Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod tomas g » Uto 13. Jan 2009 1:31:49

ziletka píše:chcem sa opytat ci aj pri drevenych domoch-zruboch je tiez take nejednoznacne ci zateplovat vlnou alebo polystyrenom?


Spravne tomu rozumiem? Zrub a kontaktny zateplovak ?! :o
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod Majo 2 » Uto 13. Jan 2009 1:42:08

tomas g

"A k tomu Nemecku - tiez som tam pracoval a strhavanie EPS mozem potvrdit. Ale to je iba polovicna pravda - rovnako by stravali aj mineralnu vlnu. Strhavaju ho preto, LEBO DAVALI UZASNYCH 5 CM."


A aký je problém pri 5 cm difúzne odvetranom zateplení ? Napríklad na Ytongu 375
Ja viem že pri týchto mrazoch izolácia krásne navlhne ale po oteplení sa rýchle vysuší a hríby nebudú ?
Či budú ?
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod ziletka » Uto 13. Jan 2009 12:52:51

tomas g píše:
ziletka píše:chcem sa opytat ci aj pri drevenych domoch-zruboch je tiez take nejednoznacne ci zateplovat vlnou alebo polystyrenom?


Spravne tomu rozumiem? Zrub a kontaktny zateplovak ?! :o

Ano. Mam zrub a idem ho zateplovat ale stale neviem cim a ako. Viem len ze chcem ist do hrubky 15-20cm
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod Miro Ke » Uto 13. Jan 2009 18:24:04

to ziletka, chces po zatepleni mat omiekty, alebo dreveny obklad
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod ziletka » Uto 13. Jan 2009 18:32:52

Miro Ke píše:to ziletka, chces po zatepleni mat omiekty, alebo dreveny obklad

radsej by som dal dreveny (alebo plastovy s imitaciou dreva) obklad, ale uvidim kam ma pusti penazenka. Mozno to skonci pri omietke. Je to problem? Da sa to zateplovat kontaktnym systemom? alebo sa taketo stavby zatepluju inak? ako?
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod Miro Ke » Uto 13. Jan 2009 18:52:33

teraz necchem riesit technologicke vyhody/nevyhody EPS/Vata ale zateplenie cez EPS je jednoznacne lacnejsie ako vata, v pripade ze pozaduje pouzitie obkladu sa tato vyhoda straca a potom je uz na zvazeni vlastnosti zateplenia v kombinacii s drevom co je lepsie. Ak by som aplikoval ale kontrukciu drevostavieb tak v tvojom pripade vata s obkladom, to nie je odborny nazor, ale ja by som uvazovl o tom to rieseni
a este doplnim k rozhodovaniu EPS a vata
ak by teoreticky prisla nejaka firma s realnou ponukou na zateplenie s min. vatou pri cene cca. 60% z ceny EPS svojpomocne pri tej istej hrubke izolacie a takto by oslovila !000 investorov na Slovensku, kolky by sa rozhodli pre EPS na zaklade jeho ''lepsich vlastnosti'' oproti vate??? moj osobny predpoklad je ze EPS by bolo v tom pripade velmi blizke 0
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod deko » Uto 13. Jan 2009 23:26:29

ziletka a si si isty ze tu chatu chces takto brutalne zateplovat? sak chata by mala byt obyvana par dni do mesiaca a aj najlepsie zateplena budova casom vychladne... ak to ma naozaj sluzit ako chata na relax, tak nechaj priznane tramy a pod vnutorny obklad daj tak 10 cm vatu (aby to prilis rychlo nevychladlo). bude to krajsie a nebude to take nakladne...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod ziletka » Uto 13. Jan 2009 23:32:55

deko píše:ziletka a si si isty ze tu chatu chces takto brutalne zateplovat? sak chata by mala byt obyvana par dni do mesiaca a aj najlepsie zateplena budova casom vychladne... ak to ma naozaj sluzit ako chata na relax, tak nechaj priznane tramy a pod vnutorny obklad daj tak 10 cm vatu (aby to prilis rychlo nevychladlo). bude to krajsie a nebude to take nakladne...

ja som nikde nespominal ze je to chata. Je to zrubovy dom, ktory nadstavujem o podkrovie a v ktorom budem byvat. Idem ho komplet prerobit (rozvody, pripojky, kurenie podlahove, zateplit, okna.....)
Vies mi poradit ako je to najlepsie zateplit? akym systemom, materialom....
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod tomas g » Str 14. Jan 2009 2:04:32

Ziletka, ja by som seriozne uvazoval o prevetravanej fasade, podobne ako som to robil ja. Ale nepouzi thermowood, ale napr. smrekovec (= cerveny smrek, modrin) ktory vie takisto pekne starnut a je vyrazne lacnejsi. Urcite by som nerobil kontaktny zateplovak ani plastovy obklad.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod jarea » Str 14. Jan 2009 9:38:21

Rozmýšľam na akom pozemku stavba stojí. V akej zemine sú základy. Ide o vlhkosť a spodnu izoláciu,nasavosť materiálu muriva,jeho izoláciu od zeme. Zlá izolácia muriva od zeme spôsobí pliesne,pachy. To znamena,že ak si dáte zaizolovať dom ESP ,môžu sa časom vytvoriť v chladnejších miestach miestnosti pliesne. Ak zaizolujete vatou ta sa moze vplyvom vlhkosti znehodnotiť .
Ak nemáte žiadnu vlhkosť od zeme môžete použiť jedno idruhe. ESP má ymysel ak jeho hr. je aspoň 15 cm. Vata 10 cm.
jarea
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 12. Jan 2009 12:33:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod MadaC » Str 14. Jan 2009 15:55:26

Zrub by som zateplil znutra: SDK, parozabrana (fakt poriadne), vata, zrub.steny. Tepelne mosty typu vence a preklady nemas, takze ich nemusis riesit. Mozes tade viest instalacie. Ta parozabrana s vatou by sa dala urobit este inak: sdk, vata 4cm, parozabrana, vata 16cm (alebo iny pomer 1:4), stena zrubu, aby ti instalacie nemuseli ist parozabranou.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod jarea » Pia 16. Jan 2009 10:16:41

rozmýšľam o to ,čo pýšete o ESP,resp. zateplení. Akosi sa vytráca tehla ,neviem ich názvy ale su dirkované,izolačné. Nestačí to? sú ešte iyolačné omietky,paropriepustné... Máme perfektné okna so sklom s vysokým či nízkym koeficientom. Kvalitné dvere,možno dobre zaizolovaná strecha,podlahy asnaď aj dosť. Načo viacej. Veď dávame peniaze na veľa nezmyselnych veci-prepychové oblečenia,obedy,flámy,cigarety. Koľko času strávime v dome?
jarea
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 12. Jan 2009 12:33:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod Bača » Ned 16. Máj 2010 22:49:28

Mna teraz zaujima ,ze co s bordelom po zateplovani.Som cital,ze pri pouziti vaty vznikaju male ulomky ktore je tazke odstranit.Ako ste riesili upratovanie po zateplovani?
Bača
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 13. Máj 2010 13:34:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod stevo79 » Pon 17. Máj 2010 7:50:30

Bača píše:Mna teraz zaujima ,ze co s bordelom po zateplovani.Som cital,ze pri pouziti vaty vznikaju male ulomky ktore je tazke odstranit.Ako ste riesili upratovanie po zateplovani?


po vybresuni vaty som zobral vysavac a povysaval fasadu aj lesenie, a odpad (odrezky) pri vate-lamele nie je takmer ziadny, z fasady o ploche 175 m2 toho bolo za jedno neuplne 80 litrove vrece
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Zateplenie stien EPS alebo vatou?

Poslaťod Bača » Pon 17. Máj 2010 13:29:03

V akom poradi mam robit obyvane podkrovie? Mam dat najprv omietky a potom zateplovat ,alebo najprv zateplit a az potom dat omietky?Alebo je to uplne jedno?
Bača
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 13. Máj 2010 13:34:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron