"Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod deko » Ned 27. Dec 2009 17:39:42

antraxit píše:..uvazujem o podobnom sposobe ako mlaco, s tym rozdielom ze v pivnici mam zem (hlinu) ,takze by som tie rury zakopal do nej a nie tahal pod (betonovym) stropom... ani tak ;) ?


ani tak. leda zeby si z tej pivnice chcel spravit ladovnu (v zime ju kvalitne vychladis, lad z nej vytahujes aj v lete). nehovoriac o tom, ze premrzanie zeminy (a casom by premrzat zacala) nerobi dobre zakladom. :nie:

fakt je lepsie nesnazit sa ojekabatit a radsej zobrat lopatu a tesit sa z toho, kolko penazi ludia vyhodia za posilovnu a ty na posilovani este zarobis peniaze :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod MartinH » Ned 27. Dec 2009 19:54:41

antraxit píše:..uvazujem o podobnom sposobe ako mlaco, s tym rozdielom ze v pivnici mam zem (hlinu) ,takze by som tie rury zakopal do nej a nie tahal pod (betonovym) stropom... ani tak ;) ?


Ak chcete odniekiaľ ťahať lacné teplo pre vlastný dom, tak určite nie z vlastného domu.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod bugan » Pon 28. Dec 2009 10:24:27

Ja uvazujem umiestnit ZR asi meter pod zakladovu dosku. Cez zimu sa tam velky chlad nedostane a domu by to ublizit nemalo. Myslite, ze toto riesenie je rozumne?
bugan
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 24. Máj 2009 7:46:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod quark » Pon 28. Dec 2009 13:04:03

bugan píše:Ja uvazujem umiestnit ZR asi meter pod zakladovu dosku. Cez zimu sa tam velky chlad nedostane a domu by to ublizit nemalo. Myslite, ze toto riesenie je rozumne?


pod základ. dosku sa register umiestnuje pri nedostatku miesta, plochy, v stiesnených situáciách/malá parcela, výstavba v meste a pod./
a je to finančne náročnejšie, než klasické uloženie ZR. chce to referencie, kto to tak má..
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod bugan » Pon 28. Dec 2009 13:53:19

quark píše:
bugan píše:Ja uvazujem umiestnit ZR asi meter pod zakladovu dosku. Cez zimu sa tam velky chlad nedostane a domu by to ublizit nemalo. Myslite, ze toto riesenie je rozumne?


pod základ. dosku sa register umiestnuje pri nedostatku miesta, plochy, v stiesnených situáciách/malá parcela, výstavba v meste a pod./
a je to finančne náročnejšie, než klasické uloženie ZR. chce to referencie, kto to tak má..



V com by to malo byt financne narocnejsie? Technicky je to samozrejme narocnejsie, ja mam stastie, ze to mozem natiahnut pod 10m dlhu miestnost na konci ktorej bude vyust do domu. Naopak jednoduchsie mi to pride v tom smere, ze nemusim ist tak hlboko lebo pod domov je aj v nizsej hlbke pekne teplo.
bugan
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 24. Máj 2009 7:46:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod zahradnik » Uto 22. Jún 2010 21:59:44

Zdravim,
trochu ozivim tuto temu...

chystam sa (ked bude lepsie pocasie) kopat pivnice... plocha je cca 70m2.. podlaha pivnice je cca 1,5 pod terenom...

riesil niekto z vas zemny register tak, ze by ho zakopal povedzme 50cm pod podlahu pivnice? Staci to? vlastne by som ho aj vyspadoval (odvod kondenzu) a kusok od domu (mozno v zahrade, cca 5m od domu) spravl aj sachtu...
register je doporucene davat do hlbky 2m, ale sa mi nezda, ze by som mal kopat este 2m pod podlahu pivnice...


register by bol iba ako priprava do buducnosti, urcite by som ho neriesil hned do prevadzky (podobne ako rekuperacia, len sa natiahnu rozvody a doriesi sa to "casom" )
(ibaze.. ibaze prestane coskoro prsat, tak je po registri, nebude cas vymyslat :lol: :lol: )..

vdaka za info o registri pod pivnicou :)
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod MiroM » Str 23. Jún 2010 8:20:53

zahradnik píše:Zdravim,
trochu ozivim tuto temu...

chystam sa (ked bude lepsie pocasie) kopat pivnice... plocha je cca 70m2.. podlaha pivnice je cca 1,5 pod terenom...

riesil niekto z vas zemny register tak, ze by ho zakopal povedzme 50cm pod podlahu pivnice? Staci to? vlastne by som ho aj vyspadoval (odvod kondenzu) a kusok od domu (mozno v zahrade, cca 5m od domu) spravl aj sachtu...
register je doporucene davat do hlbky 2m, ale sa mi nezda, ze by som mal kopat este 2m pod podlahu pivnice...


register by bol iba ako priprava do buducnosti, urcite by som ho neriesil hned do prevadzky (podobne ako rekuperacia, len sa natiahnu rozvody a doriesi sa to "casom" )
(ibaze.. ibaze prestane coskoro prsat, tak je po registri, nebude cas vymyslat :lol: :lol: )..

vdaka za info o registri pod pivnicou :)


Ten register bude iba castou prechadzat cez pivnicu, alebo ho chces dat v celej dlzke pod pivnicu? V prvom pripade staci tych 0,5m, ved ak by si ho dal 2m pod pivnicu, mimo pivnic by bol v abnormalnej hlbke cca 4-5m.
Druhy pripad neodporucam, precitaj si starsie prispevky.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod dreamer » Str 23. Jún 2010 9:00:49

@Zahradnik: pochopil som spravne chces robit vzduchovy ZR? od vzduchovych sa uz upusta, bolo by lepsie urobit solankovy (nezamrzajuca kvapalina)
Naposledy upravil dreamer dňa Str 23. Jún 2010 9:26:04, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod zahradnik » Str 23. Jún 2010 9:11:54

dreamer píše:@Zahradnik: pochopil som spravne chces robit vzduchovy ZR? od zemnych sa uz upusta, bolo by lepsie urobit solankovy (nezamrzajuca kvapalina)


ano, ide o mi o klasicky vzduchovy, nie solankovy register...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: "Pivnicny register" namiesto Zemneho registra?

Poslaťod zahradnik » Str 23. Jún 2010 9:14:58

MiroM píše:
zahradnik píše:Zdravim,
trochu ozivim tuto temu...

chystam sa (ked bude lepsie pocasie) kopat pivnice... plocha je cca 70m2.. podlaha pivnice je cca 1,5 pod terenom...

riesil niekto z vas zemny register tak, ze by ho zakopal povedzme 50cm pod podlahu pivnice? Staci to? vlastne by som ho aj vyspadoval (odvod kondenzu) a kusok od domu (mozno v zahrade, cca 5m od domu) spravl aj sachtu...
register je doporucene davat do hlbky 2m, ale sa mi nezda, ze by som mal kopat este 2m pod podlahu pivnice...


register by bol iba ako priprava do buducnosti, urcite by som ho neriesil hned do prevadzky (podobne ako rekuperacia, len sa natiahnu rozvody a doriesi sa to "casom" )
(ibaze.. ibaze prestane coskoro prsat, tak je po registri, nebude cas vymyslat :lol: :lol: )..

vdaka za info o registri pod pivnicou :)


Ten register bude iba castou prechadzat cez pivnicu, alebo ho chces dat v celej dlzke pod pivnicu? V prvom pripade staci tych 0,5m, ved ak by si ho dal 2m pod pivnicu, mimo pivnic by bol v abnormalnej hlbke cca 4-5m.
Druhy pripad neodporucam, precitaj si starsie prispevky.



plan je taky, predbezne. pivnica ma cca 7x10, takze 7m bude pod pivnicou a potom mam este cca 7m mam od okraja domu/pivnice k plotu... takze spolu by som to dal na cca 6+4m a 3-4 vetvy pod pivnicou (nieco take ako had)... a mimo domu spravit sachtu... pripadne ju potiahnut oblucikom do zahrady...

nooo je to len uvaha, prispeky citam, tak uvidim ci z toho nieco bude :)
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Predchádzajúci

Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron