Terasa do poloblúka

Terasa do poloblúka

Poslaťod Rudolf » Uto 15. Jún 2010 10:21:28

Dobrý deň, poprosil by som majstrov o radu. Chcel by som spraviť terasu do poloblúka, betónové základy v zemi 70cm a výška terasy nad úrovňou zeme asi 60 cm. Keďže je to pomerne ostrú oblúk, určite sa mi to nebude dať zašalovať (zadebniť) drevom. Vedeli by ste mi poradiť, čím mám zašalovať základy terasy nad zemou? Rozmýšľal som, že by som ich urobil z prírodného kameňa, lepeného klasickou maltou. A ďalšie podotázka: Má malta, určená na kameň, iné zloženie ako malta na povedzme plné tehly? Ďakujem za rady
Rudolf
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 15. Jún 2010 10:16:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Terasa do poloblúka

Poslaťod sigma » Uto 15. Jún 2010 12:02:58

Čo sa nedá zašalovať? Všetko sa dá, len na to treba obetovať viac dosiek a/alebo aj iné materiály.
Dosky postojacky, Kolíky dookola, jeden drzi dole, jeden drzi operku. Zvnutra plech, prisrobovat o dosky.
Samozrejme, musí to byť riadne pevné, pokial to chcete robit naraz!
Pokial to chcete obkladat, by to malo ostať drsné, mozete skusit geotextiliu na plech, sololit drsnou castou dnu...
salung.jpg
Klasika, ako základová doska. To cierne moze byt 0.6mm klampiarsky plech.
salung.jpg (26.27 KiB) Zobrazené 1352 krát

Kameň sa nelepí na maltu, ale dáva sa do betónu (cement + štrk asi 0-4, podľa veľkosti kameňov, bez vápna a bez kopaného piesku)
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Terasa do poloblúka

Poslaťod Rudolf » Uto 15. Jún 2010 12:29:53

Vďaka za okamžitú odpoveď, bál som sa,že mi niekto napíše čosi podobné. Tiež som nad tým uvažoval a viem, že by ma to stálo neskutočne veľa času to takto zašalovať. Som mylsel, že je aj možno nejaký iný spôsob.... A vedel by mi niekto povedať, aká malta sa zarába na prírodný kameň?
Rudolf
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 15. Jún 2010 10:16:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Terasa do poloblúka

Poslaťod k+k » Uto 15. Jún 2010 14:27:45

Tiez planujem terasu do obluku. Nakolko ale netrvam na obklade kamenom, zatial mam vymyslene riesenie z palisad. Vyhnem sa pracnemu salovaniu + mam okamzite hotovu pohladovu stranu a nemusim obkladat.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron