Skusenosti s trubkami SOLID PIPE pre podlahove kurenie.

Skusenosti s trubkami SOLID PIPE pre podlahove kurenie.

Poslaťod Slavo_T » Štv 18. Dec 2008 12:28:31

Zdravim . Mate niekto skusenosti s trubkami Solid Pipe pre podlahove kurenie? http://www.solidpipe.sk/_intro.php Robili ste niekto s tymto vyrobcom podlahove kurenie , alebo mi doporucite niekoho ineho? typ/vyrobcu
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat




Re: Skusenosti s trubkami SOLID PIPE pre podlahove kurenie.

Poslaťod joko » Štv 18. Dec 2008 20:07:22

Na začiatok zdôrazním, že nemám s týmto potrubím žiadne skúsenosti. Po preštudovaní mi pripadá ako okopírovaný :oops: GEBERIT - MEPLA, len Geberit na vnútornú vrstvu používa transparentný teflon. Moc by som nepochyboval, keby si z toho chcel robiť vodovod, alebo klasické kúrenie. Moje pochybnosti oddôvodňujem pri použití na podlahové kúrenie z jediného dôvodu: rúra má nosné jadro z hliníka, ktorá sa ohýba náradím -ohýbačkou, a pri podlahovom kúrení je tých oblúkov neúrekom. Ak použiješ ich podkladné dosky so šírkou 1m, spočítaj počet spojov a riziko ich tesnosťi v podlahe. Ako rúra v koťúči je určite spôsobilá, len s montážou môžu byť problémy. Geberit na kúrenie vyrába iný model rúry, nie čiernim, ale s bielim PE obalom, no ani to sa neodporúča do podlahy na had, len do rozvodov.
P.S.:Som zvedavý na ďalšie skúsenosti. Dopátral som sa len k cenám rúr, ale predpokladám, že pri tých tvarovkách asi nebude najlacnejší systém. :?:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť