vonkajšie omietky - v lete nie?

vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod mimo » Str 21. Apr 2010 22:09:08

mám vo svojom schedule :) naplánované zateplovanie a omietanie domu na august a v októbri sa chcem sťahovať :yahoo ... bavil som sa však dnes so zástupcom knaufu, povedal mi pre mňa nový fakt(?), že pokiaľ sú vonkajšie teploty nad 25 stupňov, nie je vhodné lepiť a omietať... je tak?

podotázky:
1. aspoň nalepiť eps f je ok?
2. pur pena znáša vyššie teploty lepšie ako lepidlo či je to jedno?
3. môže fasádny eps nejak degradovať pokiaľ by nebol istý čas presieťkovaný a omietnutý?
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod sigma » Str 21. Apr 2010 23:04:53

v auguste omietka stvrdne uz na hladitku.
1.-29 august - stahovanie
1.-15. september - EPS,
16.-30. september - kleber
1.-20. oktober - omietka
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod mimo » Str 21. Apr 2010 23:35:44

ešte lepšie, sťahujem sa skôr :D
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod tomas g » Štv 22. Apr 2010 0:21:37

mimo píše: ... bavil som sa však dnes so zástupcom knaufu, povedal mi pre mňa nový fakt(?), že pokiaľ sú vonkajšie teploty nad 25 stupňov, nie je vhodné lepiť a omietať... je tak?


Neviem, s ktorym zastupcom Knaufu si sa bavil, ale ja ako dalsi zastupca Knaufu to potvrdzujem :) V ostatnom suhlas so Sigmom. Keby aj omietka netuhla hned na hladitku, nie je sanca ju pri tej teplote zasuchat bez flakov - to plati obzvlast pre silikatove a akrylatove omietky. Moj typ je silikonova, ale pockaj na jesen.

Edit:

Vcera sme robili s ceskymi technikmi testovanie nasich a konkurencnych omietok, hlavne co sa tyka spracovatelnosti (pridrznost, otvorena doba, strukturovatelnost.....) a keby som tam nazivo nebol, tak poviem, ze su to marketingove kecy. Omietky boli v neoznacenych ocislovanych vedrach, az po zaverecnom vyhodnoteni sme sa dozvedeli o akych vyrobcov islo. Silikonova omietka Knauf, vyrabana podla starsej technologie bola na 3. mieste a ta, ktoru predavame teraz bola najlepsia :yahoo .

Tolko mierne propagandisticky, ale pravdivy edit ;)
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod mimo » Štv 22. Apr 2010 8:09:11

takže tip je silikónová z knaufu... ok, skecnem o tom so zástupcom boťanským ;)
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod stevo79 » Štv 22. Apr 2010 8:48:55

mimo píše:mám vo svojom schedule :) naplánované zateplovanie a omietanie domu na august a v októbri sa chcem sťahovať :yahoo ... bavil som sa však dnes so zástupcom knaufu, povedal mi pre mňa nový fakt(?), že pokiaľ sú vonkajšie teploty nad 25 stupňov, nie je vhodné lepiť a omietať... je tak?



- podla mna nie je problem ani v auguste,
- ja som zateploval 06/2009, na sietku a omietku som mal partiu 6 chlapov, napriklad pri omietke sme zacinali rano o 6:30, teplota bola 12 stupnov, o 10:00 hod bol fajront (potom uz len pili kavicku a umyvali si naradie) vtedy bola teplota okolia 18 stupnov po obede bola maximalna teplota 27 stupnov
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod MiroM » Štv 22. Apr 2010 11:27:44

stevo79 píše:
- podla mna nie je problem ani v auguste,
- ja som zateploval 06/2009, na sietku a omietku som mal partiu 6 chlapov, napriklad pri omietke sme zacinali rano o 6:30, teplota bola 12 stupnov, o 10:00 hod bol fajront (potom uz len pili kavicku a umyvali si naradie) vtedy bola teplota okolia 18 stupnov po obede bola maximalna teplota 27 stupnov


Teplota nehra az taku rolu, ale horsie je ked svieti na to slnko. Ja som sietkoval jednu stenu, bola jar, rano nejakych 6-7°C, lepidlo sa pekne nanasalo, ale ked vyslo vyssie slnko(teplo velmi nestupla) a osvietilo tu stenu, tak lepidlo strasne rychlo zacalo schnut, nestihal som do toho vtlacat sietku.
Da sa robit omietka aj v lete, len musi byt pod mrakom. Ale da sa to vobec takto zrealizovat a dohodnut sa s majstrami, aby prisli iba ked bude zamracene? :mrgreen:
Alebo to riesit tak, ze rano robit zapadnu a severnu stranu a poobede vychodnu, ked nebude stena osvietena priamym slnecnym svitom.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod stevo79 » Štv 22. Apr 2010 13:37:46

MiroM píše:Teplota nehra az taku rolu, ale horsie je ked svieti na to slnko



- o 6:30 sme zacinali vychodnou stenou a na leseni som mal sietku, takze slnko na fasadu aj tak nesvietilo
- a vzdy ked som lepil izolant alebo daval sklotextilnu mriezku tak som sa vzdy skryval pred slnkom, t.j. rano som robil do 10:00 na juznej strane do 13:00 na zapadnej a potom na vychodnej strane, a na severe ked sa mi chcelo, jednoducho nikdy som nebol na priamom slnku ale predpokladam, ze to vie kazdy
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod MiroM » Pia 23. Apr 2010 8:22:31

stevo79 píše:
MiroM píše:Teplota nehra az taku rolu, ale horsie je ked svieti na to slnko



- o 6:30 sme zacinali vychodnou stenou a na leseni som mal sietku, takze slnko na fasadu aj tak nesvietilo
- a vzdy ked som lepil izolant alebo daval sklotextilnu mriezku tak som sa vzdy skryval pred slnkom, t.j. rano som robil do 10:00 na juznej strane do 13:00 na zapadnej a potom na vychodnej strane, a na severe ked sa mi chcelo, jednoducho nikdy som nebol na priamom slnku ale predpokladam, ze to vie kazdy


Ano vseobecne to je zname. Majstri na to zvysoka kaslu a chcu to mat cim skor skrku. A este ked nemas lesenie na cely obvod, tak uz duplom nie. Myslis, ze tam budu chodit robit omietku cely tyzden? Ale treba si uvedomit, ze sietkovanie eps a robenie vrchnej omietky su diametralne odlisne veci.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod stevo79 » Pia 23. Apr 2010 8:33:35

MiroM píše:Ano vseobecne to je zname. Majstri na to zvysoka kaslu a chcu to mat cim skor skrku. A este ked nemas lesenie na cely obvod, tak uz duplom nie. Myslis, ze tam budu chodit robit omietku cely tyzden?


mne je jedno ako to robia druhi a, ze nedodrzuju potrebne zasady. Len som chcel poukazat na to, ze nie je problem robit fasadu aj v lete a pritom neporusit ziadne pravidlo, len si to treba nastudovat aby si ty hovoril co ako sa bude robit a nie co je lepsie, rychlejsie pre chlapov, lebo ziaden zateplovac ti nepovie, ze v lete ti fasadu nespravi- on potrebuje zarabat aj v lete
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod mimo » Pia 23. Apr 2010 8:42:16

stevo79 píše:lebo ziaden zateplovac ti nepovie, ze v lete ti fasadu nespravi- on potrebuje zarabat aj v lete


tak zdá sa že sú aj výnimky, ja som bol práve na toto upozornený samotným predajcom materiálu i realizátorom prác, tak sa rád zopakujem a spravím reklamu knaufu
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod emkac » Pia 23. Apr 2010 12:52:52

Samozrejme ze knauf to povie. Ved on bude prvy, za kym pojdes s reklamaciou.
A suhlasim s tym, ze zateplovacom je uplne jedno, kedy to budu robit. Aj mna iba jeden zo styroch varoval pred slnkom.

V kazdom pripade na povodnu otazku od mima -
EPS ti moze na povrchu degradovat pod vplyvom slnka. Par dni to samozrejme prezije, par tyzdnov by som neriskoval.
Horucavy ti sposobia to, ze bude rychlejsie vsetko schnut a tazsie sa bude robit.

Urcite to rob za skaredsieho pocasia, fakt je ale ten, ze na september az november su zatelovacske firmy najviac vytazene.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod sigma » Pia 23. Apr 2010 13:38:45

Ale ja som na jesen uz pocasie nevystihol. Ale ked sme to robili, tak zrovna cely den bolo pod mrakom a vecer sprchlo. Cas je normalny - letny CET. 9:30 bolo naradie umyte.
20080720.jpg
Prvy obrazok je zaciatok, posledny koniec.
20080720.jpg (167.55 KiB) Zobrazené 2214 krát
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod MartinR » Uto 27. Apr 2010 23:03:33

emkac píše:EPS ti moze na povrchu degradovat pod vplyvom slnka. Par dni to samozrejme prezije, par tyzdnov by som neriskoval.
Horucavy ti sposobia to, ze bude rychlejsie vsetko schnut a tazsie sa bude robit.



Mam opacnu skusenost... 2 steny mam od jesene nenaklebrovane, len cisty EPS a pena. Pena sa samozrejme nici, ale na EPS to zatial nieje poznat. Vyzera rovnako, ako ked som ho na fasadu lepil.
fotovoltaika, aktivna rekuperacia ... bez otazok nie su odpovede ;)
www.aktivnydom.eu
MartinR
 
Príspevky: 107
Obrázky: 12
Registrovaný: Uto 12. Máj 2009 15:20:02
Bydlisko: Pezinok
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: vonkajšie omietky - v lete nie?

Poslaťod MiroM » Str 28. Apr 2010 13:40:05

MartinR píše:
Mam opacnu skusenost... 2 steny mam od jesene nenaklebrovane, len cisty EPS a pena. Pena sa samozrejme nici, ale na EPS to zatial nieje poznat. Vyzera rovnako, ako ked som ho na fasadu lepil.


Samozrejme, zalezi aj od toho, kam su tie steny orientovane, ak na S, tak toho UV ziarenia sa tam nedostane az tolko ako na J, prip. na Z strane. Po cca 3 tyzdnoch uz badat znamky degradacie, poznat to podla toho, ked prejdes po povrchu a vidis ako sa z povrchu prasi, a citis charakteristicky zapach zdegradovaneho EPS. Po 1-2 mesiacoch uz degradaciu aj vidno - eps zacina zltnut. V oboch pripadoch treba eps bezpodmienecne, pred nanasanim lepidla, prebrusit.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron