Pokladanie podlahového EPS

Pokladanie podlahového EPS

Poslaťod vlado1 » Sob 19. Jún 2010 0:14:06

Prešiel som takmer všetky témy ohľadne podlahového EPS, ale nikde som sa nedočítal ako sa ma pokladať. Či v dvoch vrstvách, alebo stačí v jednej vrstve?
Môžem dať do izolácie podlahy 12 cm hrubý EPS. Mám to rozdeliť na dve vrstvy 6 + 6 cm, tak aby došlo k prekrytiu škar? A ešte sa chcem spýtať či z tej fólii čo bude na hydroizolácii pod EPS môžem spraviť také niečo ako vaňu, tj. že konce budú dlhšie a budu sa opierať o múr vo výške tých 12 cm? Alebo to nemá zmysel lebo nebude zlepená a dať ju iba zarovno múrov na podlahu? Ďakujem za rady.
vlado1
 




Re: Pokladanie podlahového EPS

Poslaťod Majo 2 » Sob 19. Jún 2010 1:09:13

podlahy idem robiť budúci týždeň, možno, a aj tak neviem načo by som dával fóliu pod izoláciu, jedine že by ako ďalšiu vrstvu proti radónu.
EPS je vhodné vo viac ako jednej vrstve, a jedna s tých vrstiev by mala byť s akustickým útlmom.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Pokladanie podlahového EPS

Poslaťod bobco » Sob 19. Jún 2010 12:00:05

vlado1 píše: EPS rozdeliť na dve vrstvy 6 + 6 cm, tak aby došlo k prekrytiu škar? A ešte sa chcem spýtať či z tej fólii čo bude na hydroizolácii pod EPS môžem spraviť také niečo ako vaňu, tj. že konce budú dlhšie a budu sa opierať o múr vo výške tých 12 cm? Alebo to nemá zmysel lebo nebude zlepená a dať ju iba zarovno múrov na podlahu? Ďakujem za rady.

ak urobíš, ako si napísal, nič tým nepokazíš ;)
Nezabudni na prípadnom poschodí kročajovú izol. a v celom dome dilatačné pásy po obvode stien
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Pokladanie podlahového EPS

Poslaťod Slavo_T » Sob 19. Jún 2010 21:15:03

Ano ten eps daj v dvoch vrstvach 6+6 , a skary prekryvaj, folia o ktorej pises je na oddelenie hydroizolacie od eps , vytiahnutie folie na steny a vytvorenie akejsi vane nieje vobec potrebne. Vytiahnutie folie na steny a vytvorenie vane budes robit pred betonovanim poteru , cize folia co bude oddelovat eps od poteru bude vytiahnuta az na steny. Ta bude branit aby sa voda nedostala pod eps a aby ho nenadvihla.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Pokladanie podlahového EPS

Poslaťod juro_b » Ned 20. Jún 2010 22:19:07

suhlasim s tym co tu bolo napisane ohladne prekladania vrstiev a folii,vyjadrim sa ale ku krocajovemu polystyrenu:dal som ho na poschodie,a velmi som olutoval,sponky co maju drzat trubky podlahoveho kurenia sa z neho vytrhavali,bol velmi makky....velmi mi to skomplikovalo pripravu.druhy raz by som ho uz nedal,ved v tom dome budem byvat len ja a moja rodina - sam sebe dupat nebudem a deti nejako spacifikujem :lol:
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Pokladanie podlahového EPS

Poslaťod mimo » Ned 20. Jún 2010 22:33:07

moje prízemie:
1. piesok od 1 do 3cm do roviny eliminuje nerovnosť podkladového betónu na celej zastavanej ploche domu + eliminuje prechody HI pásov a skrýva elek. trubky
2. eps 100S 10cm
3. eps 100S 5cm
4. fólia
5. trubky podlahovky
6. anhydrid do 6cm

poschodie:
1. eps 4000T 2cm
2. eps 100S 3cm
4., 5., 6.

mať na poschodí 5cm polystyrénu sa môže zdať byť zbytočne veľa, ale rieši to aj kročajový útlm, aj uchytávanie trubiek podlahovky do pevnejšieho eps. a deti nech si skáču koľko chcú :)
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia