Chyba KK pri prepojeni s kotlom na drevo

Chyba KK pri prepojeni s kotlom na drevo

Poslaťod nepresnak » Pia 21. Nov 2008 8:55:01

Pozdravujem všetkých.
Mám obrovský problém. Pri rekonštrukcii starého domu som si dal urobiť dvojité kúrenie. To znamená, že mám inštalovaný kondenzačný kotol Protherm a ako druhý kotol mám obyčajný kotol na drevo.Nič špeciálne najjednoduchší plechovy kotol. Malo to fungovať tak, že ak mi topí plynový kotol a ja začnem pritápať dreveným kotlom, pri dosiahnutí asi 50 stupňovej vody vdrevenom kotle by mi malo vypnúť kotol plynový. Podotýkam, že tam nie sú žiedne trojcestné elktrické ventily ale je jednoducho prepojený kotol plynový s dreveným cez termostat dreveného kotla. Malo to byť najjednoduchšie riešenie. ALE plynový kotol nefunguje. Stále mi vyhadzuje chybu F.22 to je nedostatočný tlak v systeme. Vyskúšali sme už kadečo a aj majster čo m robil kúrenie je bezradný. A ide zima. Skúste mi niečo poradiť.
Vďaka
Naposledy upravil emkac dňa Sob 29. Nov 2008 23:16:02, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
nepresnak
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:51:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Problem s kúrenim

Poslaťod jojkoz » Pia 21. Nov 2008 9:19:28

No podla mna je chyba v tom tlaku - bud je fakt nizky - alebo je zle cidlo na kotli.

Ide aj o to ako mate riesene obehove cerpadlo ? - Predpkladam ze jedno je napevno v kondenzacnom kotli - ale to nebezi ked ten nieje zopnuty - takze musite mat aj ine - a to vam moze sposobovat kolisanie tlaku v tom plynovom .......
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Problem s kúrenim

Poslaťod krak3n » Pia 21. Nov 2008 9:45:29

odpovedal som uz na e-filip .. tu len kopirujem svoju odpoved. Plynovy kotol (nepisete aky . ale tipujem nieco prothermacke podl a typu chyby D22). Nepisete ani ako je riesena sustava, ostala nadalej uzavreta ? aky ma asi objem ( ak ste svacsili objem pripojenim kotla na tuhe palivo, nemusi uz povodna expanzna nadoba stacit). Najjednoduchsie riesenie je spiatocka z vykur. elies do kotl na tuhe palivo, z neho vystup do kotla plynoveho, na nom nataveny termostat na cca 50 stupnov a z neho vystup do vyk. telies. Malo by to fungovat. Termostat na "drevenom" kotli velmi nechapem .. a taktiez "pepojenie" ak je prevedenie paralelne .. bude s tym problem (hlavne ak ma kotol na drevo vlastne cerpadlo), v takom pripade kotol na plyn nikdy nebude mat dostatocny rozdiel tlakov na vstupe a vystupe a bude trvale hlasit chybu F22.
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Problem s kúrenim

Poslaťod Milan » Pia 21. Nov 2008 20:55:05

Aj podla mna je to kôli tomu cerpadlu v plynovom kotly a aj cerpadlu pri tom na tuhe palivo, lebo ked bezi tak odobera tlak z toho plynoveho, mate tam spätne klapky? Mam doma tiez dve kotly sice plynovy je starsia PKM ale mam tam na spiatocke pred kazdym spätnu klapku, na plynovom mam cerpadlo spravene na casovac a na tom druhom (Dakon) mam termostat ktory mi zapne cerpadlo pri 40 stupnoch a aj vypne ak poklesne pod 40 stupne. Asi bi trebalo nejak zabezpecit ze ak ide ten plynovy tak nesmie ist cerpadlo na tuhom. Mozno???
Milan
 





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť