Rozvody a zásuvky v technickej miestnosti - kotol, cirkul...

Rozvody a zásuvky v technickej miestnosti - kotol, cirkul...

Poslaťod mlaco » Ned 14. Mar 2010 23:44:54

Ahojte,

viete mi poradit ako vhodne vyviesť el. rozvody v technickej miestnosti pre plynový kotol, zásobník TUV a cirkulačné čerpadlo? (TUV bude zohrievaná plynom s prípravou na možný solar.)

V projekte mám jednu zásuvku (samostatná vetva) pre kotol, potom krabicu ochranného pospájania, a tri zásuvky (samostatné vetvy) do rezervy pre cirkuláciu, solar, a rezeru. Náčrtok v prílohe.

Predpokladám, že presnú polohu rozvodov bude najlepšie určiť až pri montáži kotla a cirkulačky. Následne sa omietka rozbije, káble sa dovedú na definívne miesto a potom sa to zapucuje. Je tak?

Už teraz by som rád doviedol káble na najvhodnejšie miesto. V akej výške vyhotoviť zásuvku pre kotol? Projekt el. neobsahuje špec. zmienku. A čo zásuvky pre cirkulačné čerpadlo a prípadný solar. Uvažujem cca 100 cm nad podlahou. Predstavu posielam v prílohe.

(elektrikárov budem volať keď budem mať hotový poter a káble v ňom. Poterom chcem ochrániť PVC hydroizoláciu čím skôr, ešte pred omietkami)

Obrázok
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Rozvody a zásuvky v technickej miestnosti - kotol, cirku

Poslaťod esde » Pon 15. Mar 2010 11:04:54

esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron