Decentrálne jednotky rekuperácie

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod noname » Pia 18. Jún 2010 11:49:23

Ako v tych decentralnych prudi vzduch ? Vzdy len jednym smerom zvonka dnu ? Odsavanie nemaju ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod tlčhuba » Pia 18. Jún 2010 12:31:25

noname píše:Ako v tych decentralnych prudi vzduch ? Vzdy len jednym smerom zvonka dnu ? Odsavanie nemaju ?


Maju potrubie rozdelene, aby mohli zaroven nasavat aj vyfukovat...
tlčhuba
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv 03. Jún 2010 15:41:35
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod Bororo » Pia 18. Jún 2010 14:30:57

ja som tiez uvazoval o decentralke, len ako automaticke vetranie v starom dome. centralnu rekuperaciu nemam kam dat. hladal som zastupcov nilanu na poslednom conecu, nasiel som tam ceske zastupenie, dali mi cislo na niekoho od NR, avsak tomu som sa nevedel dovolat, tak som sa zatial na to vybodol. ModulAir som chcel preto, lebo to vyzeralo rozmerovo v pohode. chcel som to mat len v kuchyni, v podste v strede domu, aby mi cez tyzden raz zacas vyvetral vzduch, kedze tam chodim len na vikend. velmi by ma zaujimali prakticke skusenosti niekoho s touto jednotkou, ale doteraz som na nikoho nenatrafil.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod MiroSe » Pia 18. Jún 2010 16:00:47

Ahojte,
citam, citam diskusie o decentralnej rek. Odkaz na diskusiu e-filipovy sa zvrtol na priliz odbornu debatu. Prave dokoncujem hrubu stavbu a riesim dilemu
rekuperacie, zena o tom nechce ani pocut, ale ja som viac a viac presvedceny ze ano.Ale centralna al decentralna? Neviem najst prezentaciu ModulAiru, ako to funguje, ked mam 2 podlazny podkrovny dom, potrebujem na kazde poschodie jednu a ta uz potom dokaze odvetrat cele podlazie??? Viete mi povedat ako sa hybu ceny pri oboch variantach?
MiroSe
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Str 18. Nov 2009 12:22:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod shampoo » Pia 18. Jún 2010 16:49:36

tu je odkaz z českej stránky je tam aj návod a všetko podstatné:
http://www.nilan.cz/index.php?option=co ... &Itemid=48
-mal som to objednané tu z SR ale dovozcovi to nejak nevyšlo.
-bol taký seriózny že mi osobne vrátil zálohu :ano: .
-potom som šiel do centrálnej rekuperácie a som spokojný aj keď ma to vyšlo drahšie som spokojný
shampoo
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 10:27:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod noname » Pia 18. Jún 2010 20:51:50

Ja akosi neverim ze sa u lokalnych rekup. nasavanie a vyfuk nemiesaju ale ak ma niekto presvedci ze sa nemiesaju tak pouvazujem o EcoVent od Heliosu. http://www.centrum-rekuperacie.sk/KWL%20EC%2060%20Eco%20Pro.pdf. Aj ked ta cena ....
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod shampoo » Pia 18. Jún 2010 22:47:57

- ja verím
Inač by plynové Gamatk-y nefungovali ...nie ???

Tiež to je to tak riešené rúra v rúre a fungujú a to je plynové kúrenie /podstatne nebezpečnejšie /a nie nejaké vetranie z hľadiska bezpečnosti nepodstatné ... :?:
shampoo
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 10:27:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod noname » Sob 19. Jún 2010 13:24:57

Neviem ci si rozumieme - opisem moje obavy a prenecham priestor fundovanejsim. Co pozeram navrhy rieseni centralneho vetrania tak ,nasavanie a vyfuk, je riesene cim dalej od seba. No a tu v decentralnych je je hned vedla seba. Nie som si isty ze porovnanie s gamatkami je to prave orechove ;) .
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod shampoo » Sob 19. Jún 2010 19:56:52

Neviem k čomu by sa to malo lepšie prirovnať .
môj názor je, že u gamatiek to funguje a bude to fungovat tak isto aj pri vetraní .
funguje -ináč by plameň zhasol pre nedostatok kyslíka potrebného na horenie.
-keby nasával spaliny ktoré vyfukuje tak plameň zhasne práve pre ten chýbajúci kyslík ktorého je v spalinách nedostatok.
Čiže je tam dosť kyslíka na horenie teda nasávanie aj výfuk sa neovplyvňujú až do takej miery.
shampoo
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 10:27:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod Nastas » Ned 20. Jún 2010 15:14:27

Poschodový RD neodvetráš dvoma lokálnymi RJ. Na asi osem miestností potrebuješ osem RJ a osem dier do domu. U centrálnej dve. Centrálna má iný výkon, vyriešený predohrev vzduchu, odvod kondenzu, tlmiče hluku... Ja som dal centrálnu.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Decentrálne jednotky rekuperácie

Poslaťod noname » Ned 20. Jún 2010 23:53:27

Nevedel by som sa takto erudovane vyjadrit tak citujem zo stranky FAQ jedneho vyrobcu . Citujem to, co mi na decent. vadi ... : 'Nasávací a výfukový otvor by mali byť od seba vzdialené min. 2 - 3 metre, alebo by mali byť na rôznych stenách
tak, že otvory tvoria uhol 270°. Ak nie je možné dodržať toto pravidlo, vzniká riziko, že odpadový vzduch bude spätne nasávaný dovnútra s čerstvým vzduchom, čím dôjde k zníženiu kvality ovzdušia v interiéri. Pri nepriaznivých poveternostných podmienkach nepostačuje ani vyššie definovaná vzdialenosť na jednej stene medzi nasávacím
a výfukovým otvorom. Môže nastať opäť prípad nasatia odpadového vzduchu s čerstvým vzduchom."
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron