pevnost resp. stabilita Porfixu

pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod mmiikkii » Pia 09. Apr 2010 9:47:23

Zdravim,

pre stavbu domu som bol rozhodnuty pouzit Porfix Plus, no po debate v istych stavebninach vaham, nukali mi tam ytong lambda, vychadza o 1000€ drahsie. Chlapik hovoril, vraj porfix plus nema taku pevnost a ze po case to praska, vraj tam ten popolcek pracuje atd, vraj on by s toho dom nestaval. Teda ma zaujima ako to je z dlhodobeho hladiska?

Najradsej by som pouzil te porfix plus, zateplovat neplanujem a ak pouzijem naozaj plusku 375 tak ani nebudem.

Skuste mi napisat ako je to s tou pevnostou. Veci ako ziarenie z tehlly abo ze porfix ma slabsie izol vlastnosti som sa docital a moc to neriesim, ide mmi hlavne o tu pevnost.

Vdaka
mmiikkii
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Pia 09. Apr 2010 9:08:31
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod MiroM » Pia 09. Apr 2010 13:05:05

Treba si uvedomit, ze pevnost a tepelnoizolacne vlastnosti tvarnice su v nepriamej umere. Oboje materialy, ci uz Porfix plus aj ytong lambda maju mizerne pevnostne vlastnosti - ja taketo materialy nazyvam blato. Stale to vsak pri tej hrubke na RD bohato postacuje. Porovnaj si parametre radioaktivity oboch materialov, ytongu aj porfixu. Porfix je na tom horsie, stale to vsak menej ako napr. take keramicke obklady, ktore vo vseobecnosti maju pomerne velke "vyzarovanie". Ja som u znameho robil s porfixom a na presnost sa s ytongom neda ani porovnat. Ale musis si uvazit, ci ti to za tych 1000Eur stoji, mat presnejsi material s o nieco mensim vlastnym vyzarovanim.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod opek » Pia 09. Apr 2010 13:30:43

Pre mmiikkii:
Nemyslim, ze ti vela ludi poradi, nakolko malo ludi z niecoho takeho stavia a ked uz stavia, tak vacsinou z jedneho druhu, takze nema velmi s cim porovnavat... ;)


MiroM píše:T... a na presnost sa s ytongom neda ani porovnat...


Ja som sice bol len pri vystavbe par domov, ale mal som skor opacny pocit, sice nie rozmerovy, ale kvalitativny. Ale co som robil aj s Porfixom, este sa mi nestalo, ze by tvarnica mala zly rozmer, alebo nieco podobne. To akoze mali tvarnice chybne rozmery? :o

P.S. k radioaktivite sa radsej ani nevyjadrujem, to akurat dobre znie v reklame... :lol:
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod jojkoz » Pia 09. Apr 2010 14:29:20

opek píše: Ale co som robil aj s Porfixom, este sa mi nestalo, ze by tvarnica mala zly rozmer, alebo nieco podobne. To akoze mali tvarnice chybne rozmery? :o



No ja som robil len s ytongom ale aj u toho sa mi stalo ze 2 palety boli trocha krive.
Nastastie vyska aj dlzka sedeli ale hrubka bola na koncoch aj o 4-6 mm rozdielna ( napr. na jednom 14,8 cm a na druhom 15,3 cm).

Dalsie 3 palety co som mal boli uplne presne cize rozdiel max 1 mm ktory nieje poznat.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod Wlado » Sob 10. Apr 2010 7:17:55

Keď som ja staval tak pri vykladaní paliet na poschodie chlapík zavadil o roh domu a celá paleta spadla z výšky 5 metrov na trávu pár sa obilo na rohoch a iba jedna praskla na polovicu. Po dostavaní hrubej stavby komplet so strechou začali budovať obecnú kanalizáciu. kopali do hĺbky 7 metrov cca 5-6 metrov od domu, po osadení to zakopávali a udusávali to samohybným ježkom, no skrátka nám pri tom cingali poháre v kuchyni a žiadna prasklina. Mýty o porfixe pochádzajú zo starých červených čias.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod mmiikkii » Sob 10. Apr 2010 10:14:14

dakujem za odpovede pani a ako to vyzera so zateplenim porfix plus? mam 375mm v projekte a nechcel som to zateplovat bo myslim ze sa to rozumne zateplit neda. Zacinam uvazovat o zmene obvodoveho muru na 300 a 15o eps k tomu, tooto by bola lepsia izolacia ako por ci ytong, no neviem ako e to so zmenami v projekte, ppod treba dat prekreslit projekt a posunut to statikovi, treba riesit aj stavebny uraad? A co banky, maju s tym problemi? Mam na mysli ze hyypo mi davali na konretny projekt a teraz ked ho zmenim, nebude s tym problem?
mmiikkii
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Pia 09. Apr 2010 9:08:31
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod emkac » Sob 10. Apr 2010 15:14:42

ytong-lambda375-ytong300-ps-t2716.html
tehla-44-alebo-tensia-zateplenie-t1769.html
stavat-z-ytong-375-alebo-250-pri-rovnakej-cene-t511.html

A ohladom zateplovania:
zateplovanie-ano-ci-nie-t145.html

v skratke: tehla co najtensia, izolacia co najhrubsia :)

Co sa tyka zmeny projektu, ked som ja menil 38 tehlu za 30tku, tak projektant (bolo to katalogy projekt) nemal ziadne pripomienky. Dobre vedel, ze je to nadimenzovane. Akurat stropne preklady som musel davat dlhsie, lebo sa stencili steny. A inak som musel riesit salovanie venca.
Pozri temu:
zmena-obvodoveho-muru-z-38-na-30-preklady-na-ne-t1082.html
stavat-z-tehly-38-alebo-30cm-t827.html

A stavebny urad do toho netahaj. Bolo by to zbytocne. A banku uz vobec nie. :)
Naposledy upravil emkac dňa Sob 10. Apr 2010 15:15:43, celkovo upravené 1
Dôvod: Tema presunuta
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod MiroM » Pon 12. Apr 2010 14:19:06

opek píše:
Ja som sice bol len pri vystavbe par domov, ale mal som skor opacny pocit, sice nie rozmerovy, ale kvalitativny. Ale co som robil aj s Porfixom, este sa mi nestalo, ze by tvarnica mala zly rozmer, alebo nieco podobne. To akoze mali tvarnice chybne rozmery? :o

P.S. k radioaktivite sa radsej ani nevyjadrujem, to akurat dobre znie v reklame... :lol:


Presne tak. Odchylky 1-2mm, u mna by boli neprijatelne. Ja som mal tvarnice 25cm siroke P4-500 a boli totalne presne ako by ich jedna mater mala. Teda ak som ich zalicoval s jednej strany, tak sedeli aj z druhej a to na mm presne. Rozdiely do 1mm boli vo vyske, ale to som zrovnal lepidlom alebo zbrusenim.
Co take smiesne som napisal o radioaktivite?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod opek » Pon 12. Apr 2010 15:12:20

MiroM píše:Presne tak. Odchylky 1-2mm, u mna by boli neprijatelne. Ja som mal tvarnice 25cm siroke P4-500 a boli totalne presne ako by ich jedna mater mala. Teda ak som ich zalicoval s jednej strany, tak sedeli aj z druhej a to na mm presne. Rozdiely do 1mm boli vo vyske, ale to som zrovnal lepidlom alebo zbrusenim.
Co take smiesne som napisal o radioaktivite?

No, tak to musim priznat, dlzkovy 1 mm by som si teda nevsimol, ani som nepocul, ze sa da stavat s presnostou 1-2 mm murovanim. I ked som sa o taku presnost nikdy ani nesnazil, chcem len poznamenat, ze som ziadne rozmerove nedostatky Porfixu voci Ytongu nezaregistroval, doslova ziaden rozdiel. Mal som skusenost, ze Ytongy boli na paletach v horsom stave ako Porfix (pre mna pricina neznama), co sa tykalo poskodenych, resp. prasknutych tvaroviek. To vsak neznamena, ze si myslim, ze Ytong je nizsia kvalita...

Ja som sa nesmial z toho, co si napisal o radioaktivite, ale smial som sa z toho, ze to vobec niekto riesi vzhladom na hodnoty, ktore vseobecne stavebne materialy obsahuju - keby mal napr. Porfix aj dvojnasobnu hodnotu Bq/kg, tak stale bude v pohode v norme (mimochodom, dost prisnej oproti niektorym krajinam). Skor si myslim, ze je to konkurencny boj. Nieco ako : "Z Polska je vsetko zle!!!" :drink
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod Bororo » Pon 12. Apr 2010 15:40:51

ja zas preferujem porfix - hlavne koli cene. musim vsak povedat, ze pri porfixe je podla mna (teda mne sa to este nestalo) nedosiahnutelny stav, ze zalicujes prednu stranu a zadna je tiez rovna. podla mna pri porfixe si musis vybrat, ktora strana bude zalicovana a hotovo :D jednoducho presnost porfixu je diskutabilna.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod mmiikkii » Pon 12. Apr 2010 16:12:54

A stavebny urad do toho netahaj. Bolo by to zbytocne. A banku uz vobec nie. :)


mno len neviem ci si to banka nevsimne ked mi preplaca faktury :D
mmiikkii
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Pia 09. Apr 2010 9:08:31
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod maximr » Pon 12. Apr 2010 16:35:23

mmiikkii píše:dakujem za odpovede pani a ako to vyzera so zateplenim porfix plus? mam 375mm v projekte a nechcel som to zateplovat bo myslim ze sa to rozumne zateplit neda. Zacinam uvazovat o zmene obvodoveho muru na 300 a 15o eps k tomu, tooto by bola lepsia izolacia ako por ci ytong, no neviem ako e to so zmenami v projekte, ppod treba dat prekreslit projekt a posunut to statikovi, treba riesit aj stavebny uraad? A co banky, maju s tym problemi? Mam na mysli ze hyypo mi davali na konretny projekt a teraz ked ho zmenim, nebude s tym problem?


zdravim ta,sme v rovnakej situacii,ja som zmenil 375 na 300,nie plus,ale obycajny,nechcel som zateplovat no nakoniec dam nobasil.Tym padom som urobil zaklad nie z DT40,ale 30-nikomu som nic nehlasil,nic neprekresloval a som max. spokojny,ze som sa tak rozhodol+budem mat vacsii obytny priestor :shock:
maximr
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 12. Apr 2010 16:17:14
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod mmiikkii » Str 05. Máj 2010 17:18:48

hehm tak porfix je uz doma...

rozbalim prvu paletu a 5 tvarnic prasknutych na polovicu... Uvidime co bude dalej. Momentalne mam prvy rad na malte, to spravily porfixaci a spravili to celkom slusne. Uvidim ake prekvapenia prinesie cas.
Len dufam ze to praskanie tvarnic novplyvni statiku domu :D bo to by bol pruuuuser
mmiikkii
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Pia 09. Apr 2010 9:08:31
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: pevnost resp. stabilita Porfixu

Poslaťod MiroM » Štv 06. Máj 2010 13:02:18

mmiikkii píše:hehm tak porfix je uz doma...

rozbalim prvu paletu a 5 tvarnic prasknutych na polovicu... Uvidime co bude dalej. Momentalne mam prvy rad na malte, to spravily porfixaci a spravili to celkom slusne. Uvidim ake prekvapenia prinesie cas.
Len dufam ze to praskanie tvarnic novplyvni statiku domu :D bo to by bol pruuuuser

Statiku to urcite neovplyvni, ked to bude zabudovane, ako celok to bude prevysovat realne posobiace zatazenie. Tie prasknute tvarnice mozes predsa vymenit, alebo ich zlep lepidlom. Ja ked som nasiel niekde ulomene rohy, tak som ich poctivo prilepil a zbrusil 8-)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron