Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod jojkoz » Uto 25. Nov 2008 18:50:35

Zdravim - marne hladam na nete nejakeho vyrobcu co by mal v ponuke stvrtkruhovy sprchovaci kut (alebo teda len zastenu - dve pevne steny na rohu mozem len oblozit obkladom) - ktory by ale nemal otvaranie v strede stvrtkruhu - ale sa vlastne polovica toho obluka zasuvala popri druhej pevnej polovici obluka.
Dufam ze to bude jasnejsie z obrazka.

V podstate som nasiel len jediny v merkury markete - ktory mi ale moc nevyhovuje vyskou - lebo by som rad pouzil hlboku vanicku.
Prílohy
kut.PNG
kut.PNG (1.17 KiB) Zobrazené 2588 krát
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod joko » Uto 25. Nov 2008 19:58:59

Ak som ťa dobre pochopil, tak hľadáš kút so štyrmi sklami, z čoho sú dve krajné pevné a dva stredné sa rozťahujú za ne zvnútra. Ak som to dobre pochopil, tak som nedávno taký montoval v BA, značku si nepamätám, ale bolo kúpené v kuchynskom štúdiu na Račianskej asi č.151 podľa mapy, ale nachádza sa hneď za dopravným podnikom Krasňany, bolo to s vystúženou vaničkou 90*90 a cena okolo 17 za komplet. Keby si chcel presne vedieť, musel by som majiteľovi volať a spýtať sa na podrobnosti. Ak to chceš tak sa ozvy a zistím.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod jojkoz » Uto 25. Nov 2008 22:20:03

joko píše:Ak som ťa dobre pochopil, tak hľadáš kút so štyrmi sklami, z čoho sú dve krajné pevné a dva stredné sa rozťahujú za ne zvnútra. Ak som to dobre pochopil, tak som nedávno taký montoval v BA, značku si nepamätám, ale bolo kúpené v kuchynskom štúdiu na Račianskej asi č.151 podľa mapy, ale nachádza sa hneď za dopravným podnikom Krasňany, bolo to s vystúženou vaničkou 90*90 a cena okolo 17 za komplet. Keby si chcel presne vedieť, musel by som majiteľovi volať a spýtať sa na podrobnosti. Ak to chceš tak sa ozvy a zistím.


Nie uplne - ty dve rohove steny ( cierne ) su murovane (tam pojde bud obklad alebo komplet plastove boky sprchovacieho kuta - ak by bol taky.

Mne ide hlavne ale o tu modru cast - a aby to sklo bolo nizsie - lebo chcem hlboku vanicku.
A posuva sa len ta jedna modra cast popri tej druhej modrej - pevnej.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod konro » Str 26. Nov 2008 10:46:14

www.aquatek.sk - tam to nájdeš
konro
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:30:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod jojkoz » Str 26. Nov 2008 11:28:34

konro píše:http://www.aquatek.sk - tam to nájdeš


Dakujem - ide o ten typ ako je tam MASTER S2 a MASTER S3 - bohuzial tie su takisto len vysoke - to jest pre nizku vanicku - ja zhanam nieco take ako tam maju typ MASTER S4N ale s otvaranim ako S2 a S3.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod Ninive » Str 26. Nov 2008 12:18:23

Neviem, či som mala otvoriť novú tému, ale chcela by som sa spýtať tiež ohľadom sprchového kútu. Máme naprojektovaný ten bežný tvar, ako má nakreslené predchádzajúci prispievateľ, ale ja uvažujem, že ho urobíme vymurovaný z 3-och strán a dajú sa tam len sklenené dvere. V hornbachu som takéto dvere videla a zdala sa mi tá cena prehnaná. Máte to niekto? Ak ho musím dať obložiť, tak cena asi bude väčšia ako cena lacnejšieho kúta, ale zdá sa mi to trvácnejšie. Čo vy na to?
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod miro » Str 26. Nov 2008 14:13:33

Ninive, práve taký dokončievam. dve steny sú roh kúpeľne, tretia vymurovaná z porfixu 75-ky, kde budú dvere do sprcháča je ešte na doplnenie šírky taká 23 cm "stienka". vonkajšie rozmery cca 90 x 100 cm. prácnosť je rozhodne vyššia, treba vymurovať stenu/-y sprcháča, obkladá sa väčšia plocha, ako kút v štvrťkruhovom, namiesto vaničky je dlažba a tie dvere...
dvere si dám robiť na mieru, čo obnáša aj zháňanie pántov a úchytiek plus kovové profily, na ktoré budú upevnené tie pánty, ja som nakoniec kúpill kovania zn. Minusco. cena samotného 8 mm skla rozmerov cca 60 x 200 cm aj so zabrúsením hrán a otvormi na kovania a kalením ja predbežne cca 6000...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod Ninive » Str 26. Nov 2008 15:21:03

miro píše:Ninive, práve taký dokončievam. dve steny sú roh kúpeľne, tretia vymurovaná z porfixu 75-ky, kde budú dvere do sprcháča je ešte na doplnenie šírky taká 23 cm "stienka". vonkajšie rozmery cca 90 x 100 cm. prácnosť je rozhodne vyššia, treba vymurovať stenu/-y sprcháča, obkladá sa väčšia plocha, ako kút v štvrťkruhovom, namiesto vaničky je dlažba a tie dvere...
dvere si dám robiť na mieru, čo obnáša aj zháňanie pántov a úchytiek plus kovové profily, na ktoré budú upevnené tie pánty, ja som nakoniec kúpill kovania zn. Minusco. cena samotného 8 mm skla rozmerov cca 60 x 200 cm aj so zabrúsením hrán a otvormi na kovania a kalením ja predbežne cca 6000...


Jéj, super. Ak sa ti bude chcieť, tak by si mohol hodiť fotečku, veľmi by ma to potešilo. A ukázal by si aký si šikovný ;)
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod miro » Štv 27. Nov 2008 15:16:47

teraz je na rade umývadlo a vaňa, dvere budú až na koniec. no, až budú tie dvere, bude hádam aj nejaké foto...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod lienka » Štv 18. Dec 2008 8:55:29

miro: to sklo,ktore si si daval robit do sprchoveho kutu, bude aj bezpecnostne? my tiez budeme murovat a porezali sme zatial ceny samotnych dvier, je to dost hrozne, samotne dvere su drahsie ako inokedy cely sprchovaci kut. zatial to ale neriesime, iba tahame vodu... ako budes mat riesenu tu murovanu vanicku, aku bude mat vysku nad podlahou?
lienka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 14:02:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sprchovaci kut - s otvaranim naboku.

Poslaťod miro » Štv 18. Dec 2008 11:57:29

dvere nakoniec budú zo 6 mm matného bezpečnostného dvojvrstvého skla s fóliou - Conex. oproti kalenému má tú výhodu, že sa nerozbije na márne kúsky, ale zostane pokope a dvere vyjdú lacnejšie - ono to samotné kalenie skla je pomerne drahé, aj keď sklo na metráž oproti Conexu stojí podstatne menej. na ten rozmer ako som písal vyššie vychádza cena cca 3000 Sk.
vanička nie je, normálne je to vymurované, na stenách obkladačky a na podlahe dlažba. pod tým samozrejme hydroizolácia s tesniacimi pásmi v kútoch. pod dverami je cca 10 cm múrik, takže voda nemôže vytiecť von. no a v podlahe je vykurovanie - v kúpeľni a zvlášť v sprcháči neoceniteľná vec :D
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron