Projekt Carizma

Projekt Carizma

Poslaťod drivwer » Str 05. Máj 2010 23:09:58

Zdravím Vás,
sice je to moja prvá téma, ale už som sa tu toho dočítal veľa.
Máme vybratý jeden projekt, chcel by som vaše postrehy, návrhy, kritiku: http://www.apex-arch.sk/content.php?id=112
Vchod je juhovýchod, garáž nebude využívaná pre auto.
Technickú miestnosť chcem vyriešiť:
1. V garáži technická miestnosť + nejaké police na náradie, izba na prízemí ako pracovňa.
2. Izba na prízemí ako technická miestnosť a garáž rozdeliť na pracovňu a malú dielňu na náradie.

Tech miestnosť požiadavky: tepelné čerpadlo voda-voda, príprava rozvodov rekuperácie počas výstavby (jednotka po čase - financie), centrálny vysavač, atď.
Vďaka za všetky postrehy
drivwer
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 05. Máj 2010 22:45:12
Bydlisko: NO
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt Carizma

Poslaťod tomas g » Štv 06. Máj 2010 8:45:56

neskumal som to, iba prva vec co mi udrela do oci - je blbost integrovat garaz do obostavaneho vykurovaneho priestoru - obzvlast, ked ani nie je prechod suchou nohou do interieru.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt Carizma

Poslaťod PistaTT » Štv 06. Máj 2010 9:34:01

kedze nechces garaz ale iba dielnu, tak by som zrusil ten vystupok a zarovnal podorys na obdlznik
volil by som variant 1, teda na mieste terajsej garaze TM+sklad+dielna, pristupne z interieru i exterieru

orientacia na svetove strany nie je uplne idealna, riskujes ze obyvacka sa ti bude v lete prehrievat (velke presklenie na JZ-Z)
kuchynska linka mi pride relativne mala (zhruba 6-7 bm), asi by som mal problem s nedostatkom miesta na hrnce, pekace, mixery... no mozno pre vas to bude ok.
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Projekt Carizma

Poslaťod drivwer » Štv 06. Máj 2010 13:43:21

Vďaka PistaTT za názory,
orientácia - viem nie je to úplne ideal, ale časom dorobiť tie pergoly na tienenie a mohlo by to byť ok nie?
Tá kuchyňa, no je to troska menšie možno by sa to dalo nejak pozmeniť špajzou v závislosti na šatníku - nejaké návrhy?

No ešte ktým rohovým oknám ako sa v tomto riešia preklady? časom to nepraská?
drivwer
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 05. Máj 2010 22:45:12
Bydlisko: NO
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Carizma

Poslaťod PistaTT » Štv 06. Máj 2010 14:53:06

da sa zmenit dispozicia predsenie, posunut doprava ju na ukor "dielne", cim vznikne trosku viac miesta pre kuchynu,
eventuelne este premysliet co so spajzou...
no cim viac zmien v katalogovom projekte spravis tym menej sa ti oplati a zacnes rozmyslat nad individualnym projektom
rohove okna - na to ti neviem odpovedat ako sa to riesi... mne sa take moc nepacia a ani take neplanujem robit.
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Projekt Carizma

Poslaťod emkac » Pon 10. Máj 2010 23:14:54

Mne okrem tej garaze nejako nesedi rovne schodisko.... idealne miesto pre zrutenie sa. :shock:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron