Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod drepo » Uto 11. Máj 2010 11:52:11

Zdravim,
precital, prestudoval a pokusil som sa pochopot podstanu cast tohto fora venovanej projektom. Preto poprosim o Vase nazory, rady, klady, zapory uvedeneho projektu.
Posuvne dvere do obyvacky z chodby chcem zrusit, nakolko mi nejako nesedi moznost vojst ( a vidiet pri odsunutych dverach ) z chodby priamo do obyvacky . Dalej chcem nejakym spôsobom ( akym ? ) trocha zvacsit miestnost napravo od hlavneho vchodu ked je Wc + kotol ,nakolko tam chcem aj externy zasobnik na TUV ohrievany kotlom, plus vodaren s expanzkou nakolko mam vlastnu studnu bez moznosti mestskeho vodovedneho rozvodu.
Umiestnenie domu na pozemku je takmer identicke ako ukazuje severka. Pozemok je uplna rovina zo sirkou 14,5 m. Z lavej strany vedla pozemku ( t.j. od spalne ) je este 2 m uzikova nespevnena cesta Zatial sme len ja s manzelkou avsak urcite jedno ( mozno ) 2 deti do buducna.
viac info o projekte:
http://www.n-p.sk/projekt142.php
Prílohy
np142_upraveny.gif
np142_upraveny.gif (172.87 KiB) Zobrazené 1795 krát
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod bobco » Uto 11. Máj 2010 18:37:58

drepo je šírka pozemku 14,5m dostatočná pre stavbu uvedeného domu (šírka 10 m)? Marí sa mi, že je potrebné dodržať vzdialenosť 2 m ( so súhlasom suseda 1m) z jednej strany a následne 3 m z druhes strany. A ešte sú tam aj nejaké limity na vzdialenosti medzi stavbami - napíšu skúsenejší ;)
Neviem ako je na tom okolitá zástavba, ale v samotnom projekte sa neodporúča zatienenie domu okolitými stavbami ( myslené určite okná v obývacej izbe).
Na danom dome sa mi nepáči vzdialenosť prísprešku pre auto a vstupom do domu :?
Umiestnenie terasy na hranici pozemku v tvojom prípade tiež nebude najšťastnejšie.

Ak chceš zväčšiť WC bez razantnejších zmien, tak ho skús presunúť hneď vedľa kúpelne ( zameniť WC a vstup do domu) a následne ho môžeš natiahnuť viac do interieru.
Viac napovie obrázok ;)
Prílohy
drepo.jpg
drepo.jpg (12.53 KiB) Zobrazené 1772 krát
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod drepo » Str 12. Máj 2010 11:33:29

Bobco, dakujem za reakciu a odporucania.
Osadenie domu na pozemok bolo predbezne odkunzultovane zo zastupcom prislusneho stavebneho uradu. V pripade vzdialenosti mensej ako 7 m medzi domami ( v mojom pripade z pravej strany pozemku ) je potrebny svetlotechnicky posudok. Moj dom bude 2,5 alebo 3 m m od pravej hranice pozemku a teda 6 m od susedovho domu.
Som si vedomy, ze vzdialenost a dispozicia pristresku auta a hlavneho vchodu nie je dost stastna. Akceptujem vsak toto negativum a som nan z terajsieho casu zvyknuty.
Vedla lavej strany hranici pozemku ( ako som pisal ) teda nalavo od obyvacky je este nespevnena ( travnato - hlinena ) cesta so sirkou cca 2,5 m. Teda dokopy tam zostava 4,5 m volneho priestoru , pricom predpoklad vzniku stavby ( domu ) z lavej strany na pozemku este vedla tej cesty je dost nizke.
A Tvoje odporucanie prehodenia "WC miestnosti " ku kupelni budem velmi dokladne zvazovat aj ked uz ma to uz napadlo, len mi nejde nejako do oka opticke posunutie hlavneho vchodu smerom k zadnej casti domu :?
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod 2mm » Str 12. Máj 2010 12:34:31

Ahoj, na čo slúži tá cesta na ľavo od pozemku? Pokiaľ počítam správne, tak 2,5m sprava + 10m šírka domu = 12,5m. Pozemok má 14,5, teda ostáva 2m naľavo od domu. Osobne by som tento dom nerobil (zvyknúť sa dá na čokoľvek, ale z tohoto pozemku sa dá vyťažiť aj viac pre zdravé bývanie). Dôležité - je za tou cestou nejaká stavba? Pri zimnom slnku by sa mohlo stať, že Vám bude tieniť. Dom by som tlačil čo najciac k severnej hranici. Ale ťažko zatiaľ hovoriť bez súvislostí, nemáš katastrálku, alebo niečo podobné?
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod MartinH » Str 12. Máj 2010 15:07:31

drepo píše:Preto poprosim o Vase nazory, rady, klady, zapory uvedeneho projektu.


Nech sa paci, nedomysleny a neobjektivny nazor:
- niektore priecky navrhujem hrubsie kvoli tlmeniu zvuku (to pisem vzdy)
- vnutro domu by mal byt od exterieru oddelene dvojimi dverami - kvoli zime a prievanu a aj to lepsie vyzera, predsien by som preto oddelil a chodbu predlzil z izieb do obyvacky
- o WC pri vchode sa tu povedalo dost (negativneho)
- nevidim odkladacie priestory pre zahradu - asi budete mat nejaku šopu
- zariadenie obyvacky a kuchyne mi pripada take nedomyslene. Slavnostny obed sa bude podavat pri kuchynskej linke ? Odkial sa bude pozerat na TV ? atd.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod 2mm » Str 12. Máj 2010 16:38:28

2mm píše:Ale ťažko zatiaľ hovoriť bez súvislostí, nemáš katastrálku, alebo niečo podobné?

Totiž zdá sa mi, že tu nejde ani tak o problém dispozície tohoto domu, ale skôr vo výbere domu vhodného na tvoj pozemok.
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod drepo » Štv 13. Máj 2010 15:47:17

2mm píše:Ahoj, na čo slúži tá cesta na ľavo od pozemku? Pokiaľ počítam správne, tak 2,5m sprava + 10m šírka domu = 12,5m. Pozemok má 14,5, teda ostáva 2m naľavo od domu. Osobne by som tento dom nerobil (zvyknúť sa dá na čokoľvek, ale z tohoto pozemku sa dá vyťažiť aj viac pre zdravé bývanie). Dôležité - je za tou cestou nejaká stavba? Pri zimnom slnku by sa mohlo stať, že Vám bude tieniť. Dom by som tlačil čo najciac k severnej hranici. Ale ťažko zatiaľ hovoriť bez súvislostí, nemáš katastrálku, alebo niečo podobné?


Ta cesta nalavo od pozemku sluzi vlastne len na take "prechadzanie" ( alebo prejadz motoriek ) ludi z tzv . dolnej ulice na hornu. Nakolko je to nespevnena hlineno-travnata cesta a osobne auto tam prejde raz za dva mesiace aj to v jarnom alebo letnom obdobi. Za tou stavbou ziadna stavba nie je a je vysoky predpoklad ze ani nebude, aj preto by som isiel do rizika tienenia z lavej strany. Nad tym "natlacenim" na severnu stranu sa teda velmi dobre zamyslim
Foto pozemku z celnej strany. Katastralku dodam zajtra.
Prílohy
CIMG3345_1.JPG
CIMG3345_1.JPG (260.67 KiB) Zobrazené 1669 krát
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod drepo » Štv 13. Máj 2010 15:54:51

MartinH píše:
drepo píše:Preto poprosim o Vase nazory, rady, klady, zapory uvedeneho projektu.


Nech sa paci, nedomysleny a neobjektivny nazor:
- niektore priecky navrhujem hrubsie kvoli tlmeniu zvuku (to pisem vzdy)
- vnutro domu by mal byt od exterieru oddelene dvojimi dverami - kvoli zime a prievanu a aj to lepsie vyzera, predsien by som preto oddelil a chodbu predlzil z izieb do obyvacky
- o WC pri vchode sa tu povedalo dost (negativneho)
- nevidim odkladacie priestory pre zahradu - asi budete mat nejaku šopu
- zariadenie obyvacky a kuchyne mi pripada take nedomyslene. Slavnostny obed sa bude podavat pri kuchynskej linke ? Odkial sa bude pozerat na TV ? atd.

Priecky- Suhlas , budem na to pamatat.
Dvoje dvere - zamyslim sa , ale velmi dobra a prakticka myslienka
WC u vchodu - jednoznacne chcem aj z dôvodu pristupu zo zahrady a moznosti nezuvania sa a zaspinenia min. priestoru 8-) m
Odkladacie priestory - ano, sopa/ pristresok
Zariadenie a dispozicia- suhlas ale tam bude dispozicia asi uplne ina 8-)
...a dakujem za reakciu ( aj ked negativnu) ;)
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod MartinH » Štv 13. Máj 2010 17:26:28

drepo píše:..a dakujem za reakciu ( aj ked negativnu) ;)

Moje negativne reakcie vyzeraju inak, toto bolo myslene konstruktivne. Drzim palce. :drink
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod bobco » Štv 13. Máj 2010 22:12:54

drepo už teraz by som rozmýšľal ako si vytvoriť súkromie od tej málo frekventovanej uličky ( máš tam terasu a značné presklenie obývačky). Časom ti bude určite vadiť, že každý kto prechádza po danej uličke ti vidí v interieri až do hrnca a v prípade posedenia na terase to bude skoro ako posedenie na ulici. Riešiť to potom môžeš pevným prípadne nejakých zeleným plotom, no následne jedna časť toho presklenia obývačky stráca opodstatnenie. Mám podobnú skúsenosť z rodičovského domu, kde máme v záhrade altánok a popri nej ide miestna cesta ( bola málo frekv.). Aj keď je tam vzdialenosť asi 10 m, tak každý huj, ktorý ide okolo tak ťa otravuje :twisted: Zatiaľ riešené trstinovým plotoma pred altánom nasadená zeleň.
To , že je ulička nespevnená a málo využívaná sa môže zmeniť ( chodník pre chodcov a cyklistov) a hneď tam máš premávku jak na Václaváku.

S týmto príspevkom autora bobco súhlasili - 2
drepo, emkac
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Posudenie katalogoveho projektu, bungalow, NP 142

Poslaťod drepo » Pia 14. Máj 2010 8:15:37

bobco píše:drepo už teraz by som rozmýšľal ako si vytvoriť súkromie od tej málo frekventovanej uličky ( máš tam terasu a značné presklenie obývačky). Časom ti bude určite vadiť, že každý kto prechádza po danej uličke ti vidí v interieri až do hrnca a v prípade posedenia na terase to bude skoro ako posedenie na ulici. Riešiť to potom môžeš pevným prípadne nejakých zeleným plotom, no následne jedna časť toho presklenia obývačky stráca opodstatnenie. Mám podobnú skúsenosť z rodičovského domu, kde máme v záhrade altánok a popri nej ide miestna cesta ( bola málo frekv.). Aj keď je tam vzdialenosť asi 10 m, tak každý huj, ktorý ide okolo tak ťa otravuje :twisted: Zatiaľ riešené trstinovým plotoma pred altánom nasadená zeleň.
To , že je ulička nespevnená a málo využívaná sa môže zmeniť ( chodník pre chodcov a cyklistov) a hneď tam máš premávku jak na Václaváku.

Hmm, tak to jest velka pravda. Terajsi stav vsak mas pravdu moze byt podtstatne iny od vzdialenejsej buducnosti. Dik za namet a poposunutie. Mozno ju teda skusim od obce odkupit ( mozno by to nebol problem , nakolko ako klasicka komunikacia sa nevyuziva , cim zaroven ziskam sirsi pozemok, sukromie a vlastne pristupovu cestu do zadnej casti domu z lavej strany. :ano:
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...

S týmto príspevkom autora drepo súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť