Projekt RD - james325

Projekt RD - james325

Poslaťod james325 » Uto 16. Mar 2010 19:04:31

Dobrý deň,
mám dispozične spracovaný individuálny projekt na môj RD. Pred jeho odsúhlasením by som chcel využiť aj túto možnosť a poradiť sa so skúsenejšími, ktorí možno odhalia slabiny projektu, príp. miesta, ktoré by sa dali zrealizovať inak, lepšie. Skúsenosti nemám žiadne, je to môj prvý dom :), teda každý podnetný návrh, nápad mi pomôže. Ďakujem.
K výstavbe: začať plánujem tohto roku ( niekedy jún, júl 2010 ), do konca roka by som chcel mať postavenú hrubú stavbu, dokončenie plánujem v r. 2011.
Uvažujem o svojpomocnej výstavbe.
Prízemie – kuchyňa a z nej prechod do tzv. špinavej kuchyne, obývacia izba spojená s kuchyňou, chodba, WC+ umývadlo, schody na poschodie, s podestou.
Poschodie – plnohodnotá kúpeľňa ( sprchovací kút, vaňa, WC ), 2 spálňe a jeden spoločenský priestor.
Prístavba – garáž chcel by som vnútornú šírku cca 3,5 – 4 m, aby sa po odstavení auta dali pri stene uložiť bicykle, kosačka a človek tam dokázal prejsť, za tým kotolňa s pracovným stolom, za tým tzv. špinavá kuchyňa, ktorú si predstavujem ako miestnosť kde sa dá podľa potreby variť, zavárať, najesť, z nej človek vychádza a prezlieka sa ak ide pracovať do záhrady atď., plní takisto účel špajze.
Úvaha: Prístavba by mala mať spoločnú deku s domom pre možnosť neskoršieho pribudovania izieb.
Materiál: Obvodové múry - Ytong 300 + zateplenie EPS 150, podlaha EPS 150 mm, strecha - izolácie hr. 350 - 400 mm. Plánujem zatepľovať aj základy EPS 100 mm. Plyn u nás nie je, ani výhľadovo - teda uvažujem o kotli na tuhé palivo + radiátory. Okná s trojsklom.
Pozemok: cca 14 km od Košíc, nová ulica, skôr rovinatý, vyvýšený cca 1 m nad cestou, rozloha 900 m2 ( 22 m v čele, smerom dozadu sa zužuje na 14 m, dlžka 55 m ), na pozemku sú prípojky na vodu, elektrinu a kanalizáciu. Orientácia na svetové starany, vchod je zo západu, prístavba je umestnená na severnej strane.

Fotka domu
dom.jpg
dom.jpg (49.84 KiB) Zobrazené 1209 krát


Prizemie
prizemie.png
prizemie.png (119.53 KiB) Zobrazené 1185 krát
http://www.upnito.sk/subor/c07e3ee85f9b ... b4d42.html

Poschodie
poschodie.png
poschodie.png (100.34 KiB) Zobrazené 1185 krát
http://www.upnito.sk/subor/5553390f0ba5 ... 7cf38.html
Naposledy upravil emkac dňa Uto 16. Mar 2010 23:01:54, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Projekt RD"
james325
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 16. Mar 2010 19:02:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt RD

Poslaťod MartinH » Uto 16. Mar 2010 21:07:37

Klikol som na odkaz, dostal som sa najprv do cakacej slucky, aby som sa nakoniec dozvedel, ze:
Kliknutím na tlačidlo Pokračovať vyjadrujete svoj súhlas s pravidlami servera up....
Sorry, ale aky bol dovod dat projekt na takyto nemozny server ?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt RD

Poslaťod zahradnik » Uto 16. Mar 2010 21:27:27

dalej by som si dovolil povedat, ze to daj na server v nejakom univerzalnom formate, najlepsie pdf.. format docx urcite nie je univerzalny...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Projekt RD

Poslaťod PistaTT » Uto 16. Mar 2010 21:41:55

docx je Word, takze celkom univerzalne...

admin: presunul som obr. do prveho prispevku


z mojho pohladu sa trosku cudujem, ze iba dve spalne v takom dome, no pises, ze nad pristavanou garazou by si mozno v buducnosti nadstavil izby...
aky koridor ta k nim privedie? podesta je priliz nizko aby sa dalo rozmyslat par schodikoch smerom od podesty na sever, no a na poschodi nie je prilis vela priestoru kam umiestnit chodbu tym smerom... ak si chces nechat moznost nadstavit nad garazou izby, tak potrebujes toto mat dopredu premyslene.

myslim ze je to podarena dispozicia, ja by som vsak asi namiesto spolocenskej miestnosti na poschodi riesil dalsiu samostatnu izbu (detsku/hostovsku/pracovnu) a mozno by som vyclenil nejaky priestor ako centralny satnik (na sezonne satstvo, hracky a pod)

asi garaz, TM a "spinavu kuchynu" neplanujes vykurovat, tak sa dobre zamysli nad odizolovanim tychto miestnosti (vonkajsiu tepelnu izolaciu tam zakreslenu mas, ale predmetna stena asi nie je nakreslena zateplena) a tiez pouzitych dverach medzi kuchynami

ak by som mal pochvalit, tak najma:
+ rozvody vody blizko seba a blizko zdroja TUV
+ spalne aj kuchyna orientovane na vychod (prijemne ranne vstavanie)
+ zadny vchod od zahrady cez "spinavu kuchynu"
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Projekt RD

Poslaťod MartinH » Uto 16. Mar 2010 22:43:51

:ano: :ano: Paci sa mi odvaha ozivit staru tradiciu letnej (alebo spinavej) kuchyne a ak travite cas aktivne v zahrade, je to skvele riesenie.

Co sa mi nie celkom pozdava dole:
- WC misa oproti dveram, miestnost nie je az tak uzka, aby sa musela zariadit takto bez napadu
- preco az tri vchody do garaze ?
- prechod z garaze do predsiene cez obidve kuchyne a obyvacku
- kuchynska linka: drez navrhujem dalej od varnej dosky a hlavne navzajom vymenit - smer obsluhy je z hrnca na tanier a tanier na stol
- TV treba pozerat s vykrutenym krkom. Osobne by som uplne zrusil, ale viem, ze je to nazor iduci proti prudu.

A hore:
- TV bezprostredne pri spalni
- zariadenie velkej kupelne, priestor je velkorysy, ale vnutorne zariadenie nie, nevyuzita sanca

Nakoniec trochu vseobecny povzdych: vstupy do miestnosti v kute sa tu stali takmer pravidlom, skoda.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt RD - james325

Poslaťod ria » Str 17. Mar 2010 0:07:09

No ja už idem zariaďovať tretiu kuchyňu vo svojom živote a hlavnou podmienkou u mňa je mať drez v blízkosti (vedľa) varnej dosky. Je to veľmi praktické pri zlievaní cestovín, ryže, zemiakov, pri vyberaní šumín z polievky...

S týmto príspevkom autora ria súhlasil
lucila
ria
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008 0:58:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron