Z akeho materialu robit rozvody vody?

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Str 28. Apr 2010 7:22:41

vvv píše:- Pochytat vsetky potrubia do prichytiek, pozor pri dlhsich trasach na dilataciu. Vsetky nastenky dokladne prichytit skrutkami.


mal by som otazku. pre ludi s ytongom by to problem nemal byt problem, ale ako chytit nastenky do xxxthermov?
ked to vysekam tak to rovne nebude a navyse je to sama diera takze neaka hmozdinka..... neviem
poradte!
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod sigma » Str 28. Apr 2010 8:22:22

Nastenky sa len volne prilozia do vysekanych dier a vela zavisi na muraroch, ktori to budu prichytavat. Priblizne musia vediet pokial bude omietka, aby to nedali moc plytko, alebo moc hlboko. Pripadne sa to moze bodovo prisadrovat.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Str 28. Apr 2010 12:34:51

sigma píše:Nastenky sa len volne prilozia do vysekanych dier a vela zavisi na muraroch, ktori to budu prichytavat. Priblizne musia vediet pokial bude omietka, aby to nedali moc plytko, alebo moc hlboko. Pripadne sa to moze bodovo prisadrovat.


lebo ak sa to prichytit o stenu cez sroby (diery v nastenke) nemusi, lebo to aj tak bude zamaltovane a co ja viem tak je zbytocny luxus platit za nastenky ktore su drahsie a dat len kolena (ja konkretne hovorim o PRESS tvarovkach na AlPex)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod MiroM » Str 28. Apr 2010 13:26:28

sigma píše:Nastenky sa len volne prilozia do vysekanych dier a vela zavisi na muraroch, ktori to budu prichytavat. Priblizne musia vediet pokial bude omietka, aby to nedali moc plytko, alebo moc hlboko. Pripadne sa to moze bodovo prisadrovat.


Neodporucam tie nastenky volne prikladat, aby sa nestalo, ze budu navzajom posunute. Ja som lisovacie nastienky priskrutkoval na tenku latku a potom to opatrne zapenil vo viacerych etapach.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Str 28. Apr 2010 14:27:29

MiroM píše:
sigma píše:Nastenky sa len volne prilozia do vysekanych dier a vela zavisi na muraroch, ktori to budu prichytavat. Priblizne musia vediet pokial bude omietka, aby to nedali moc plytko, alebo moc hlboko. Pripadne sa to moze bodovo prisadrovat.


Neodporucam tie nastenky volne prikladat, aby sa nestalo, ze budu navzajom posunute. Ja som lisovacie nastienky priskrutkoval na tenku latku a potom to opatrne zapenil vo viacerych etapach.


to bude najschodnejsie, na latku a potom zapenit alebo zamaltovat....
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod sigma » Štv 29. Apr 2010 14:14:35

Reagoval som na otazku o prichytavani, tam nebol typ nasteniek. Ja som myslel na PPR nastenky, ktore su spojene.
nastenka.jpg
nastenka.jpg (59.19 KiB) Zobrazené 2170 krát

Ale PUR pena je dobra vec. Len sa to nesmie prehnat, lebo nastenka musi byt pevne, aby sa pri utahovani predlzeni, alebo ventilov neurvali.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Štv 06. Máj 2010 6:40:53

joko píše:Pre všetkých: Treba si premyslieť umietnenie potrubí. VVV to dal 100cm od deky, ... alebo na 60 ,


predpokladam ze to je od cistej podlahy
cize voda by sa nemala tahat pri podlahe, resp. pod urovnou podlahy? (cista podlaha je 20cm nad dekou) takze napr. viest vodu v stene v tych prvych 20cm\

takze v akych urovniach od cistej podlahy (+/-) by sa mali vodorovne tahat voda?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod joko » Ned 09. Máj 2010 0:27:23

pretorianm píše:
joko píše:Pre všetkých: Treba si premyslieť umietnenie potrubí. VVV to dal 100cm od deky, ... alebo na 60 ,


predpokladam ze to je od cistej podlahy
cize voda by sa nemala tahat pri podlahe, resp. pod urovnou podlahy? (cista podlaha je 20cm nad dekou) takze napr. viest vodu v stene v tych prvych 20cm\

takze v akych urovniach od cistej podlahy (+/-) by sa mali vodorovne tahat voda?

Na toto asi nik nedá jednoznačnú odpoveď lebo nieje stanovené. Veľa ludí dáva vodovod do podlahy priamo do EPS. Veľa lúdí sa bojí dať vodovoddo podlahy lebo "čo ak praskne" . Ak vodovod do steny, tak ja odporúčam10 - 20cm nad hotovú podlahu, a jednotlivé prípojky kolmohore, na stojánkovú na 60 od 0 , na vaňu 80, na sprchu 110.Pri sprche beriem do úvahy výšku vaničky.
Stretol som sa s projektami, kedy projekt bol vyhotovený tak, že vodovod v stene bol projektovaný na výšku 11 od podlahy. Tak si vyber.
Ja odporúčam dobre spraviť rozvody a pokiaľ investor súhlasí, tak do podlahy. Najdôležitejší dôvod je nenarušenie resp. najmenej oslabenie priečok a stien s vodorovným sekaním.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Uto 11. Máj 2010 15:07:16

no sak toto. sme to vysekali (drazky na vodu), je to 110 prieckovka a spravili sme cca 5cm drazku (cca znamena ako sa podarilo vysekat) a fcul normalne rozmyslam ci to radsej nezamurujem nas5 lebo moc s tej steny neostalo a potiahnut to radsej v podlahe.
neviem veru co spravit... :netusim
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod Majo 2 » Štv 13. Máj 2010 23:53:26

plánujem plasthlinik, hviezdicový rozvod, taký Geberit Mepla sa mi páči ale fitingy a nástenky sa mi zdajú trochu predražené, tak rozmýšľam ktorú značku, alebo kombináciu nakúpiť, ideálne umiestnenie skladu, či obchodu v Nitre, aby som nemusel kvôli nejakej blbosti utekať ďaleko, a tiež preto aby mi požičali lisovacie kliešte.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Pia 14. Máj 2010 5:54:11

no fitingy ja budem kupovat z tvarplastu v NZ.
Maju dobre ceny.
Plasthlinik som bral z technopointu - Herz - co som pozeral certifikaty boli jedny z mala ktory to vyrabaju bud v GE alebo CH, nie CN/PL....
tui tvarovku som jednu kupil aby som to pozrel co to ako a nevidim tam rozdiel....
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod Majo 2 » Pia 14. Máj 2010 15:37:20

tak NZ to by ešte šlo.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod Bororo » Pia 14. Máj 2010 17:12:21

tiez som uvazoval o plasthliniku na rozvod vody, avsak uz 3 kurenari nezavisle na sebe ma odhovaraju od ulozenia zalisovanych spojov do podlahy. ak vraj chcem plasthlinik, tak ziadne T-cka a odbocky, na kazdy vystup samostatna rura... nebojite a lisovanych spojov v podlahe?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod pretorianm » Pia 14. Máj 2010 19:16:17

Bororo píše:tiez som uvazoval o plasthliniku na rozvod vody, avsak uz 3 kurenari nezavisle na sebe ma odhovaraju od ulozenia zalisovanych spojov do podlahy. ak vraj chcem plasthlinik, tak ziadne T-cka a odbocky, na kazdy vystup samostatna rura... nebojite a lisovanych spojov v podlahe?


v podlahe nebudem robit iadne spoje.
spoje budu len v stene (napr. od drezu k umyvacke) a pod.
preco by take spoje mali tiect?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Z akeho materialu robit rozvody vody?

Poslaťod Bororo » Pia 14. Máj 2010 19:56:36

no ja hlavne dufam, ze taketo spoje netecu. osobne si myslim, ze lisovacie klieste zabezpecia lepsi spoj ako napr. zvarana ppr trubka.
ja musim/chcem dat rozvody do podlahy a snaha je tahat trubku popri stene a len vyhadzovat odbocky na odberne miesta, takze nejake tie t-cka nakoniec budu v podlahe.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron