ako čistiť vodu vo vŕtanej studni?

ako čistiť vodu vo vŕtanej studni?

Poslaťod beo » Pon 14. Jún 2010 21:16:36

ahojte, odborníci.

poraďte, ako vyčistiť vodu vo vŕtanej studni od piesku a hliny? samozrejme, vodu čerpám. ale ako dlho to mám robiť? a ako mať istotu, že po búrke nebude studňa opäť plná piesku, blata?

ďakujem.
beo
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 11:12:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ako čistiť vodu vo vŕtanej studni?

Poslaťod joko » Pon 14. Jún 2010 21:55:20

beo píše:ahojte, odborníci.

poraďte, ako vyčistiť vodu vo vŕtanej studni od piesku a hliny? samozrejme, vodu čerpám. ale ako dlho to mám robiť? a ako mať istotu, že po búrke nebude studňa opäť plná piesku, blata?

ďakujem.

Zažil som to na Záhorí, že vyvrtali a osadili 10 m hlbokú studňu. Kolega po mesiaci poskladal ponorku s 8 m výtlačnou rúrou. Keď to pustil do studne, tak po 4 metroch bol na dne :dash :dash Ostatné bolo zanesené pieskom.
Takže Ti nič iné neostáva ako čerpať a čerpať a čerpať.
Na dno kopanej studne som dal makadám a skaly aby sa piesok nečeril, do narazenej studne sa sype soľ, no netuším čo na dno vrtanej studne , aby sa piesok ustálil. Ešte aj tak je otázne, ako vysoko máš perforované paženie, a do akého podložia Ti vrtali. Do piesku asi nie. Takže ťahať kým sa nevytvorí kaverna, a piesok sa ustáli.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron