stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

Poslaťod walter » Pon 28. Jún 2010 21:12:39

isli sme do stavby dvaja za spolocne peniaze, stavebne povolenie bolo vydane na oboch rovnym dielom, ale staviam len ja sam. momentalne je hotova hruba stavba. ako donutit spolustavitelku aby sa podielala na stavbe aspon financne a ak nie, nech sa vzda spoluucasti na stavebnom povoleni?
za vsetky rozumne rady vopred dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Pon 19. Júl 2010 15:57:37, celkovo upravené 1
Dôvod: Tema presunuta
walter
 




Re: stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

Poslaťod MiroM » Uto 29. Jún 2010 11:50:22

Neviem, ci som dobre pochopil problem, ale toto skor patri do nejakej psychologickej poradne a nie na stavebne forum.
Asi by som si v prvom rade vyjasnil vztah so spolustavitelkou, druzkou, priatelkou. Nutit niekoho, aby investoval peniaze do neistej buducnosti(vztahu), asi nie je ok.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasili - 2
Dodo, joko
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

Poslaťod joko » Uto 29. Jún 2010 16:30:47

Tiež by som to riešil právnou cestou, lebo sa môže stáť, že postavíš a dokončíš stavbu sám, a spolustaviteľ (ka) bude mať nárok na polovicu hodnoty, do ktorej nepridal(a) adekvátnu čiastku.Netuším, či to rieši predmanželská zmluva - bezpodielové vlastnáctvo - alebo iné vlastnícke vzťahy, ale ak sa partner(ka ) už na začiatku neprispieva do spoločného majetku, a Ty s tým máš problém, tak to bude iba horšie. Je predpoklad, že Ťa oberie o vložené investície. :netusim :nie:

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
-rq-
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

Poslaťod -rq- » Štv 01. Júl 2010 17:15:11

takze jeden chce stavat a ten druhy nie.

co s tym, kto ma pravdu? korektnym riesenim by bolo vyrovnat si podlznosti ku dnu kedy stavitelka prestala stavat a previest prava stavebnika na toho stavebnika (investora), ktory chce pokracovat. pokial ten druhy s tym nebude suhlasit, tak je to jednoznacne nekorektne jednanie a psychologia s tym nema nic do cinenia. stavebne povolenie plati bez ohladu na psychologiu, je to urcity zavazok ktori obaja prijali dobrovolne a pri plnom vedomi.

moja rada je - pokracovat v stavbe, odkladat si bloky, faktury a ucty a potom po skonceni stavby (ak sa nedohodnete inak) podat navrh na sud, aby vysporiadal vlastnicke prava k predmetnej stavbe.

viac poradit neviem, bolo by vhodne, keby sa ozval niekto, kto s tym ma nejaku skusenost
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

Poslaťod Ludo » Ned 24. Sep 2023 9:18:43

citujem z otazky: "isli sme do stavby dvaja za spolocne peniaze" a zaroven tam je aj ze "ale staviam len ja sam"
tomu celkom nerozumiem.....
-obaja ste do toho dali peniaze? kolko? na projekt a povolenie? na cely rozpocet?
-stavias len ty znamena ze len robis?
prosto nerpzumiem, lebo to cele moze mat tristo kombinacii ako to naozaj je.....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: stavebne povolenie na dvoch ale stavia len jeden

Poslaťod mp1ver2 » Ned 24. Sep 2023 14:23:46

príklad z mminnula - vodníá elektráreň gabčíkovo naďmaroš ....
maďari nestavali, ale časť elektriny im patrí
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron