dodatocne zateplenie strechy

dodatocne zateplenie strechy

Poslaťod charym46 » Sob 10. Apr 2010 19:48:52

zdravas pani

bracho kupil dom na ktorom je vymenena strecha ale nieje ziadna folia pod latovanim cisto iba latovanie a bramac podkrovie neobyvane malo miesta ale dalo by sa nieco pri skromnosti poriesit nieco jednoizbove ,je mozne to nejak foliu natiahnut obalit aj krov a medzi hranoly vatu aby to neplesnelo alebo rosenia atd ,robil to niekto dodatocne ?nechce sa mu davat celu strechu dole a robit to tak ako sa robi ,a prosim nedavajte mi otazky preco tam nieje ta folia boli to stary ludia a uz neziju dik za rady ak niekto vie co a ako ..
Obrázok užívateľa
charym46
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Registrovaný: Sob 26. Dec 2009 0:46:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: dodatocne zateplenie strechy

Poslaťod ski555 » Sob 10. Apr 2010 21:12:04

táto téma tu alebo na porade bola preberaná tuším zhruba prd mesiacom,skús ešte pohľadať,viem,že tam bolo spomínané riešenie bez skladania škridly a vytŕhania lát :ano:
ski555
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 20:33:18
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: dodatocne zateplenie strechy

Poslaťod deko » Sob 10. Apr 2010 21:20:23

ski555 píše:táto téma tu alebo na porade bola preberaná tuším zhruba prd mesiacom,skús ešte pohľadať,viem,že tam bolo spomínané riešenie bez skladania škridly a vytŕhania lát :ano:


AFAIK to nebolo na tomto fore, to by som si pamatal (kedze aj ja mam pod krytinou iba laty, preto som vatu ukladal na podlahu povaly a prikryval paropriepustnou).

ak to niekto najde na porade, pokojne sem moze dat link. ujo google po zadani "krytina laty folia strecha site:porada.sk" nevyplul nic relevantne :netusim
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: dodatocne zateplenie strechy

Poslaťod charym46 » Sob 10. Apr 2010 21:30:00

ved ani mne nic neponukla pani goglova preto somto napisal skusim este posurfovat na filipovi ked tu nic nevidim
Obrázok užívateľa
charym46
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Registrovaný: Sob 26. Dec 2009 0:46:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: dodatocne zateplenie strechy

Poslaťod tromso » Ned 11. Apr 2010 9:47:01

Samozrejme ze je to mozne zateplit, paropriepustnu foliu je ale treba dat pod krokvy, ziadne obalovanie krokiev neodporucam, mam s tym profesionalnu prax (drevostavby, strechy, krovy). Minuly rok na jesen sme prave prerábali komplet strechu a krov, ktory po takejto aplikacii doslova hnil a to po par rokoch. Ak nechcete dvat dole krytinu (vysoke naklady), jedinym uplne spolahlivym riesenim je paropriepustnu foliu natiahnut zospudu na krokvy a na to nasledne konstrukcia so zateplenim, nevyhodou je ale, ze sa zmensi priestor o hrubku izolacie, ktora by sla medzi krokvy. Taktiez treba riesit odvod pripadnej vlhkosti z folie do kanalizacie alebo odkvapu. Vyhodou vsak je dokonale odvetranie, kde na vysku krokvy prudi vzduch (ak ma odkial, treba to technicky vyriesit samozrejme).
tromso
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 11. Apr 2010 9:32:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: dodatocne zateplenie strechy

Poslaťod tulimuli » Štv 20. Máj 2010 9:05:19

Zdravim,
Som tu novy a nasiel som tuto temu a nieco podobne caka aj mna robit v buducnosti. Mam krytinu onduvilla na streche bez kontaktnej folie. Nasiel som nieco na nete ako tu foliu dodatocne natiahnut na krokvy. Samozrejme sa bude treba potrapit s foliu aby sa odviedla ta pripadna vlhkost. Nechcel by som natahovat foliu zo spodu krokiev nakolko nie je az taky velky priestor na streche aby som mohol dat izolaciu pod krokvy.
Prílohy
kontaktna_folia.jpg
kontaktna_folia.jpg (76.61 KiB) Zobrazené 1798 krát
tulimuli
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 20. Máj 2010 8:59:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron