Postup prac po hrubej stavbe

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod paser » Str 17. Dec 2008 15:20:48

emkac píše:
paser píše:co by ste mi poradili ako zazimovat stavbu? zabit otvory doskami alebo to nechat tak. mam akurat dokoncenu hrubu stavbu. diq


Inac ja som to skusal, a po dvoch balkonovych dverach som to vzdal a vykaslal som sa na cele zakryvanie.


dik emkac to som chcel pocut ;) obcas nezaskodi byt taky maly flegmos
paser
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 9:49:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod investor123 » Štv 18. Dec 2008 2:04:14

ja tiez nechavam staavbu otvorenu cez zimu.
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod Ferdo » Štv 18. Dec 2008 8:41:14

Nechal som cez zimu otvorené. V podstate nemá čo zmiznúť (aj keď jeden nikdy nevie). No a pokračovanie ako Emkáč.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod quark » Pia 19. Dec 2008 15:09:08

-okná,
-tep. izolácia strechy + parozábrana,/mám pultovú strechu/
-bleskozvod,
- rošt na SDK /na upevnenie stropných krabíc VZT/,
- rekuperácia, rozvody VZT /to som dnes dokončil/,
- kanalizácia a voda,
- izolácia a poter na poschodí /kvôli rozvodom VZT na podlahe/,
/viem najprv omietky, potom poter, ale mám obavy o FlexPipe potrubie aby sa nedošlapalo, neprerazilo, a omietky mám tenkovrstvové tak by to aj tak nemalo vadiť/
- krb. vložka,
-elektrika,
- omietky,
-poter,
- SDK,
- kachličky,
- dlažba,
-kuchyn. linka,
- kúpeľňa.....
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod emkac » Pia 26. Dec 2008 17:18:09

Este jedno riesenie, ako vyplnit okna na zimu.
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod mlaco » Pon 29. Dec 2008 11:17:16

Keby sa omietky robili skor ako sa osadia okna, tak sa omietaju aj ostenia okien a parapet???
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod quark » Uto 30. Dec 2008 13:50:11

mlaco píše:Keby sa omietky robili skor ako sa osadia okna, tak sa omietaju aj ostenia okien a parapet???


určite nie
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod MiroM » Uto 30. Dec 2008 18:18:42

mlaco píše:Keby sa omietky robili skor ako sa osadia okna, tak sa omietaju aj ostenia okien a parapet???

Osadili by sa do ostenia rohove listy a omietlo by sa iba po ostenie. Ostenia samozrejme az po oknach. Ako by si potom prekryl pripojovaciu okennu skaru?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod mlaco » Str 28. Jan 2009 12:16:14

Ahojte,

nasiel som fotogaleriu stavby a jednej veci nerozumiem:
http://www.photolab.sk/index.php?option ... ey=6&hit=1

Preco je namontovany kotol a zasobnik vody pred omietkami???

Co k tomu mohlo stavebika viest?

Laicky predpokladam ze rozvody vody a plynu sa spravia bez osadenia kotla, potom sa spravia omietky a plynovy kotol a zasobik sa osadia az potom. Alebo sa mylim???
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod joko » Str 28. Jan 2009 13:30:58

Ja by som to okomentoval asi tak , že celá stavba je odlíšná, nie len tá technická miestnosť. Z prvého pohladu sa zdá, že ide o "bohatého" majiteľa, vzhľadom na bohatú technológiu. Predčasné montovanie technológie, nie len v miestnosti, kde nebýva, len skladuje, ale povedz ako dokončí fasádu, keď už tam nechal namontovať solár. Tam už bez následkov nedokončí. Keby sa bál kotvenia soláru, tak stačilo pred zateplením pripraviť kotvy. Zbadal som tam aj odborný prechod dymovodu z kotla cez dosky. Tak by som to zhrnul, že takmer všetko sa dá dodatočne dať do normálu, len to chce dva razy robiť a dva razy platiť. Všetko je otázka priorít a peňaženky. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod cuca » Str 25. Feb 2009 19:35:51

my máme vodu elektriku odpady hotové..chystáme sa robiť kúrenie a potom betónové potery..nasledovať bude stierka z vonka ( aspoň pod strechou dookola celého domu ) aby sme mohli podbyť a zatepliť trámový strop..potom spraviť strop a nakoniec všetko nakomplet vystierkovať..čo vy na to čo si o tom myslíte :?:
cuca
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 10:50:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod mlaco » Pon 20. Apr 2009 10:02:17

Ohladom osadenia okien v procese prac po hrubej stavbe sa chcem spytat: Z uvedenych postupov som vyrozumel to, ze okna je dobre osadit "nakoniec" (t.j. po omietkach a poteroch), aby sa dobre vetralo a aby sa neposkodili. Zaroven, ze na Slovensku sa zvyknu osadzat hned po hrubej stavbe, aby zlodeji neukradli, napr. elektroinstalacne kable.

Dobre tomu rozumiem?

Ak chcem ziskat vyhodu neskoreho osadenia okien a zaroven zamedzit pripadnej kradezi, nestacilo by z kari sieti, alebo zeleznych prutov spravit zelezne kvazi mreze v okennych priestoroch? Ich prekonanie znamena rezat flexkou alebo pilkou, co je pre pripadneho zlodeja hadam rovnako narocne ako rozbit okno. Alebo sa mylim? Alebo osadene okna vyzaduje poistovna (ak si chce clovek pistit hrubu stavbu)?

dakujem znalym za objasnenie...
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod emkac » Pon 20. Apr 2009 10:08:26

Podla mna je treba okna osadit pred omietkami, aby sa hned spravili spalety. Aby to bolo z jednej omietky. Aby to nebolo viditelne. Otazka je, ci dat skor rozvody alebo okna.
Lebo kvoli vyschnutiu sa daju okna otvorit.....
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod mlaco » Pon 20. Apr 2009 10:25:44

emkac píše:Podla mna je treba okna osadit pred omietkami, aby sa hned spravili spalety. Aby to bolo z jednej omietky. Aby to nebolo viditelne. Otazka je, ci dat skor rozvody alebo okna.
Lebo kvoli vyschnutiu sa daju okna otvorit.....


Nuz, domnievam sa ze nebude vadit ak spalety nebudu z tej istej omietky. Pri omietani by sa vynechali spalety (ukoncene rohovou listou) a dokoncili by sa az po osadeni okien.

Otvorene okna nebudu plnit ochnannu funkciu voci zlodejom.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Postup prac po hrubej stavbe

Poslaťod k+k » Pon 20. Apr 2009 10:32:52

mlaco píše:Ohladom osadenia okien v procese prac po hrubej stavbe sa chcem spytat: Z uvedenych postupov som vyrozumel to, ze okna je dobre osadit "nakoniec" (t.j. po omietkach a poteroch), aby sa dobre vetralo a aby sa neposkodili. Zaroven, ze na Slovensku sa zvyknu osadzat hned po hrubej stavbe, aby zlodeji neukradli, napr. elektroinstalacne kable.

Dobre tomu rozumiem?

Ak chcem ziskat vyhodu neskoreho osadenia okien a zaroven zamedzit pripadnej kradezi, nestacilo by z kari sieti, alebo zeleznych prutov spravit zelezne kvazi mreze v okennych priestoroch? Ich prekonanie znamena rezat flexkou alebo pilkou, co je pre pripadneho zlodeja hadam rovnako narocne ako rozbit okno. Alebo sa mylim? Alebo osadene okna vyzaduje poistovna (ak si chce clovek pistit hrubu stavbu)?

dakujem znalym za objasnenie...


Neviem ci to stoji za to davat tam tie kari siete. Okna su asi jednoduchsie :). Urcite by som okna daval pred omietkami (akoze som aj daval). Presne ako pise emkac, kvoli spaletam a ochrane materialu a robotnikov (alebo teba :)) pred pocasim.

Co sa tyka poistovne, ta pozaduje, aby bol dom uzavrety (zlodej musi prekonat prekazku, cize vylomeny zamok, rozbite sklo, ...), co okna/dvere splnaju. Ale ci to splnaju kari siete, neviem, myslim si, ze by poistovna spekulovala, ze dom nebol dostatocne zabezpeceny a podobne. Preto som dal okna spolu s vchodovymi dverami, aby to bolo zavrete naraz. Sused nedal (jedna firma na okna, jedna na dvere, montaz dohodnuta na rovnaky den a potom prdol dodovatel dveri ) a dva tyzdne trpol, kym mu doviezli dvere.

Kvoli lepsiemu vetraniu nemam este zateplenu strechu. Pomaha to ale len na poschodi, ktore preschlo ovela skor ako prizemie. Na prizemi jedine vetrat cez okna/dvere.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron