Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod mlaco » Ned 18. Apr 2010 23:16:33

MiroM píše:EPS platnu som polozil priamo na husi krk(samozhasavy) a podla toho ako sa obtlacil, som vybrusil drazku. Aj ked som drazky vybrusoval relativne presne, aj tak som vsetky rozvody este penil.


Cim, ako si do EPSka vybrusoval drazku? Vrtackou, flexkou, nejakym hrotom?

Ja tom tiez zatial pouzival spajkovacku s hrotom (taka za 2 eura z lidlu), ale roztavila sa mi a pokazila, tak pozeram co dalej.

Dik.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)

S týmto príspevkom autora mlaco súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod MiroM » Pon 19. Apr 2010 7:57:00

mimo píše:tomáš g vs miroM :)

tomáš pozerám tvoje foto a po obvode máš dilatáciu zdá sa že až po nulovú výšku- čo to je?, vlna?
miro ty ju pri pokládke podlahového eps nemáš...

môj záver - nie je nutnosť mať dilatácie už pri pokládke eps s, treba však pri predpríprave zaliatia podlahovky. takže tomáš si to len spravil skôr a na väčšej výške
tak?

a čím dilatovať? - vlna, eps t, ...

To, co vidis na obrazku je druha vrstva eps. Ja som daval 3 vrstvy. Dilataciu som lepil na stenu na tu druhu vrstvu, tretiu vrstvu eps som uz dorazal k dilatacii. Pouzil som elastifikovany eps.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod MiroM » Pon 19. Apr 2010 8:02:36

mlaco píše:
Cim, ako si do EPSka vybrusoval drazku? Vrtackou, flexkou, nejakym hrotom?

Ja tom tiez zatial pouzival spajkovacku s hrotom (taka za 2 eura z lidlu), ale roztavila sa mi a pokazila, tak pozeram co dalej.

Dik.

Ja som toho vybrusovania nemal nejako vela. Tam, kde boli rozvody rovno, tak tam nebol problem, eps som tam jednoducho dorazil. Kde boli obluky, alebo nejake tensie rozvody(husi krk a pod.), tam som to vyskrabaval rucne. Pilkou chvostovkou, vyrezal, povylamoval a dobrusil som to , co si spominam, drazkovacom na elektrinu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod mimo » Pon 19. Apr 2010 8:56:09

pre mňa ostáva otvorená otázka, či je dostatočná dilatácia trubiek vodoinštalácie iba v mirelone - či je vhodné trubky ešte zapurpeniť, alebo je vhodné nechať im miernu voľnosť vrámci nie úplne dokonale obopínajúceho eps s

jednu kúpelku mám od kotla vzdialenú 9m, na tej dĺžke vyrobil joko dilatáciu trubiek tak, že zhruba na polke trasy trubky 4 krát zalomil, vytvoril tvar "U" o rozmeroch strán tak 30cm a pokračoval ďalej... tu sa mi teda pevné uloženie trubky nezdá príliš vhodné
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod fabka2004 » Pon 19. Apr 2010 20:42:26

mimo píše:pre mňa ostáva otvorená otázka, či je dostatočná dilatácia trubiek vodoinštalácie iba v mirelone - či je vhodné trubky ešte zapurpeniť, alebo je vhodné nechať im miernu voľnosť vrámci nie úplne dokonale obopínajúceho eps s

jednu kúpelku mám od kotla vzdialenú 9m, na tej dĺžke vyrobil joko dilatáciu trubiek tak, že zhruba na polke trasy trubky 4 krát zalomil, vytvoril tvar "U" o rozmeroch strán tak 30cm a pokračoval ďalej... tu sa mi teda pevné uloženie trubky nezdá príliš vhodné

tam kde mas vytvorene dilatacne U-cko (hlavne pri OPV-TUV) tam by som nechal ulozene rurky s rezervou v EPS, inde co najviacej v EPS
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod joko » Pon 19. Apr 2010 21:10:27

mlaco píše:
Cim, ako si do EPSka vybrusoval drazku? Vrtackou, flexkou, nejakym hrotom?

Ja tom tiez zatial pouzival spajkovacku s hrotom (taka za 2 eura z lidlu), ale roztavila sa mi a pokazila, tak pozeram co dalej.

Dik.

Veľmi jednoducho sa robia priehlbiny - drážky - travi do EPS s teplovzdušnou pištolou. Je však treba dať pozor pri robote, aby sa EPS neroztavil viac ako je žiadúce. Radšej nižšiu teplotu - výkon na féne.
Videl som borcov , ako lepili EPS na stop pri zateplovaní, a s týmto spôsobom robili drážky na el. káble a na vodovod, čo bolo vešané na strop garáže. Ešte je dôležité, že to robili pri 10 cm hrubom EPS. Pri 3 - 5 cm hrúbke je to asi nevhodné. :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod MiroM » Uto 20. Apr 2010 9:06:42

mimo píše:pre mňa ostáva otvorená otázka, či je dostatočná dilatácia trubiek vodoinštalácie iba v mirelone - či je vhodné trubky ešte zapurpeniť, alebo je vhodné nechať im miernu voľnosť vrámci nie úplne dokonale obopínajúceho eps s

jednu kúpelku mám od kotla vzdialenú 9m, na tej dĺžke vyrobil joko dilatáciu trubiek tak, že zhruba na polke trasy trubky 4 krát zalomil, vytvoril tvar "U" o rozmeroch strán tak 30cm a pokračoval ďalej... tu sa mi teda pevné uloženie trubky nezdá príliš vhodné


V mirelone je dilatacia dostatocna. Ja som to zapenoval iba z dovodu, aby bol ten eps na tej rurke pevny a aby sa to neprelomilo (ked bola drazka trochu vacsia).
Ja som penil na mirelon, nie priamo na povrch rurky. Takze rurka si v pohode dilatuje v mirelone.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod pretorianm » Uto 11. Máj 2010 7:10:11

co sa mirelonu tyka, aku hrubu izolaciu ste davali na teplu a aku na studenu vodu?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod joko » Uto 11. Máj 2010 17:00:10

Máš možnosť 6-9-13-15 mm. je to na tebe. Čím hrubšie tým lepšie. Ak však sa jedná o podlahu, tak tam je EPS, v otvorenom priestore čo najhrubšiu, a do steny odporúčam 6mm kvôly statike steny.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod bladerunner » Uto 11. Máj 2010 17:22:05

ak idú rúrky po podlahe na prízemí, treba dať eps aj pod rúrky, alebo iba zboku a zhora?
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Co robit s rozvodmi vody v podlahe?

Poslaťod joko » Uto 11. Máj 2010 17:34:11

bladerunner píše:ak idú rúrky po podlahe na prízemí, treba dať eps aj pod rúrky, alebo iba zboku a zhora?

odporúčam a takmer všade dávam na 3 cm od deky, aby sa dal podložiť. To vlezie niekedy aj na poschodie. Ak však na poschodí je iba 5 + 6 cm podlaha, tak mirelon priamo na beton.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia