tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod mPeto » Štv 11. Feb 2010 21:03:22

richie77 píše:vobec nechcem rýpať.... len si píšem svoj názor ..... to snáď možem, či nie??? No pokial túto stránku prevádzkujú výrobcovia EPS , tak sa hlboko ospravedlňujem.. :shock: :D :D


je to vec pohladu, tvoj prispevok sa tiez da pochopit ako prispevok "predajcu/vyrobcu tehal, ktoremu nejdu ksefty na predrazene a zmyslu postradajuce tehly o hrubkach 50 cm a snazi sa presvedcit zosmiesnovanym inych rieseni bez akychkolvek argumentov" ... dalej nebudem reagovat a prosim nerozvijaj to, pokial nemas argumenty, aby ostalo vlakno o rieseni otazky a nie ... :kill
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod richie77 » Štv 11. Feb 2010 21:14:48

Treba si prečítať tú tému , na základe čoho som písal..... len som odpovedal na reakcie na moj prispevok..... alebo ani to nemozem????? a predajca :D :D musíš uznať, že s EPS by som určite uspel lepšie... :D :D
richie77
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 19. Jan 2010 18:49:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod emkac » Ned 14. Feb 2010 2:42:02

richie, trosku sa ukludni, kazdy tu ma pravo napisat svoj nazor

ziadni predajcovia EPS ani tehal to tu neprevadzkuju, to po prve
ohladom vyhod a nevyhod zateplenia sa pise v teme zateplovanie-ano-ci-nie-t145.html, takze v tejto teme pokracuj tam
rovnako najdes temu ohladom minimalnej hrubky steny alebo potreby dychania stien
tolko ako moderator

a teraz ako premyslajuci clovek
vyrobcami deklarovane tepelne odpory su pri laboratornych podmienkach, ktore v beznom zivote nie su, to po prve
ako vyriesis tepelne mosty pri nezateplenom moste? to po druhe
aka je cena za m2 pri tehle a pri tenkej tehle a EPS, ak ma byt rovnaky R? to po tretie
a po stvrte si bud isti, ze ti ludia co pisu o zatepleni 20 cm EPS si daju adekvatne aj vatu do strechy a zateplia dobre aj podlahu; a nie tie okna nedaju nejake dvojkomorove z baumaxu;
a dalej a dalej a dalej

takze ak to zrekapitulujem, kludne sa mozes citit isto v poriadnych muroch, ale tu najdes ludi, ktori sa citia bezpecne v statikom prepocitanych 20 cm muroch
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
miskin
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod Majo 2 » Pon 15. Feb 2010 0:45:55

súhlasím s fabkovým príspevkom, ale s týmto nie : "pouzijem svoju citaciu z ineho mojho prispevku" relativna vlhkost sa ustali na rovnakych hodnotach v kazdom z uvedenych pripadov.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod richie77 » Str 17. Feb 2010 20:02:27

emkac píše:Nemáte právo prezerať objednávky.
richie, trosku sa ukludni, kazdy tu ma pravo napisat svoj nazor

ziadni predajcovia EPS ani tehal to tu neprevadzkuju, to po prve
ohladom vyhod a nevyhod zateplenia sa pise v teme zateplovanie-ano-ci-nie-t145.html, takze v tejto teme pokracuj tam
rovnako najdes temu ohladom minimalnej hrubky steny alebo potreby dychania stien
tolko ako moderator

a teraz ako premyslajuci clovek
vyrobcami deklarovane tepelne odpory su pri laboratornych podmienkach, ktore v beznom zivote nie su, to po prve
ako vyriesis tepelne mosty pri nezateplenom moste? to po druhe
aka je cena za m2 pri tehle a pri tenkej tehle a EPS, ak ma byt rovnaky R? to po tretie
a po stvrte si bud isti, ze ti ludia co pisu o zatepleni 20 cm EPS si daju adekvatne aj vatu do strechy a zateplia dobre aj podlahu; a nie tie okna nedaju nejake dvojkomorove z baumaxu;
a dalej a dalej a dalej

takze ak to zrekapitulujem, kludne sa mozes citit isto v poriadnych muroch, ale tu najdes ludi, ktori sa citia bezpecne v statikom prepocitanych 20 cm muroch

emkac...ja som kludny.... len som reagoval na to co mi odpisal mPeto.....ani si nepracital , o com je tema a utocil na mna, ze chcem rypat...o to mi vobec nejde... a ako si napisal aj Ty....citujem "kazdy tu ma pravo napisat svoj nazor" .....svoj nazor som si napisal aj ja.... mozno ho mam zly, neviem...
1. o zatepleni v tomto prispevku som nezacal ja.... skus si to precitat od zaciatku...
2. na temu "pramyslajuci clovek" nemam sice VS stavebnu, preto tu nechcem filozofovat o tepelnych odporoch a mostoch , no fyziku som mal 4 roky na strednej a dva semestre na vyske...........
3. "vyrobcami deklarovane tepelne odpory su pri laboratornych podmienkach" takze ked vyrobca pise o R1 , R2 , R3 , to je vsetko len v laboratornych podmienkach?????
4.co sa tyka ceny za m2 je to plus minus rovnake v zavislosti od vyrobcu , zlavy a ceny prace....
5. "si bud isti, ze ti ludia co pisu o zatepleni 20 cm EPS si daju adekvatne aj vatu do strechy a zateplia dobre aj podlahu; a nie tie okna nedaju nejake dvojkomorove z baumaxu; " ...... to som rad, ze tu mame samych milionarov, ktori sa pozeraju na vec komplexne a vsetci stavaju len pasivne a nizkoenergeticke domy........ tym chcem povedat len tolko, ze problematika zateplenia sa "preferuje" len na zateplenie obvodovych murov a na ostatne veci mnoho z nas zabuda.....
viem, ze tu nebudem mat vela priaznivcov , no aj tak sa konfrontacie nebojim.... pisem si "len" svoj nazor...
richie77
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 19. Jan 2010 18:49:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod mPeto » Str 17. Feb 2010 20:56:25

to richie77: sorac ak sa ta to dotlo, ale neutocil som. Iba chladil vasne, mal som pocit (na zaklade toho ze to bol tvoj 2. prispevok a ze si sa za kazdou vetou rehotal "jak jedno hovado" nicomu, alebo tomu ako si nam to natrel). Ak teda mas zaujem diskutovat, ok. Kedze mas pocit, ze nase domy spadnu, skus sem prispiet do diskusie, aku nosnost (vypoctovu, cela stena nie jedna tehla) ma napr. stena z 44ky vzduchotehly alebo napr. 15 cm zelezobeton (napr. Velox) alebo 20 cm vibrolisovane betonove tvarnice s vystuzenim ... Mozno zmenis nazor a budes mat prave tu 15ku beton.

PS: prave zhanam energeticky certifikat, pri hladani info na webe som narazil na prispevok rozhorcenho stavebnika so 44kou tehlou, ako mu nechcu dat certifikat bez zateplenia nakolko nesplna normu ... dalej som to neskumal ale zrejme aj to je mozne
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: tehla 44 alebo tensia + zateplenie

Poslaťod Erricco111 » Pon 17. Máj 2010 13:02:46

Vysoká kvalita, nízka cena ... ;)
Erricco111
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Štv 06. Máj 2010 10:53:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron