pristresok nad vchodove dvere

pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod yoyo » Štv 29. Apr 2010 10:43:17

Ahojte,
zaujimalo by ma ako ste riesili pristresok nad vchodove dvere v pripade, ze nemate tzv. ganok a ani nemate balkon (ktory mnohokrat sluzi ako 'pristresok' nad vchodove dvere). Ide mi hlavne o to, aby ten pristresok ladil s celkovou stavbou + aby nevyzeral ako nalepka na dome... . Urcite celkovy vzhlad toho pristresku sa ma odvijat od celkoveho ladenia domu od strechu az po X dalsich veci.. . Tak len pre info uvediem ze planuejme mat dom so 4 rohmi a sedlovou strechou .. .

velmi by mi pomohli nejake foto ispiracie..

i.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod jankazb » Štv 29. Apr 2010 10:50:36

Pôvodne bola nad vchodom plánovaná taká "kadibudka". Radšej sme jednoducho pretiahli strechu takto.
Prílohy
upratané.JPG
upratané.JPG (60.32 KiB) Zobrazené 2976 krát
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod yoyo » Štv 29. Apr 2010 10:53:13

jankazb píše:Pôvodne bola nad vchodom plánovaná taká "kadibudka". Radšej sme jednoducho pretiahli strechu takto.

no toto je ten lepsi pripad, ked vchod mas z boku (z pohladu strechy) - t.z. ze mozes strechu pretiahnut o nieco nizsie... - vdaka za inspiro...

co ale v pripade ked vchod je z predu - t.z. ze ked sa pozirem na dom, tak vidim vchodove dvere a strechu v tvare A.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod -rq- » Štv 29. Apr 2010 11:03:34

nieco podobne riesim aj ja. barak je vo svahu, ked bola robena hruba stavba susedny pozemok mi este nepatril, takze to teraz musim nejako korigovat. vo vasom pripade by som asi potiahol ten tram na ktorom je predlzenie strechy este dalej s tym, ze v tej dalsej casti sa urobi nieco na sposob pergoly, cize to bude zhora otvorene (su tam okna). ak by ste neurobili to predlzenie zastresenia, tak asi by som to riesil zaujimavou pristavbou pred dvere, nieco na sposob verandy ktora by vytvarala zadverie.
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod yoyo » Štv 29. Apr 2010 11:07:31

-rq- píše:nieco podobne riesim aj ja. barak je vo svahu, ked bola robena hruba stavba susedny pozemok mi este nepatril, takze to teraz musim nejako korigovat. vo vasom pripade by som asi potiahol ten tram na ktorom je predlzenie strechy este dalej s tym, ze v tej dalsej casti sa urobi nieco na sposob pergoly, cize to bude zhora otvorene (su tam okna). ak by ste neurobili to predlzenie zastresenia, tak asi by som to riesil zaujimavou pristavbou pred dvere, nieco na sposob verandy ktora by vytvarala zadverie.


> vo vasom pripade by som asi potiahol ten tram na ktorom je predlzenie strechy este dalej s tym, ze v tej dalsej casti sa urobi nieco na sposob pergoly, cize to bude zhora otvorene (su tam okna)
toto si neviem nejako predstavit resp. neviem co ste tym myslel... nejake photo by sa nenaslo? resp. nakres?

>ak by ste neurobili to predlzenie zastresenia, tak asi by som to riesil zaujimavou pristavbou pred dvere, nieco na sposob verandy ktora by vytvarala zadverie
aj to je moznost.. len finta je v tom, ze zadverie uz mame v dome..
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod jankazb » Štv 29. Apr 2010 11:14:15

Toto sa mi páči ako riešenie terasy (hore lexan), ale možno ani pred vchodové dvere by to neukázalo zle...
Prílohy
terasa.jpg
terasa.jpg (38.9 KiB) Zobrazené 2966 krát
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod yoyo » Štv 29. Apr 2010 11:51:57

jankazb píše:Toto sa mi páči ako riešenie terasy (hore lexan), ale možno ani pred vchodové dvere by to neukázalo zle...

no nevyzera to zle... vhodne to je pre tych, ktori maju vchodove dvere na kraji domu.

moj pripad: mam ich v strede domu :( ...
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod 2mm » Štv 29. Apr 2010 12:43:16

Zdravím, ak chcete aby bol Váš vstup príjemne zladený s domom. Určite treba vedieť, ako aspoň vyzerá fasáda, kde bude vstup. Bude to 1 alebo 2 podlažný dom? Budú tu okrem vstupných dverí aj okná? Aké? Kde? Zaveste sem najaký pohľad a hneď Vám dám(e) inšpiráciu.
-rq- píše:vo vasom pripade by som asi potiahol ten tram na ktorom je predlzenie strechy este dalej s tym, ze v tej dalsej casti sa urobi nieco na sposob pergoly, cize to bude zhora otvorene (su tam okna)

To by som nerobil, ak to nieje bungalov, je to nepraktické riešenie, pri dvojpodlažnom dome je potom prístrešok príliš vysoko, pri vetre stráca opodstatnenie, pri vetre a daždi, resp. snežení takisto. Šiel by som do niečoho jednoduchého, hovoríme tomu "žiletka", teda ľahká pergola pred vstupom, ktorá môže byť celá, alebo čiastočne prestrešená. Ale to je jedna z možností, ktorých je nekonečno. Skúste zavesiť ten obrázok...
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod yoyo » Štv 29. Apr 2010 12:56:11

2mm píše:Zdravím, ak chcete aby bol Váš vstup príjemne zladený s domom. Určite treba vedieť, ako aspoň vyzerá fasáda, kde bude vstup. Bude to 1 alebo 2 podlažný dom? Budú tu okrem vstupných dverí aj okná? Aké? Kde? Zaveste sem najaký pohľad a hneď Vám dám(e) inšpiráciu.
-rq- píše:vo vasom pripade by som asi potiahol ten tram na ktorom je predlzenie strechy este dalej s tym, ze v tej dalsej casti sa urobi nieco na sposob pergoly, cize to bude zhora otvorene (su tam okna)


ok.. takze tu to je. som este zabudol dodat ze pred domom ma byt pristresok na auto. Vedel by soms i predstavit ze by ten pristresok bude nejako prepojeny s pristreskom nad vchodove dvere..

dakujem za kazdu radu + inspiro
Prílohy
pohlad_ulica.jpg
pohlad_ulica.jpg (6.19 KiB) Zobrazené 2936 krát
1np.jpg
1np.jpg (25.78 KiB) Zobrazené 2936 krát
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod -rq- » Štv 29. Apr 2010 12:58:51

nakres ani fotku nemam takze aspon slovne: mate vytiahnuty dopredu ten odskok strechy nad vchodovymi dverami o tri rady skridiel. oprete je to o pozdlzny tram podoprety tromi stlpmi na betonovych patkach. by som ten tram kludne potiahol dalej az na koniec domu a pouzil ho na opretie pergoly, ktora by mohla byt pripadne vysunuta aj trochu dopredu. treba to riesit ako jeden celok s tym, co bude pre domom, aky tam bude priestor. mne osobne sa pacia sirsie dlazdene plochy v pripadnej kombinacii s murikmi a zelenou.
co sa tyka toho zadveria: som si vsimol, ze su dva extremy. jeden preferuje sirokouhly vstup, velku halu napojenu na schodiste a obyvacku pripadne aj otvorene poschodie. opticky velmi posobive ale neucelne z hladiska vykurovania a tepelnych strat. druhy to su uzke chodby ako v panelaku a jeden kut pre prezuvanie topanok a vesanie kabatov ako zadverie. podla mna rodinny domu by mal mat sirsi vstup, nejaku halu, ale aj zadverie, co sa da riesit prave tou pristavbou na sposob verandy.
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod Slavo_T » Ned 02. Máj 2010 14:37:28

yoyo píše:Ahojte,
zaujimalo by ma ako ste riesili pristresok nad vchodove dvere v pripade, ze nemate tzv. ganok a ani nemate balkon (ktory mnohokrat sluzi ako 'pristresok' nad vchodove dvere). Ide mi hlavne o to, aby ten pristresok ladil s celkovou stavbou + aby nevyzeral ako nalepka na dome... . Urcite celkovy vzhlad toho pristresku sa ma odvijat od celkoveho ladenia domu od strechu az po X dalsich veci.. . Tak len pre info uvediem ze planuejme mat dom so 4 rohmi a sedlovou strechou .. .

velmi by mi pomohli nejake foto ispiracie..

i.


Presne ako si napsisal :
Urcite celkovy vzhlad toho pristresku sa ma odvijat od celkoveho ladenia domu od strechu az po X dalsich veci..

Takze je na tebe , aky celkovy vzhlad domu budes mat , a co sa tebe paci. Je kopec moznosti : nieco murovane , drevene , sklenene , plexi , lexan, ...
Par inspiracii , mozno pomozu :
http://prodom.sk/?p=projekty&project=198
http://prodom.sk/?p=projekty&project=204
http://prodom.sk/?p=projekty&project=154

... , alebo :
http://www.elektra.sk/static.php?dir=sk/prestresenia
http://www.hhpp.sk/pristresky-typizovane.php
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod emkac » Uto 11. Máj 2010 18:58:25

Takto to mam ja:

ako-spravit-a-pripevnit-striesku-nad-dverami-o-dom-t528-15.html#p20997
treba si tie fotky pozriet, su tam, aj ked sa nezobrazuju

A takto to vyzera uplne final:
P1070369.JPG
P1070369.JPG (441.71 KiB) Zobrazené 2828 krát
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod Kokxo » Uto 11. Máj 2010 19:29:37

:ano: :ano:

Strieska vyzera velmi pekne, kua ale ta cena, brrrr :roll: :nie:
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod Dodo » Uto 11. Máj 2010 19:43:00

Kokxo: Strieska vyzera velmi pekne, kua ale ta cena, brrrr :roll: :nie:


Pre "otrlych" je tu aj lacnejsia verzia... :ugeek:
Prílohy
pristresok.JPG
pristresok.JPG (141.22 KiB) Zobrazené 2824 krát
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: pristresok nad vchodove dvere

Poslaťod emkac » Uto 11. Máj 2010 19:49:10

Ja mam nieco taketo - http://www.hhpp.sk/presklenia-a-prestre ... htline-xl/
Bez svetla, rozmer 205 x 142.

Hmmm.
Doteraz som si myslel, ze cena je cca 300 E. A ako tak pozeram do cennika, tak cena je 850 E. To je fakt dost. Uff. Esteze som to neplatil. :ano:
Ale su aj lacnejsie typy, tiez dost pekne. A je to (aspon pre mna) elegantnejsie, ako mohutna strieska so skridlou na dvoch drevenych stojkach.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron