Projekt RD Antek

Projekt RD Antek

Poslaťod fattamorgana » Ned 16. Máj 2010 16:51:52

Dobry den,

Buduci rok mame v plane vystavbu domu. Po zhliadnuti mnozstva katalogov nas nic neoslovilo. Patrala som trochu po polskych katalogoch, a tam to bolo o poznanie lepsie. Uplne ma oslovil tento projekt, bez garaze:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-ant ... d1210.aspx

Rada by som pocula nazory na tento projekt. Vstup na pozemok mame z vychodnej strany, sirka pozemku cca 20m. Samozrejme pripadne zmeny.
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt RD Antek

Poslaťod emkac » Pon 17. Máj 2010 9:45:31

Moc clenity tvar. Az moc velmi, napr. ten odskok v jedalni je zbytocny. Tam to radsej zarovnaj. A hned mozes mat aj spajzu.
Rovnako garaz natiahni, nech je cela zarovno domu, budes mat aspon dost odkladacieho priestoru.
Potom ti zostane uz iba jeden vyklenok - nad terasou. Tam predlzis strechu a mas pekne tienenie.

Okrem toho sa mi velmi nepozdava ta garaz spojena s domom, ale ak to tak chces.... daj si pozor na zateplenie a kup kvalitnu branu.

Velmi ocenujem vstup, ze tam hned nemas WC, ale satnik. A mas tam aj umyvadlo. Sikovne. Keby sa tam zrusil ten ize (nie vystupok, ale opak, to zadverie), tak by to bol jeden z najlepsich riesenych vchodov do domu, aky som videl.

Inac pozitiva - rozvody blizko seba, oddelena nocna cast.... len tie zbytocne clenite miesta treba zrusit. ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod MartinH » Pon 17. Máj 2010 11:30:38

Dva druhy strechy na malom dome povazujem za komplikaciu a v tomto projekte aj za esteticku vadu. Hlavny pohlad na web stranke sa to snazi zakryt a urcite to nie je nahoda.

Ale pisete "bez garaze", v tom pripade musite miesto toho riesit odkladacie priestory pre zahradu (kosacka, na zimu nabytok z terasy a pod.).

Ak ta oranzova znacka v obyvacke je krb, tak je na velmi zlom mieste.

Vo WC c. 11 by som aj za cenu drobnych uprav v prieckach "vymenil" pozicie umyvadla a dveri, aby stena oproti hlavnemu vstupu do domu ostala opticky nerozbita, nech sa da trochu architektonicky zuslachtit.

P.S. Krasne slovo "wiatrołap"
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod Ludo » Pon 17. Máj 2010 12:50:27

ale cena za projekt slusna, tolko by mal stat katalog. projekt-vacsiu cenu nema - taka sa na Sk nevidi /teda ak za posledne roky vyrazne nezlacnili aj u nas/
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod 2mm » Pon 17. Máj 2010 13:59:36

Dom už vidíme, takže prípomineky sú. Ale minimálne rovnako dôležité je aký máte pozemok, teda vhodnosť Vášho výberu...
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod fattamorgana » Pon 17. Máj 2010 16:38:20

Tak ako som pisala, dom bude bez garaze, resp. garaz bude riesena samostatne.
K samotnemu projektu:
Tiez sa mi zda trochu clenity, takze o tom vybezku v kuchyni budeme uvazovat, na uroven rozsirenia obyvacky. Ta miestnost, ktoru nazval Emkac satnikom, by mala byt vyuzita ako technicka miestnost ( kotol, pracka, susuiaren ) Samotny satnik je vcleneny do spalne.
Na odkladanie naradia planujeme vecsiu garaz.

Co sa tyka umiestnenia krbu, mne sa zda ok, pretoze mozeme vyuzit jeden komin s dvoma prieduchmi. Ale rada si necham poradit, v tomto nie som velmi znala.Kurenie planujeme plyn, sem tam krb.

Co sa tyka pozemku, ten ma na zaciatku rozmery 20x42m. s tym ze na konci je asi o 2metre sirsi. Vsup je orientovany na vychodnu stranu. Nevyhodou je, ze sused z juznej strany ma dom postaveny na hranici pozemku. Neviem, ake informacie k pozemku by som mohla uviest.
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod MartinH » Pon 17. Máj 2010 22:09:21

fattamorgana píše:Co sa tyka umiestnenia krbu, mne sa zda ok

Upresnim kriticku poznamku: Prvy velky problem: krb je v ceste - asi ako spadnuty strom na lesnom chodniku. Druhy velky problem je pohlad na ohnicek a praskajuce uhliky. Vzdy uvidite kuchynu vela, podla mna prilis rusivy element.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod 2mm » Uto 18. Máj 2010 9:09:53

Tento dom teda bude orientovaný obytnými miestnosťami na východ-západ. Značí to, že v zime si v dome moc slnka neužijete (keďže spodný sused tieni) a v lete môže dôjsť k prerieveniu na oboch svetových stranách. Preto odporúčam exteriérové žaluzie, alebo posuvné lamely. Podľa vyhlášky musí byť medzi domami, ak na protiahlých fasádach nie sú okná do obytných miestností, min. 4m odstup, v opačnom prípade 7m. To by som preveril, alebo sa poradil na miesntom úrade o odstupoch v lokalite. Osobne nepovažujem tento typ domu na danom pozemku za ideál, južná fasáda je mŕtva, solárne zisky minimálne. Individuálnym projektom by sme dokázali možno viac. Čo sa týka krbu, nevidím v jeho umiestnení najmenší problém. Dokonca je umiestnený priamo v "srdci" spoločenskej časti domu, čo je veľmi príjemné. Možno na obrázku vyzerá ako bariéra, všetko však závisí od jeho prevedenia. Keď si tento priestor predstavím v reálnej rovine, krb mi nijako neprekáža. Každý sme však iný.
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod fattamorgana » Uto 18. Máj 2010 16:54:26

S tou orientaciou nic nespravim,rada by som mala izby do ulice alebo do zahrady. Vedla k susedom by to nebolo ani velmi mozne, kedze sirka pozemku je ako som pisala 20metrov. Takze neake zisky zo slnka budeme musiet ozeliet.
Chcela by som sa spytat, co s WC bez okna?Ako to vyriesit?
Ak sa pre tento projekt rozhodneme, tak urcite ako individualny so zmenami.
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod MartinH » Uto 18. Máj 2010 20:04:17

fattamorgana píše:Ak sa pre tento projekt rozhodneme, tak urcite ako individualny so zmenami.

:ano: Na mieru je to najlepsie. Chodte rovno za architektom. Nie je to ziadna hanba nechat si poradit od odbornika pri takom velkom rozhodnuti ako je stavba rodinneho sidla.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt RD Antek

Poslaťod 2mm » Uto 18. Máj 2010 23:06:00

Wc bez okna sa vyriešiť dá. Treba nainštalovať do stropu resp. podhľadu odsávač (ventilátor), ktorý sa vyústi na streche.

Čo sa týka zimného slnka, solárnych ziskov, ale aj všeobecne situácie na Vašom pozemku - možno by sa dalo niečo vymyslieť, ale to už je úloha, na ktorú treba situáciu aj s osadením južného domu. To však už je započatie individuálneho projektovania xxxxxxxxx.
Naposledy upravil emkac dňa Str 19. Máj 2010 8:31:31, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmazanie kontaktu
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron