Únosnosť nosných prekladov Ytong

Únosnosť nosných prekladov Ytong

Poslaťod RASRE » Str 21. Apr 2010 22:36:48

Staviam Bungalov v tvare L, neobytné podkrovie až na malú galériu. Začínam na budúci týždeň ťahať múry z Ytongu P2 400 PDK v šírke 300 mm. Stále riešim nosné preklady ponad všetky okná (max. svetlosť otvoru 1800 mm). Statik mi navrhol všade železobetónové preklady so šírkou 25 a výškou 25 cm + 5 cm XPS, totiž priamo na tieto preklady idú položiť stropné nosníky (rozhodol som sa Premac kvôli cene aj keď projekte je Ytong strop). Ponad tieto preklady ide prvý veniec, ktorí tvorí monolit so stropom, potom idú 2 rady Ytongu a druhý veniec a pomúrnica. Strecha valbová, ťažká, Tondach Rumba cca 380 m2. Uvažujem nad extériovými žalúziami a z toho dôvodu potrebujem preklad čo najlepšie zatepliť. Rozmery kastlíka žalúzií výška 265 mm a šírka 140-150 mm, minimálne však 120 mm. Celý dom plánujem zatepliť min 15 cm polystyrénom. Uvažujem nad ytongovým nosným prekladom v šírke 25 cm (kvôli menšej pracnosti a vyššej rýchlosti), kde sa uvádza maximálne zaťaženie pri svetlosti otvoru 1800 mm 14 kN/m. A konečne otázka: Koľko toho znesie takýto preklad (zaujíma ma to kôli tomu stropu, ktorý je na ňom položený)?
RASRE
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 11:00:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Únosnosť nosných prekladov Ytong

Poslaťod MiroM » Štv 22. Apr 2010 7:38:12

Tie ytong preklady su blato. Precitaj si starsie prispevky. Na taku velku svetlost by som z ytong prekladom neuvazoval ani nahodou, zatazenie od stropu a od strechy bude pomerne velke. Statik to nenavrhol len, tiez vie, co su tie ytong preklady zac. Ja som vsetky preklady svetlosti > ako 1m daval ZB.
Viem, je to pracne, vysalovat to, tiez som si ponadaval, ked som musel salovat tu hromadu prekladov.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron