Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod esde » Pon 08. Dec 2008 11:47:11

Dalsi dom? Jedine systemom:
Uvezu to pane mistr? Ne
A ted? Ted jo.
(Sverak).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat




Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod juro_b » Pon 08. Dec 2008 21:20:11

MiroM:vdaka za odpoved, a to s tou manzelkou je mi povedome...a ta nopova folia?je nevyhnutna?
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod MiroM » Uto 09. Dec 2008 0:01:53

juro_b píše:MiroM:vdaka za odpoved, a to s tou manzelkou je mi povedome...a ta nopova folia?je nevyhnutna?

Sorac,na druhu cast tvojej otazky som zabudol odpovedat. Ja som ju daval aspon ako taku ochranu proti mysiam a inej havede. Niektori vsak trdia, ze to mys prehryzie.... A ako bonus, je odvetranie vlhkosti spod zakladov, ak by sa tam nejaka vlhkost vyskytla. Nestalo to vela,tak som velmi nerozmyslal. Ale ja mam v zemi Perimeter a nie XPS. Perimeter je viacej nasiakavy ako XPS.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod quark » Uto 09. Dec 2008 16:22:25

MiroM píše:
juro_b píše:MiroM:vdaka za odpoved, a to s tou manzelkou je mi povedome...a ta nopova folia?je nevyhnutna?

Sorac,na druhu cast tvojej otazky som zabudol odpovedat. Ja som ju daval aspon ako taku ochranu proti mysiam a inej havede. Niektori vsak trdia, ze to mys prehryzie.... A ako bonus, je odvetranie vlhkosti spod zakladov, ak by sa tam nejaka vlhkost vyskytla. Nestalo to vela,tak som velmi nerozmyslal. Ale ja mam v zemi Perimeter a nie XPS. Perimeter je viacej nasiakavy ako XPS.


.. to som nepochopil, prečo si dal do zeme perimeter, nie XPS, ked vieš, že perimeter má nasiakavosť 1% a XPS 0,2%?
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod deko » Uto 09. Dec 2008 16:51:26

quark píše:
.. to som nepochopil, prečo si dal do zeme perimeter, nie XPS, ked vieš, že perimeter má nasiakavosť 1% a XPS 0,2%?


zeby cena?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod MiroM » Str 10. Dec 2008 0:20:34

quark píše:
MiroM píše:
juro_b píše:MiroM:vdaka za odpoved, a to s tou manzelkou je mi povedome...a ta nopova folia?je nevyhnutna?

Sorac,na druhu cast tvojej otazky som zabudol odpovedat. Ja som ju daval aspon ako taku ochranu proti mysiam a inej havede. Niektori vsak trdia, ze to mys prehryzie.... A ako bonus, je odvetranie vlhkosti spod zakladov, ak by sa tam nejaka vlhkost vyskytla. Nestalo to vela,tak som velmi nerozmyslal. Ale ja mam v zemi Perimeter a nie XPS. Perimeter je viacej nasiakavy ako XPS.


.. to som nepochopil, prečo si dal do zeme perimeter, nie XPS, ked vieš, že perimeter má nasiakavosť 1% a XPS 0,2%?

Je to tak, kvoli cene. Vyrobca od ktoreho som bral eps na cely dom mi vedel dat na perimeter dobru cenu, na xps, ktory len predava, mi taku dobru cenu uz dat nevedel.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod Peter1 » Ned 14. Dec 2008 23:28:27

Ja som tiež dlho sledoval takúto diskusiu a nevedel som sa rozhodnúť, ako vyplniť medzeru medzi dverami a betónovou doskou. Vyriešil mi to vodár-kúrenár, keď mi pripravil spodnú tepelnú izoláciu na poter.
Zvonka mi dal do polovice rámu dverí 2cm styrodur. Zvnútra ešte ostala 2cm medzera, ktorú zase poterár zaplnil betónom. Tepelný most zvonka mám prerušení síce tenkou (2cm) zábranou, ale lepšie ako nič. A zároveň mám aj pevný podklad pod dverami.
Možno sa mi podarí vložiť 2 obrázky (pohľad zvonku a zvnútra - pred poterom.
Prílohy
Peter1
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 22:26:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod lj. » Ned 14. Dec 2008 23:45:50

Peter1 píše:Ja som tiež dlho sledoval takúto diskusiu a nevedel som sa rozhodnúť, ako vyplniť medzeru medzi dverami a betónovou doskou. Vyriešil mi to vodár-kúrenár, keď mi pripravil spodnú tepelnú izoláciu na poter.
Zvonka mi dal do polovice rámu dverí 2cm styrodur. Zvnútra ešte ostala 2cm medzera, ktorú zase poterár zaplnil betónom. Tepelný most zvonka mám prerušení síce tenkou (2cm) zábranou, ale lepšie ako nič. A zároveň mám aj pevný podklad pod dverami.
Možno sa mi podarí vložiť 2 obrázky (pohľad zvonku a zvnútra - pred poterom.


Ja mam sice 4cm XPS + nejaky ten Yong/beton a rozmyslam, ci to nic nie je lepsie :?
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod Bob » Štv 18. Dec 2008 8:44:56

Servis,
este jedena otazka, tu vysku podmurovania ste zistovali-nanasali od vagrisu?
Vdaka.
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod MiroM » Štv 18. Dec 2008 10:15:25

Bob píše:Servis,
este jedena otazka, tu vysku podmurovania ste zistovali-nanasali od vagrisu?
Vdaka.

Samozrejme uz musis poznat uroven vysky buducej podlahy, ale to musis poznat uz pri zamerani dvier.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod Marian H » Sob 14. Mar 2009 9:10:58

to MiroM, Cim si prosim ta lepil to XPS pod terasovymi oknami? Z obrazkov sa mi zda, ze o Ytong je to lepidlom a XPS pasy jeden o druhy PUR penou? Idem to robit podla teba.
Diky
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod mlaco » Sob 14. Mar 2009 13:48:04

Tiez sa opytam - zaujima ma, ako sa toto izoluje zvonku proti vlhkosti. T.j. aby XPS (pod dvermi) a EPS (pod XPS) neboli vystavene vonkajsej vlhkosti.

Predpokladam ze nasledne to bude zvonku zaliate betonom (chodnik).

Ako sa riesi tento detail?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod emkac » Sob 14. Mar 2009 15:01:37

Proti vlhkosti je to chranene normalnou hydroizolaciou.
Ta musi predsa byt povytiahnuta trochu vyssie. Cize pojde az po spodok dveri, tym padom pekne kryje vsetok EPS a XPS.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod tomaskoj » Sob 14. Mar 2009 15:11:57

Zdravičko.Prešiel som všetky odpovede na túto tému. Ja ale už mam podbetonované, podlahy v o vnutry na komple aj s podlahovým kurením, bývam, a idem robiť terasku-betonovať. betonova kocka-preistotu 3x mi vyčnieva s pod dverí cca 10cm s koro zarovno murom. A teraz čo? dik za každú radu.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod MiroM » Pon 16. Mar 2009 8:55:36

Marian H píše:to MiroM, Cim si prosim ta lepil to XPS pod terasovymi oknami? Z obrazkov sa mi zda, ze o Ytong je to lepidlom a XPS pasy jeden o druhy PUR penou? Idem to robit podla teba.
Diky


Ano, presne ako pises.

mlaco píše:Tiez sa opytam - zaujima ma, ako sa toto izoluje zvonku proti vlhkosti. T.j. aby XPS (pod dvermi) a EPS (pod XPS) neboli vystavene vonkajsej vlhkosti.

Predpokladam ze nasledne to bude zvonku zaliate betonom (chodnik).

Ako sa riesi tento detail?

Zvonka mam na to samozrejme nalepenu hydroizolaciu az tesne pod hlinikovy prah. Na hlinikovom prahu mam nalepenu exterierovu okennu pasku. Takze voda nema sancu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron