Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod Stefan BA » Pon 26. Jan 2009 21:28:43

Mam starsi rodinny dom, a potrebujem spravit novu El. pripojku a hodiny vyhodit von z domu na plot. Nakolko mam este nastresak, musim si elektrinu doviest pod zemou...

Co vsetko budem potrebovat k tejto realizacii ? postupy, formulare od ZSE ....Dik...

PS: k otazke ci rekonstruovat stary alebo novy? Z mojej situacie jednoznacne rekonstruovat stary nakolko pri mojej sirke pozemku 12 m , mam stary dom na kraji pozemku, novy by uz musel byt 2 m... Na druhej strane ostanu len obvodove mury (palena tehla v dobrom stave) a urobi sa podkrovie.
Stefan BA
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:38:46
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod deko » Pon 26. Jan 2009 21:45:09

tiez som chcel zhodit vzdusne vedenie do zeme. treba na to projekt, par tisic € na papierovacky a par desiatok € na material... tak som sa na to vykaslal a nechal som to tak...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod ziletka » Pon 26. Jan 2009 22:02:19

ja som za pripojku dal 2000SK a za hodiny v plote, vsetok material okolo toho a pracu (od podkopania cesty pre kabel krtom az po napojenie novych hodin) mi vyratali vseho vsudy 1000EUR. Realizovat idem v marci. Neviem kolko by stal projekt samotny, lebo som ho mal spraveny s projektom domu.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod Stefan BA » Uto 27. Jan 2009 20:56:39

Dakujem zatial za odpovede...

Pre mna je teraz dolezite studovat, riesit vsetky veci, pripravovat sa na samotnu rekonstrukciu, ktora bude realizovana v roku 2010( prinajhorsom v roku 2011)... Peniaze vladnu svetom...
Tu prekladku chcem realizovat skor ako samotnu rekonstrukciu domu, aby som mal EE na pozemku ked budem rekonstruovat, a nedopadalo to tak ze ostanem pri rekonstrukcii bez nej...

Dnes mi tiez jeden sused, ktory staval dom nedaleko od nas , vravel ze treba projekt, on ho mal spolu v staveb. povoleni, individualne si musim zistit. EMAIL a Zak. Linka ZSE :? :? :? neodpovedajuce a nedovolatelne :twisted:
Stefan BA
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:38:46
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod kubko333 » Pia 04. Jún 2010 15:21:08

Mám dotaz k stavebnému povoleniu a kopmpletnosti projektovej dokumentácie:

Zo stavebného úradu mi prišiel befel, že mám doplniť (okrem iného) projektové hodnotenie enegetickej hospodárnosti budovy (v mojom prípade RD). Vraj to má byť súčaťou projektovej dokumentácie od roku 2008. Môj architekt o tom asi moc nevedel, tak som ho požiadal o dodatočné vypracovanie.
Nejaké okolnosti o ktorých tu nechcem písať, ma však možno prinútia vyhotoviť si takýto dokument sám - ak to budem samozrejme vedieť a dať si ho len architektovi oštemplovať.

Má niekto skúsenosti s takýmto dokumentom? (nejaký vzor som našiel na nete)
Existuje nejaká tabuľka, ktorá by mi to vypočítala? (lebo fakt niektorým vzorcom nerozumiem)(našiel som na tomto fóre tabulku o výpočte tepelných strát, ale hento bude niečo trochu iné zrejme)
Je preavda, že to má byť súčasťou projektovej dokumentácie k stavebnému povoleniu? (má to vraj slúžiť k certifikácii domu)

Za rady vopred ďakujem
Obrázok užívateľa
kubko333
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pia 29. Máj 2009 13:19:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod Slavo_T » Sob 05. Jún 2010 0:04:12

kubko333 píše:Mám dotaz k stavebnému povoleniu a kopmpletnosti projektovej dokumentácie:

Zo stavebného úradu mi prišiel befel, že mám doplniť (okrem iného) projektové hodnotenie enegetickej hospodárnosti budovy (v mojom prípade RD). Vraj to má byť súčaťou projektovej dokumentácie od roku 2008. Môj architekt o tom asi moc nevedel, tak som ho požiadal o dodatočné vypracovanie.
Nejaké okolnosti o ktorých tu nechcem písať, ma však možno prinútia vyhotoviť si takýto dokument sám - ak to budem samozrejme vedieť a dať si ho len architektovi oštemplovať.

Má niekto skúsenosti s takýmto dokumentom? (nejaký vzor som našiel na nete)
Existuje nejaká tabuľka, ktorá by mi to vypočítala? (lebo fakt niektorým vzorcom nerozumiem)(našiel som na tomto fóre tabulku o výpočte tepelných strát, ale hento bude niečo trochu iné zrejme)
Je preavda, že to má byť súčasťou projektovej dokumentácie k stavebnému povoleniu? (má to vraj slúžiť k certifikácii domu)


Pokial mas na mysli energeticky certifikat budovy , tak ten budes potrebovat ku kolaudacii , ja som ho musel taktiez dokladovat ku kolaudacii. Ku stavebnemu povoleniu som nemusel dokladovat ziaden energ. certifikat. Je pravda , ze som mal katalogovy projekt , a tam bola rozpisana cca energeticka narocnost stavby , tak mozno preto nic ine nechceli.

Vyhotovit energ. certifikat budovy , moze iba firma , alebo osoba , ktora ma platne osvedcenie a peciatku , na to aby to mohol robit , a iba to je akceptovane na stavebnom urade.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod boro » Sob 05. Jún 2010 21:22:06

kubko333 píše:Má niekto skúsenosti s takýmto dokumentom? (nejaký vzor som našiel na nete)
Existuje nejaká tabuľka, ktorá by mi to vypočítala? (lebo fakt niektorým vzorcom nerozumiem)(našiel som na tomto fóre tabulku o výpočte tepelných strát, ale hento bude niečo trochu iné zrejme)
Je preavda, že to má byť súčasťou projektovej dokumentácie k stavebnému povoleniu? (má to vraj slúžiť k certifikácii domu)


Áno, aj tento zbytočný papier treba k dokumentácii pre SP. Buď si nájdeš chlapíka, čo také posudky robí, alebo si zoženieš posudok, upravíš na svoje pomery a dáš si to opečiatkovať. Pochybujem, že to vôbec niekto niekedy bude čítať, takže kľudne aj copy&paste, stačí zmeniť adresu :) Stálo ma to tuším okolo 70 euro s tým, že mi to chlapík odpočíta od ceny za energetický certifikat, ktorý bude treba predložiť ku kolaudácii.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron