Kde poistit rozostavany dom?

Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod 7milano7 » Štv 04. Dec 2008 0:09:21

Po osadení okien chcem dať poistiť dom, a potreboval by som dáke užitočné info . Na čo si dať pozor pri zmluve , prípadne ktorú poisťovňu by ste odporúčali z vašej skúsenosti. Ďakujem
Naposledy upravil emkac dňa Štv 04. Dec 2008 10:05:33, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy.
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod emkac » Štv 04. Dec 2008 10:09:30

Ja som skusal v Ceskej, tam mi povedali ze stavbu nepoistuju.
Potom som bol v Allianze, tam ale maju nizke poistne plnenie na kradez a vandalizmus.
Co mi nevyhovovalo, kedze len cena za okna je viac ako plnenie. (mam taky pocit, ze to plnenie bolo 50K)
Nakoniec som skoncil v Kooperative, kde to plnenie bolo myslim 200K.
Pozor, hovorim o plneni na kradez a vandalizmus, plnenia na zivel a pod. boli normalne, na plnu sumu.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod kaja » Štv 04. Dec 2008 10:26:14

a poistenie sa nevztahuje na pozicane veci,napr:lesenie,bednenie,zaba,miesacka a tak.v mojom pripade keby mi ukradli stopne bednenie doka stalo by to 400 papierikov - opotrebenie :lol: ...a to sa oplati
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod Ludo » Štv 04. Dec 2008 13:33:46

No ono je problem stavbu poistit, ale dá sa /vid príspevok vyššie/..........určite neplnia za krádež vecí, ktoré nie sú pevne pripevnené k domu - takže náradie a podobné srandy treba strážiť, alebo odkladať..........ale ak sa nemýlim, tak aby bolo vôbec nejaké plnenie /okrem živlu/, tak musí byť stavba aj oplotená a uzamknutá...........
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod milan » Pia 05. Dec 2008 15:04:20

Ja som poisťoval rozostavanú stavbu pred rokom vo wustenrotke na 4mil a maju taku akciu, prve 3 roky polovicu. a po kolaudaciu cela suma, teraz to bolo 1800
a potom 3600.. je tam aj vlamanie,krades materiálu atd.. allianz vychadzal na 3800sk na 4mil.. ostatne boli drahsie
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod quark » Pia 05. Dec 2008 23:40:43

bol som rozhodnutí pre wustenrot, kvoli tej polovičnej cene do skolaudovania, no nakoniec som skončil v kooperative/mám tam aj tak všetky poistky/, 1800 sk ročne na 4,8 mil, krádež tuším štandartne 50 litrov....
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod MartinH » Pon 24. Aug 2009 14:07:56

Mam kratky a poucny pribeh. Mojmu sefovi Kooperativa miesto plnenia po poistnej udalosti zaslala list, ze mu este pred udalostou zrusili poistku a ze mu to nejako zabudli oznamit. Pri hlaseni udalosti to este ani sami zrejme nevedeli. Sef vyzeral priblizne tako :evil: len menil farby a o Kooperative sa vyjadril v tomto zmysle :nie: , ale stavnatejsie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod jana » Uto 25. Aug 2009 2:29:41

ja som obehla tiez poistovne s tym, ze okrem poistenia stavby som zistovala aj nasledne potrebne poistenie domacnosti. a najlepsie vysla csob. okrem ineho, ak si dobre pamatam, poistuju aj veci, ktore sa nachadzaju v riadne uzamknutej stavbe, teda rozne naradie. nastastie plnenie sme este nepotrebovali :-).
mimochodom, najviac ponos na vyplatenie plnenia som pocula prave na kooperativu - na veci, ktore nie su uplne jednoznacne jasne asi v prvom kole pisu zamietave stanovisko automaticky. ale je fakt, ze ake poistenie som potrebovala, vzdy mali oni vyrazne nizsie poistne. mozno pre to zamietanie, ze ak sa nenase.... a neodvolate a nenarobite krik, tak ich naklady sa rovnaju postovnemu za oznamenie odmietnutia.
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod 7milano7 » Štv 11. Mar 2010 18:22:09

Zdravím všetkých , a chcel by som ešte požiadať o rady na čo si dať pozor pri výbere poistenia domu . Teraz už mám po kolaudácii dom je už zariadení tak idem meniť poistku. Mohli by ste poradiť na čo nezabudnuť pri výbere a mohli by ste a pridať vaše skúsenosti s poisťovňami ,ktorej sa rovno vyhnúť :-D . Ďakujem
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod Bača » Štv 20. Máj 2010 14:03:48

V prvom rade sa treba vyhnut Kooperative.Aj keby bola zadarmo.V druhom rade si treba napisat vsetko co chceme poistit.Dalej treba obehat poistovne a pytat sa na konkretne plnenia.Vzdy sa treba opytat kde je to napisane,nech vam to ukazu na paperi a aj na vyluky z plnenia.V tretom rade vykaslat sa na to a zohnat si kvalitneho financneho poradcu najlepsie s referenciami.Ja som ho osobne robil velmi davno a viem ,ze je to vyhodne pre obe strany.Este dnes sa ma niektori pytaju co kde a ako ,ale ja uz nemam prehlad.
Bača
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 13. Máj 2010 13:34:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod miroTT » Štv 20. Máj 2010 14:55:18

Bača píše:V prvom rade sa treba vyhnut Kooperative.Aj keby bola zadarmo.V druhom rade si treba napisat vsetko co chceme poistit.Dalej treba obehat poistovne a pytat sa na konkretne plnenia.Vzdy sa treba opytat kde je to napisane,nech vam to ukazu na paperi a aj na vyluky z plnenia.V tretom rade vykaslat sa na to a zohnat si kvalitneho financneho poradcu najlepsie s referenciami.Ja som ho osobne robil velmi davno a viem ,ze je to vyhodne pre obe strany.Este dnes sa ma niektori pytaju co kde a ako ,ale ja uz nemam prehlad.

Možeš prosím ťa napísať prečo sa treba vyhnúť Kooperative?
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod juro_b » Štv 20. Máj 2010 15:49:27

ja mam poisteny dom v allianz,v podstate preto,ze tam mam vsetky poistky. z kooperativy sme cela rodina odisli kvoli problemom s havarijnym poistenim auta (dlho trvalo vyplatenie sumy,potom to poslali bez dph,a nakoniec aj tak nezaplatili celu skodu) a problemami s pzp ( z auta mojej mamy ukradli spz,tak sme nahodili nove,a platili na to iste auto s inymi spz-toto nedokazali v kooperative pochopit asi dodnes,tak 3 roky nam chodili rozne upomienky a podobne na tie stare spz,az kym sme to auto nepredali).mozno v poisteni nehnutelnosti to nie je take zle,ale to ja uz skusat nebudem :nie:
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod Bača » Štv 20. Máj 2010 17:12:09

miroTT píše:
Bača píše:V prvom rade sa treba vyhnut Kooperative.Aj keby bola zadarmo.V druhom rade si treba napisat vsetko co chceme poistit.Dalej treba obehat poistovne a pytat sa na konkretne plnenia.Vzdy sa treba opytat kde je to napisane,nech vam to ukazu na paperi a aj na vyluky z plnenia.V tretom rade vykaslat sa na to a zohnat si kvalitneho financneho poradcu najlepsie s referenciami.Ja som ho osobne robil velmi davno a viem ,ze je to vyhodne pre obe strany.Este dnes sa ma niektori pytaju co kde a ako ,ale ja uz nemam prehlad.

Možeš prosím ťa napísať prečo sa treba vyhnúť Kooperative?

Ako som uz pisal robil som financneho poradcu,takze som riesil aj plnenia.S Kooperativou boli stale problemi.To nebol jeden clovek ale desiatky.Tam kde to bolo vsetkym jasne Kooperative nie.Ja som sa s nimi raz aj sudil .Prehrali sud.Mojej vtedajsej priatelke taktiez nechceli uznat plnenie za uraz na lyzovacke.Precitaj si aj tu par prispevkov v suvislosti s Kooperativou.
Bača
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 13. Máj 2010 13:34:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod miroTT » Štv 20. Máj 2010 17:22:42

Bača píše:
miroTT píše:
Bača píše:V prvom rade sa treba vyhnut Kooperative.Aj keby bola zadarmo.V druhom rade si treba napisat vsetko co chceme poistit.Dalej treba obehat poistovne a pytat sa na konkretne plnenia.Vzdy sa treba opytat kde je to napisane,nech vam to ukazu na paperi a aj na vyluky z plnenia.V tretom rade vykaslat sa na to a zohnat si kvalitneho financneho poradcu najlepsie s referenciami.Ja som ho osobne robil velmi davno a viem ,ze je to vyhodne pre obe strany.Este dnes sa ma niektori pytaju co kde a ako ,ale ja uz nemam prehlad.

Možeš prosím ťa napísať prečo sa treba vyhnúť Kooperative?

Ako som uz pisal robil som financneho poradcu,takze som riesil aj plnenia.S Kooperativou boli stale problemi.To nebol jeden clovek ale desiatky.Tam kde to bolo vsetkym jasne Kooperative nie.Ja som sa s nimi raz aj sudil .Prehrali sud.Mojej vtedajsej priatelke taktiez nechceli uznat plnenie za uraz na lyzovacke.Precitaj si aj tu par prispevkov v suvislosti s Kooperativou.


V Kooperative mam viacero poistiek tak som si dal aj dom poistit u nich. Plnenie som mal zatial iba jedno z PZP a to prebehlo hladko. Asi som mal stastie. Tak dufam ze nebudem potrebovat dalsie.
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde poistit rozostavany dom?

Poslaťod bobco » Pon 09. Apr 2012 13:03:03

Viete o nejakých novinkách ohľadne poistenia stavby. Potrebujem poistenie pre účely hypo, ale samozrejme nezaškodí ani plnenie za krádež a vandalizmus. Dom riadne uzatvorený, funkč. alarm, pozemok ohradený.
Dík
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron