Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Poslaťod Bororo » Pon 28. Jún 2010 23:43:41

priatelia potreboval by som radu s rekonstrukciou podlahy v podkrovi stareho domu.
na drevene tramy (ktore boli trochu krive) sme urobili vyrovnavaci rost zo stresnych lat.
na rost idu 15mm OSB3 dosky 2500x1250 (bez perodrazky, kolmo na existujuce tramy), nasledne by sme chceli kolmo na 15mm OSB polozit 18mm OSB dosku s perodrazkou (neviem ci 2PD alebo 4PD).

Otazka: Je vhodne pouzit medzi OSB dosky 2-3mm Mirelon?

Vraj by to malo zabranit vrzganiu a odporuca sa to hlavne ak sa dosky upevnuju vrutmi. Je to pravda? Ak ano, nestrati potom takato konstrukcia tuhost? Mojim cielom je mat co najpevnejsiu podlahu, aby sa neprehybala. Tiez nie som celkom rozhodnuty, ci by som nemal tu prvu vrstvu skusit na miestach, kde rost lezi na tramoch upevnovat cez rost az do tramu - len sa obavam, ci do 60rocnych tramov z cerveneho smreku dokazem nieco takto pripevnit, su velmi tvrde).
vdaka.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Poslaťod PrasinaPE » Uto 29. Jún 2010 9:04:23

Nepocul som o takom rieseni, podla mna to nie je dobre, praveze ta podlozka po case moze robit problemy. Ak by to bolo prospesne, tak by sa to uz davno pouzivalo - aspon si myslim.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Poslaťod deko » Uto 29. Jún 2010 9:16:30

mirelon by som tam nedaval, casom sa zoderie a v tych zodratych miestach to bude vrzgat. dve vrstvy osb sa musia medzi sebou zlepit (okrem skrutkovania), v opacnom pripade zacnu vrzgat (vlastna skusenost). ukladanie na vazbu je samozrejmost :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Poslaťod joko » Uto 29. Jún 2010 16:51:53

Asi by som ten mirelon taktiež neodporúčal. Tak ako písali chlapi, po čase sa môže degradovať a vznikne medzera. Proti vrzganiu pomôže viac skrutiek, nech je to viac spojené. Iba tam vrzgá podlaha, kde sú spoje mäkké teda hýbu sa rôznym smerom.
Ak si samotný rošt podstivo pripevnil aby tam nevrzgalo, tak ďalšie skrútky tam už netreba, ak sa bude ohýbať rošt a bude sa deformovať pod záťažou človeka, tak treba samotný rošt pripevniť viac. Cez OBS dosky už nebudeš mať kontrolu nad spojmi.
Odporúčam spoj cez prvú vrstvu predvrtať, nech skrútky dotiahnú spoj na doraz, nech tam neostanú žiadne medzery.
Pri klincovaní predvrtanie nie je podmienkou, lebo klinec pre prechode z jednej vrstvy do druhej hornú vrstvu nezdvihne a pri doklepnutí všetky vrstvy stiahne. Z dlhodobého hľadiska však môže sa klinec povytiahnúť, a vznikne medzera na vrzganie.
Moja rada: skrútky s predvrtaním hornej vrstvy, rošt priťahovať samostatne k trámom, a dosky k roštu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Poslaťod mokky » Uto 29. Jún 2010 19:08:29

a je možné položiť osb dosky priamo na eps... bez použitia roštu?
mokky
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 07. Jan 2010 16:43:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Podlaha z OSB dosák: Je vhodné použiť Mirelon?

Poslaťod Bororo » Uto 29. Jún 2010 21:03:00

vdaka chlapi, mirelon teda nee.
aj ked som nakoniec take odporucanie cital v technickej dokumentacii nejakeho eskeho vyrobcu OSB dosiek.
este posledna otazka, cim sa najlepsie lepia lepia OSB dosky? povrch dosiek zda sa byt dost vodeodolny, tak neviem co by tak mohlo na nich drzat.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron