projekt domu juicifruit

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod tomas g » Sob 23. Jan 2010 11:11:49

Plamen píše:tomas g

Vyzerá to tak, že máme spoločné zmýšľanie :) .


juicifruit

A odpoveď v čom som to rysoval - ArchiCAD.


....a navyse aj ja robim v ArchiCADe :lol:
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod Plamen » Sob 23. Jan 2010 11:44:22

tomas g

Viem. Akurát že ja mám tú staršiu verziu ako ty – čo sme si raz písali ohľadom kľúča LPT. Raz som ti písal, či môžem prísť pozrieť dom – vtedy bol ešte len vo výstavbe, predpokladám že už bývaš, môžem sa niekedy zastaviť?
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod tomas g » Sob 23. Jan 2010 12:53:12

Plamen píše:tomas g

predpokladám že už bývaš, môžem sa niekedy zastaviť?


Jasne, hocikedy. Ale uz sme riadne offtopic - sorry moderatori, upracte prosim po nas toto vlakno :oops:
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod Plamen » Sob 23. Jan 2010 14:24:35

cliff píše:Chcel by som sa opytat ako si riesil to schodisko (vyska a hlbka schodu). Podla nakresu by mali mat dlzka zhodny rozmer s tech. miestnostou a teda 295 cm, mozno nejaky ten centimetrik naviac. Podla tabulky od bobca na by vsak na schody s podestou s vyskou 17 a hlbkou 29 bolo treba 357 cm. Pouzival si nejake ine rozmery? Aj ked v tvojom pripade by nemusel byt problem pouzit neroznako dlhe ramena a v dolnej casti schody predsunut len by trebalo preratat kolko by to malo byt.

inak zaujimavy projekt drzim palce :)
Prílohy
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod JUICIFRUIT » Sob 23. Jan 2010 19:51:54

Pre Cliff:
s odpovedou na tvoju otazku ma uz predbehol plamen.....momentalne ako je to nakreslene to vychadza nejak tak....aj ked by to uz boli asi trochu strmsie schody.....aspon podla toho co som vycital z knihy ktoru som si vcera kupil - Dobry projekt, spravna stavba - Neff, Neufert /optimal je 17 na 29/. To uz ale necham na architekta nech sa s tym popasuje on.
JUICIFRUIT
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 21. Jan 2010 20:37:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod bobco » Sob 23. Jan 2010 22:54:00

to cliff: pomer schodov 2xv + d = 63 je odporúčané. Netreba to brať ako dogmu.
V prípade, že je konštrukčná výška schodiska 290 cm sú možné riešenia napr:
1. podľa toho vzorca počet schodov 17, výška 17 a dĺžka schoda 29 cm. Toto schodisko bude pod uhlom 30,3 stupňa.
2. podľa Plamenovho návrhu 16 schodov, dĺžka 28 cm a výška 18,1 cm ( 290/16). Toto schodisko bude pod uhlom 32,5 stupňa.
Je pravdou, že v druhom prípade bude schodisko mierne strmšie a nebude podľa dľžky vzorového kroku, ale tieto nedostatky vynahradí podestva, kde si môže oddýchnuť ;) .
Takže žiadna tragédia.
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod JUICIFRUIT » Štv 11. Feb 2010 23:19:23

Takže náš náčrt projektu sme odovzdali architektovi aj s pripomienkami, ktorých vecí by sa mal pri kreslení reálneho projektu držať a ktoré by sme naopak chceli zmeniť. Chceme to určite zmenšit povedzme 11 x 8,5 ? Tak uvidíme ako sa to podarí. Akonáhle budem mať prvé náčrty, hodím ich sem na posúdenie.

Ešte otázka k výberu krytiny na plánovanú pultovú strechu. Pokiaľ som pozorne čítal rôzne fóra /niečo bolo popísané aj tu/ možnosti sú min. 3 a to:

1. Škridla /aj keď kvôli nízkemu sklonu je jej výber obmedzený/.
2. Plech
3. Hydroizolačné fólie /niečo na spôsob asfaltových pásov, ktoré sa v spojoch zvárajú/

Mne sa z estetického hľadiska pozdáva najviac prvá možnosť, aj keď pri nízkych sklonoch pultovej strechy tá škridla asi nebude môcť vyniknúť.
Ale pozdáva sa mi aj tretia varianta /hydroizolačná fólia/....aj keď na nete som našiel iba pár informácií a realizácií a poväčšine sa jednalo o realizácie priemyselných budov, plavární..
Nemá niekto skúsenosti s týmito fóliami na rodinných domoch pri plochých a pultových strechách.
JUICIFRUIT
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 21. Jan 2010 20:37:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod JUICIFRUIT » Štv 04. Mar 2010 22:42:40

Zdravím opat po dlhsom case stavebníkov
prikladam nacrty od architekta !!!
moja poziadavka bola aby sa zmensila zastavana plocha co sa aj podarilo
pribudli satniky s ktorymi som ja v mojom nacrte akosi neratal....ale po zvazeni si myslim ze je to urcite rozumny napad
takze Vas chcem opat poprosit o rady, pripomienky k nasmu projektu RD
situacia na pozemku ostava rovnaka t.j. dom je 2 m od juho-vychodnej strany a 3 metre od severo-vychodnej strany....a tym ze sa zmensili rozmery RD zostali nam od prijazdovej cesty volne skoro 4 metre
Jednu zmenu ktoru by som na tomto projekte chcel este spravit je to ze by som zrusil vyklenok pre chladnicku ktoru by som presunul pri terasove okno ku koncu kuchynskej linky a dvere do komory by som posunul uplne na kraj ku dveram do chodby
Inak som s projektom ako je navrhnuty spokojny tak ak je tam este nieco co ja nevidim a mohlo by nam to robit pri uzivani RD problemy budem rad za kazdu dobru radu.
JUICIFRUIT
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 21. Jan 2010 20:37:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod JUICIFRUIT » Štv 04. Mar 2010 22:44:17

a este celny pohlad som zabudol....
JUICIFRUIT
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 21. Jan 2010 20:37:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod dreamer » Pia 05. Mar 2010 15:00:14

Ahoj, mne sa tento projekt veľmi páči, v podstate také niečo kreslíme teraz aj my, len chceme aj jednu izbu dole namiesto vašej TM. Chcem sa spýtať na rozmer schodov (z obr. neviem vyčítať), nám tie robia starosti, ako ich tam napasovať, aby sa zmestil aj vchod do tejto miestnosti. Dík, dreamerka.
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod JUICIFRUIT » Sob 06. Mar 2010 19:33:18

Pre dreamer:
Ohladom schodov.....este nemame ziaden podrobny projekt....iba predbezny nacrt....ale v podstate by tie rozmery schodov mali byt podobne rozmerom ktore mi v prispevku vysie nacrtol PLAMEN.
JUICIFRUIT
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 21. Jan 2010 20:37:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: projekt domu juicifruit

Poslaťod 2mm » Uto 09. Mar 2010 16:25:25

Vidim ze prosis odbornikov o rady, co je rozumne. Technicky ti urcite vedia velmi dobre poradit. Ja som architekt, nechce sa mi citat ostatne pripomienky, no mna pri pohlade na dom zaraza poddimenzovanie skladovych a odkladacich priestorov. Ak tak spravis, v dome bude neustale neporiadok. Myslim tym odkladanie vysavaca, susica, vianocneho stromceka, krabic so starymi haraburdami, ktorych je v dome vzdy dost (a to si mozme akokolvek namyslat ze nie sme zberatelia), co take dovolenkove kufre, rohoze, slnecnik, deti povyrastu, budu stare lego-krabice, atd. atd. atd... Viem ze ti to trochu zmeni koncepciu domu, ktory je na prvy pohlad kompaktny, uzavrety. Ale nemas problem, pokial si si toto uplne sam nakreslil, zvladnes to aj zmenit.
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron