Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod mlaco » Pon 15. Dec 2008 10:54:50

Ahojte,

v novostavbe je ramci pivnice kotolna - technicka miestnost. Tu bude plynovy kotol. (Straty domu odhadnute na 8kW).
Uvazujem, ze pri robeni podlah by som si spravil pripravu na pripadnu akumulacnu nadrz. Pod touto by bola podlahova izolacia vynechana -- z dovodu prenosu vahy tejto nadrze do zakladov. Vznikol by akoby schodik - podstavec. Nacrtok v prilohe.
Dodavam ze AN teraz nepotrebujem, akurat, kedze mam k dispozicii tuto technicku miesnost, tak by som si nechal otvorenu tuto moznost.

Moja otazka je, ci tento schodik nebude tvorit nevhodny tepelny most. Tym viac, ze je vytvoreny "pre istotu" a momentalne nie je potrebny a mozno ani nikdy nebude.
Dalsia otazke je, ci oblozenim XPSkom ("vnutrorne zateplenie") by sa tomuto dostatocne predislo. Vid obrazok.

dakujem za tipy...
Prílohy
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod NED » Pon 15. Dec 2008 11:21:15

Zateplenie ytong, styrodur, eps 200 atd atd.Netreba to prehánať
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod MiroM » Pon 15. Dec 2008 13:29:28

mlaco píše:Ahojte,

v novostavbe je ramci pivnice kotolna - technicka miestnost. Tu bude plynovy kotol. (Straty domu odhadnute na 8kW).
Uvazujem, ze pri robeni podlah by som si spravil pripravu na pripadnu akumulacnu nadrz. Pod touto by bola podlahova izolacia vynechana -- z dovodu prenosu vahy tejto nadrze do zakladov. Vznikol by akoby schodik - podstavec. Nacrtok v prilohe.
Dodavam ze AN teraz nepotrebujem, akurat, kedze mam k dispozicii tuto technicku miesnost, tak by som si nechal otvorenu tuto moznost.

Moja otazka je, ci tento schodik nebude tvorit nevhodny tepelny most. Tym viac, ze je vytvoreny "pre istotu" a momentalne nie je potrebny a mozno ani nikdy nebude.
Dalsia otazke je, ci oblozenim XPSkom ("vnutrorne zateplenie") by sa tomuto dostatocne predislo. Vid obrazok.

dakujem za tipy...

A z coho by bol ten schodik? Z betonu? Ak ano, tak tepelny most by to bol. XPS by vsak postacoval. Pri odhadovanej hmotnosti plnej nadrze povedzme 1200kg by na podklad pri rozlozeni hmotnosti na 1m2 podlahy, tam bol tlak iba priblizne 12kPa a to nie je nijaky brutalny tlak.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod mlaco » Pon 15. Dec 2008 14:53:39

Ano, beton.

Myslis to tak ze XPS by postacoval ako podklad namiesto betonovecho schodika - na to zatazenie?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod esde » Pon 15. Dec 2008 16:02:29

Pocitajme spolu. Akumulacna nadrz bude vysoka az po strop t.j. 2,6 m, realisticky pocitajme: 2,5 m.
Podorys: 1m2, t.j. 2500 l, 2,5 tony.
Plast nadrze(specialna ocel splnujuca najnarocnejsie poziadavky na feng-suej, rovnako ako izolacia, armatury,... 1t.
Dokopy 3,5t.
Opierat sa bude o podlahu len v polovici svojej spodnej casti ("nepresnost" montaze)
t.j. povedzme 4t/0,5m2 = 80 kPa, plus hmotnost betonoveho poteru a vysledok=100kPa.
Podlahovy EPS 100 ma zatazitelnost prave 100kPa.
T.j. ak tu nadrz postavite na normalne zhotoveny poter s izolaciou, je to ok.
Psychika(alebo kaleraby susedskych "odbornikov") vam vsak neda a tak date XPS, ktory ma tlakovu zatazitelnost vyssiu.
Takze ak date XPS (pozrite si vlastnosti) mozte kludne spavat.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod mlaco » Pon 15. Dec 2008 16:27:21

Hm, to znie fajn! Takze ziaden schodik netreba :-) Dakujem....
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Priprava na akumulacnu nadrz - izolacia podlahy?

Poslaťod MiroM » Pon 15. Dec 2008 22:43:22

mlaco píše:Hm, to znie fajn! Takze ziaden schodik netreba :-) Dakujem....


A to esde riadne prehnal, predsa len 2600l akumulacna nadrz nie je bezna, skor bude to zatazenie omnoho nizsie. Ak by to bolo pre taku obrovsku akumulacnu nadrz aku uviedol esde, predsa by len ten eps 100 mal sakramentske problemy, mohlo by dojst k lokalnemu sadnutiu a tym aj zlomeniu poteru. XPS dat pod nadr je podla mna velmi vhodne aj do blizkeho okolia, tych par Sk navyse ta nezabije. EPS 100 ma udavanu zatazitelnost 100kPa, pri 10%-nej deformacii, ta deformacia bude vsak urcite vacsia. Kedysi som testoval na deformaciu elastifikovany EPS a nezniesol ani polovicnu zataz ako udaval vyrobca, odvtedy som k tym teoretickym udajom dost skepticky.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron