vyhrevnost podlahovky

vyhrevnost podlahovky

Poslaťod evolution3 » Ned 09. Máj 2010 19:59:21

caute zaujimalo by ma či iba podlahove kurenie vykuri celý RD typu bungalow.Dom sa bude stat na vieske-bezdedov.Pod dekou bude 10 polystyren zaliaty betonom a pod podlahovkou tiež 10 polystyren,steny budu 375 porobeton niaky z polska ale neviem či zateplit alebo nie,okna plastove a strop bude zateplený 25 vatou.Na vate bude alobalova parozabrana 3cm vzduchoprazdno a potom sadrokarton.V takejto skladbe bude dom a zaujimalo by ma či to podlahovka vykuri zhruba 150m2užitkovej plochy alebo pripraviť aj vyvody na radiatory.Vopred ďakujem a prajem pekný deň. :ano:
evolution3
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 18. Máj 2009 22:10:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: vyhrevnost podlahovky

Poslaťod Slavo_T » Ned 09. Máj 2010 20:35:43

Podlahovka to v pohode vykuri. Vsetko je zavisle na tepelnych stratach objektu a na zaklade toho spravne navrhnutej podlahovke. Pokial mas projekt na podlahovku , tak by to malo byt vsetko vyratane a navrhnute. Pokial nie , tak mas moznost si dat vypracovat projekt , alebo dat spravit ponuku nejakej firme , ktora ti cenovu ponuku urobi na zaklade vypoctu tep. strat objektu a navrhne dostatocny vykon podlahovky.
Podlahovka v pohode vykuri aj x-krat vacsiu plochu ako mas , ale vsetko zavisi , od navrhu podlahovky. Aky priemer rurky pouzijes, aky rozostup rurok bude, kolko okruhov je navrhnutych , aka bude vstupna teplota vykurovacej vody.
Mam podlahovku na prizemi aj na poschodi a v pohode to cele vykuri , bez pouzitia nejakych radiatorov. V kupelnach mam iba rebrikove radiatori , ale iba na susenie uterakov. Ak podlahovku , tak urcite do celeho domu ,a nemiesat to s radiatormi. Nastane problem s regulaciou vstupnej teploty a vyregulovanim celeho systemu.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: vyhrevnost podlahovky

Poslaťod deko » Ned 09. Máj 2010 21:19:19

Slavo_T píše:Podlahovka to v pohode vykuri.


ale no tak. nebud si taky isty. existuju aj normy na maximalnu teplotu podlahy. a tie nie su zbytocne - prave naopak... tymto samozrejme netvrdim, ze v pripade tamtoho konkretneho domu by teplota podlahy prekracovala maximalne teploty. len si treba davat na tvrdenia...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: vyhrevnost podlahovky

Poslaťod Slavo_T » Ned 09. Máj 2010 21:57:25

deko píše:
Slavo_T píše:Podlahovka to v pohode vykuri.


ale no tak. nebud si taky isty. existuju aj normy na maximalnu teplotu podlahy. a tie nie su zbytocne - prave naopak... tymto samozrejme netvrdim, ze v pripade tamtoho konkretneho domu by teplota podlahy prekracovala maximalne teploty. len si treba davat na tvrdenia...


Ja som reagoval na otazku ci mu podlahovka vykuri RD. Pokial bude navrhnuta spravne , tak to nebude problem. Vsetko zalezi , este raz sa opakujem , od navrhu podlahovky. Treba brat do uvahy stratu objektu , tym padom vieme kolko tepla (energie) treba dodat. Je urcite rozdiel vykurovat nejaku vyrobnu halu , (bez okien ,izolacie strechy,.. ) a vykurovat RD. Suhlasim , teplota podlahy tiez hra svoju rolu.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: vyhrevnost podlahovky

Poslaťod hipi » Ned 09. Máj 2010 22:05:51

ja mam podlahovku v dennej casti a radiatory v izbach. Radiatory maju ovela rychlejsi nabeh. Dnes by som dost realne uvazoval o kombinacii podlahovky a radiatorov(napr jeden had z podlahovky vyviest do radiatora), kedze v jarnych a jesennych mesicoch rano zapne podlahovku a kym sa ta naakumuluje, tak spali cca 2,5m3 plynu. A potom podlahovka odovzdava teplo aj cez den ked sa dom vykuri. V kombinacii s radiatorom je nabeh rychlejsi, v zime sa da radiator uplne vypnut, ked chces kurit iba podlahou.
S tym zateplenim, urcite zatepli, porozmyslaj o mensej hrubke muriva a o zatepleni aj 20cm.
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: vyhrevnost podlahovky

Poslaťod k+k » Pon 10. Máj 2010 8:45:38

evolution3 píše:Dom sa bude stat na vieske-bezdedov.

to je co ?
evolution3 píše:Pod dekou bude 10 polystyren zaliaty betonom a pod podlahovkou tiež 10 polystyren,steny budu 375 porobeton niaky z polska ale neviem či zateplit alebo nie,okna plastove a strop bude zateplený 25 vatou.Na vate bude alobalova parozabrana 3cm vzduchoprazdno a potom sadrokarton.V takejto skladbe bude dom a zaujimalo by ma či to podlahovka vykuri zhruba 150m2užitkovej plochy alebo pripraviť aj vyvody na radiatory.Vopred ďakujem a prajem pekný deň.

Do podlahy chces dat 20 cm EPS (pre mna zvlastnym stylom) a nechces zateplit steny ? Hmmm ... 3cm na AL parozabranu je tusim malo, malo by byt 6 cm aby to malo vyznam. Ak mas priestor na 6 cm vzduchu, daj tam radsej vatu, efekt bude urcite lepsi.
Uz pri tomto zatepleni (aj ked osobne by som zateplil aj steny) ti to podlahovka vykuri a aj za dodrzania teploty vykurovacej vody. My mame 11 cm v podlahe, 10 cm na stenach, 32 cm v strope a podlahovka to v pohode vykurila aj pri tych -17C.
deko píše:ale no tak. nebud si taky isty. existuju aj normy na maximalnu teplotu podlahy. a tie nie su zbytocne - prave naopak... tymto samozrejme netvrdim, ze v pripade tamtoho konkretneho domu by teplota podlahy prekracovala maximalne teploty. len si treba davat na tvrdenia...

Vykon pri podlahovke predsa primarne nahanas rozstupom rur a nie teplotou vykurovacej vody.

S týmto príspevkom autora k+k súhlasil
emkac
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron