izolacia zakladov od podzemnej vody

izolacia zakladov od podzemnej vody

Poslaťod misko.foto » Pon 14. Jún 2010 21:23:30

Ahojte vsetci, ktory radite na tejto stranke.

Chcel by som sa Vas spytat, resp. poradit, ako mam kvalitne izolovat dom od podzemnej vody, dazdovej vody. Zatial som iba v stadiu, ze mam zaklady, ale este nemam zakladovu dosku. Co by bolo najrozumnejsie?
Rozmyslal som nad drenazou, ale ta nakolko je to prevazne rovina nieje mozna. Susedia maju cele mury vlhke, krivy sa im podlaha a studne maju plne az po vrch.
Staviam nepodpivniceny dom a izolacia typu iba pod murmi na zakladovej doske sa mi zda malo. Nakolko staviam prvy a zrejme aj posledny dom a niesom taky bohaty aby som si mohol dovolit stale rozkopavat a spekulovat tak poprosim o nejake dobre riesenie.

Dakujem
misko.foto
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 13. Dec 2009 18:23:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: izolacia zakladov od podzemnej vody

Poslaťod bobco » Pon 14. Jún 2010 23:01:40

V prípade domu bez pivníc by si mal riešiť iba hydroizoláciu proti zemnej vlhkosti. Prvým predpokladom na bezproblémovú stavbu, by malo byť dostatočné vyvýšenie stavby nad úroveň spodnej vody, alebo úroveň dažďovej vody, ktorá zostáva na pozemku. Následne dokonale vyhotoviť celoplošnú hydroizoláciu dosky.
Neviem aký stavebný material budeš používať na obvodové murivo, ale väčšina výrobcov má vo svojich tech. listoch aj odporúčané riešenie týchto detailov ;) .
použiteľný napr. tento http://www.leier-baustoffe.sk/details/f ... abazat.pdf
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: izolacia zakladov od podzemnej vody

Poslaťod misko.foto » Uto 15. Jún 2010 21:07:48

bobco píše:V prípade domu bez pivníc by si mal riešiť iba hydroizoláciu proti zemnej vlhkosti. Prvým predpokladom na bezproblémovú stavbu, by malo byť dostatočné vyvýšenie stavby nad úroveň spodnej vody, alebo úroveň dažďovej vody, ktorá zostáva na pozemku. Následne dokonale vyhotoviť celoplošnú hydroizoláciu dosky.
Neviem aký stavebný material budeš používať na obvodové murivo, ale väčšina výrobcov má vo svojich tech. listoch aj odporúčané riešenie týchto detailov ;) .
použiteľný napr. tento http://www.leier-baustoffe.sk/details/f ... abazat.pdf


bobco:
Budem stavat z Heluz 44STi. Dakujem za vykres, velmi pomohol, lepsie povedane pomoze :-) Este raz dik za tvoje profesionalne rady
misko.foto
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 13. Dec 2009 18:23:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron