Aký je správny postup opracovania masívu pre interier

Aký je správny postup opracovania masívu pre interier

Poslaťod Miro Ke » Pon 03. Máj 2010 12:21:45

v teme kvalita kuchyne sa načala tema opracovania masivu pre kuchynsky nabytok.Ale kedze mam niekolko otazok k opracovaniu masivu, ktore nesúvisia priamo s kuchynou tak by som to chcel riesit samostatne.
1. pri frezovani laty v pozdlžnom smere /v smere vlakna/ sa vytvori pekna hladka drazka, ale ako mam zafrezovat latu napriec vlakna a pritom dosiahnut pozadovany hladky povrch
2. pri natierani lazurov priecny rez mi vyrazne stmavne oproti ostatnej casti povrchu dreva, ako dosiahnut tu istu kvalitu povrchu? alebo ako to zamaskovat?
P.S.
stolarcine sa nevenujem ale chcel by som vediet ci pri opracovani dreva je vobec mozne potlait tuto inu vlastnost dreva v priecnom smere, ked ten rez jednoducho musi byt priznany. Alebo sa to da riesit len osadenim jednotlivych prvkov tak aby nikde nebol priznany priecny rez?
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: Aký je správny postup opracovania masívu pre interier

Poslaťod esde » Uto 04. Máj 2010 14:03:35

1. Tupy alebo presnejsie, uz nie celkom ostry nastroj. T.j. ostry nastroj, vysoke otacky, maly posun.

2. pretoze bod 1. (konce vlakien su "rozstrapatene" namiesto cisto odrezanych). Plus po prvej vrstve lazury (co najredsej) aj tak vacsina vsiakne a je nutne povrch prebrusit. Potom nie je problem dalsimi vrstvami vytvorit jednoliaty povrch.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Aký je správny postup opracovania masívu pre interier

Poslaťod Wlado » Uto 04. Máj 2010 19:05:27

Vysoké otáčky a pomalý posun hrozí pálenie dreva stačí ostrý nástroj buď žiletkový alebo rýchlorezná oceľ. K bodu 2 pred lazurovaním poriadne dohladka vybrúsiť efekt sa stratí.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia