deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Re: deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Poslaťod deko » Ned 27. Dec 2009 14:22:47

atik píše: Máš predstavu prečo? Rosí sa Ti to celé, alebo iba severná strana? Tohoto sa bojím aj ja!
Myslíš, že po kompletnom zateplení soklov sa to prestane rosiť, alebo to spôsobuje zbytková vlhkosť, ktorá stúpa do múrov po odizolovaní podláh? Pôvodne si mal podlahu HI ?
Dávaš na vonkajšie sokle aj nopovku a drenáž?


s dazdovou ani spodnou vodou problem nemam - som na kopci, 18 m studna je sucha, takze HI staci v muroch, od dazdovej vody dom oddeli relativne spolahlivo XPS. podlahy boli bez HI, teraz tam HI je spravena. rosili sa komplet vsetky obvodove mury, po zatepleni soklov to prestalo a rosi sa uz len cast, kde nie je sokel dozateplovany (schody).

okna sa rosia lebo okraje su jednoducho studene a vlhkost stlacim pod 50 percent iba pri mrazoch (ale este stale prebieha dosusovanie - malovky, potery, pucovanie, lepidlo.

vo vyhladavaci si daj najst iba wire. ak tam das pomlcku, vyhladavac si mysli ze je to minus a tak odfiltruje vysledky.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Poslaťod adela » Ned 27. Dec 2009 20:18:02

Majo 2 píše:deko, prosím Ťa kde si kúpil držiak na zubné kefky ?


pred troma tyzdnami mali taketo v Lidli
Prílohy
adela
 
Príspevky: 4
Obrázky: 4
Registrovaný: Štv 27. Aug 2009 22:54:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Poslaťod Majo 2 » Pon 28. Dec 2009 18:17:32

ďakujem za tipy, už som myslel že vyštartujem do lidla a táák a deti dostali pod stromček elektrické kefky, tak asi sa budú zase len povaľovať na pračke, lebo do skrinky nedočiahnu a na poličku dočiahnu keď vylezú na pračku, čomu sa moc neteším ke´d tam lozia.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Poslaťod deko » Pon 28. Dec 2009 19:20:27

este sa do tohto vlakna hodi udaj, ktory som prave vypocital. 650 tisic korun :shock: . tolko sme za vsetko zatial zaplatili (je tam iba material, naradie a praca na kanali, v kupelni a na vrchnych poteroch).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Poslaťod atik » Pon 28. Dec 2009 21:35:04

kua, Deko - to si tam ešte skoro nič neinvestoval! Pri tejto sume som ja prestal odkladať bločky z obchodov a poznámky so sumami. Starý dom je samovražda......, zároveň výzva pre podobných pakov ako som ja. :grc :grc
Na druhej strane mám velkoryso /i?/ riešený dom, žiadne okienka ako v PD, alebo NED - podobné bunkru, ale pekné veľké s výhĺadom do záhrady. Radšej priplatiť za plyn, než sedieť v malej a tmavej diere. :P
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: deko (pre tento rok) skoncil s rekonstrukciou :)

Poslaťod quark » Uto 29. Dec 2009 15:38:49

atik píše:Na druhej strane mám velkoryso /i?/ riešený dom, žiadne okienka ako v PD, alebo NED - podobné bunkru, ale pekné veľké s výhĺadom do záhrady. Radšej priplatiť za plyn, než sedieť v malej a tmavej diere. :P

mimo dekovej témy, ale nedalo mi napísať:
koncepcia PD a NED práveže vychádza z presklenných plôch.......
ja mám NED s 22m2 okien a veru nemám pocit že sedím v tmavej a malej diere.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vypocet spotreby domu - "mam ned?"

Poslaťod VladoBT » Str 30. Jún 2010 13:56:35

deko píše:
potom som zateplil fasadu. 15 cm klasickeho bieleho eps. zacali sa rosit (a plesniviet) spodne strany obvodovych murov.

vymenil som kotol - pouzil som Baxi Luna 3 Comfort HT s vykonom 2-12 kw (nie som spokojny).



Ahoj, môžeš prosím podrobnejšie , prečo niesi sopkojný s Tým kotlom?? akurát sa chstám taký objednať
Ďakujem!!!!
VladoBT
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 30. Jún 2010 13:49:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť