. vybornou moznostou ako vyskusat viacej vyrobcov matracov je ist na vystavu, najlepsie nabytok, byvanie v Nitre. Byva ich tam viacero. Sembella tam nechodi :-( mozno niekde v Cesku, to by som ti vedel zistit. Ako som ti uz ale pisal, je sice dobre lahnut si na matrac a podla toho vyberat, ale kym na nom clovek neprespi urcitu dobu nebude nikdy vediet. Clovek byva rozdielne unaveny, rozdielne sa poti, rozdielna byva teplota v miestnosti atd. Z toho vyplyva, ze vzdy bude podla mojho nazoru kupa matracu do urcitej miery riziko. Trochu ho eliminujes tym, ze chces kupit nieco kvalitnejsie, zvacsa ta vyssia cena ma svoj dovod. Odporucam dodrzovat vahy stanovene vyrobcami, pre nieco ich stanovili a aj ked sa ti moze zdat zpociatku matrac makky alebo tvrdy v konecnom dosledku to tvoje telo moze citit uplne inak.

Takze asi som ti moc neporadil, ale snazil som sa ti dat informacie co mam. Daj potom vediet, pre co si sa nakoniec rozhodla a ako si spokojna s vyberom.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod vinnie » Pon 22. Dec 2008 10:33:33

A aky matrac odporucate pre dieta (4r)?
vinnie
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str 17. Dec 2008 11:55:17
Bydlisko: KS
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aký matrac do spálne

Poslaťod Lubomir » Pon 22. Dec 2008 15:58:51

Pri malom dietati je v podstate uplne jedno aky matrac. Dieta za prve este moc nevazi a rychlo rastie. T.j. akekolvek zonove matrace nebudu za chvilu nic splnat z toho kvoli comu boli kupovane. Skor by som sa tam pozeral na prakticku stranku, t.j. aby malo snimatelny potah a mozno na antialergicke vlastnosti matraca.
Ale ked vyrastie, treba matrac vymenit. Matrace nemaju zivotnost na veky vekov. Podla typu matraca po piatich az desiatich rokoch je matrac zrely na vymenu. Aj ked Slovac je zvyknuta spavat neraz na matracoch este po nasich pradedkoch. To by ste sa divili, aku zoologicku zahradu by ste tam pod mikroskopom uvideli.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Ďalší

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia