Projekt ALFA132

Projekt ALFA132

Poslaťod xclaymanx » Ned 28. Feb 2010 8:38:56

Nazdar stavbari,

Som vo faze vyberania projektu. Situaciu budem riesit asi individualnym projektom. Ale zo stoviek projektov ma zaujal tento katalogovy projekt.

http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zvole ... arazFind=-

Chcel by som od odbornikov rady a nazory k tomuto projektu. Co by sa malo zmenit, prip vylepsit. Co mi najviac na tomto projekte vadi, su roztahane rozvody vody a kanalizacie po dome.

Vstup na pozemok je z vychodu, sirka pozemku cca 21m.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt ALFA132

Poslaťod joko » Ned 28. Feb 2010 13:20:34

xclaymanx píše:Nazdar stavbari,

Co mi najviac na tomto projekte vadi, su roztahane rozvody vody a kanalizacie po dome.



Ak niečo zmeniť, tak by som zrušil to pravé umývadlo v kúpeľni pri detských izbách. Aj tak sa dvaja súčasne nezmestia k dvom umývadlám. Šírka miestnosti je 170 cm dve umývadlá 100, tak ostane miesto len pre jednu osobu. :nie:
S kanalizáciou nebude problém pri jednopodlažnom dome, :ano: ale vodovod jedine do podlahy pod podlahové kúrenie. Vzhľadom k dlžkám odporúčam plasthliník a možno aj cirkulačku na TUV.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod bobco » Ned 28. Feb 2010 13:53:31

Tak ako joko písal dvojumyvadlo v spálňovej kúpelni je úplna zbytočnosť.
Ako zariadiš tú obývačku? Neviem si predstaviť umiestnenie TV a sedacej súpravy :?
Dúfam, že nikto z užívateľov domu nebude chodiť na nočné zmeny, lebo po návrate domov by si dosť tažko našiel tiché miesto na odpočinok (neoddelená denná a nočná časť domu).
Pohľadovo vyzerá domček pekne, aj keď ideálny by bol so 4 rohmi. No ktovie, ako bude vyzerať pri inej farebnej kombinácii, prípadne nepoužití lícových tehál na fasáde.
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod xclaymanx » Ned 28. Feb 2010 19:06:56

Tie umyvadla su jasne, tiez som nad tym uz rozmyslal. Uberaju na priestore a pre 3-4 clennu domacnost, si myslim ze su az az. Rozmyslal som nad druhym sprchovym, namiesto vane.Momentalne vanu vyuzivame max 2-3 krat do roka.
Na prvy pohlad sa mi 2 kupelne pozdavali, teraz trochu pochybujem, ci to nie je vela, vzhladom na uzitkovu a obytnu plochu. Co vy na to?

bobco píše:Ako zariadiš tú obývačku? Neviem si predstaviť umiestnenie TV a sedacej súpravy :?
Dúfam, že nikto z užívateľov domu nebude chodiť na nočné zmeny, lebo po návrate domov by si dosť tažko našiel tiché miesto na odpočinok (neoddelená denná a nočná časť domu).
Pohľadovo vyzerá domček pekne, aj keď ideálny by bol so 4 rohmi. No ktovie, ako bude vyzerať pri inej farebnej kombinácii, prípadne nepoužití lícových tehál na fasáde.


Obyvacku si predstavujem nasledovne. Krb umiestnit na protilahlu stenu, presne oproti. Vedla krbu neaky sektorovy nabytok s TV. Sedaciu supravu oproti, ale nie uplne k stene( kvoli prechodu do spalne).

Praveze takyto typ domu sa mi viac pozdava, cely dom posobi dost otvorene.

Dalsie zmeny, co ma napadli, je vecsie okno na kuchyni s prednej strany. Urcite by sa mi pozdaval vecsi sklon strechy cca 25stupnov. A rozmyslam o jednom rade tvarnic nad okna kvoli vyske domu.

Ako som pisal, dom budem pravdepodobne riesit individualnym projektom, takze neake mohutnejsie upravy su vitane.Rad by som siel za projektantom s hotovou predstavou.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod juro_b » Ned 28. Feb 2010 19:23:26

urcite by som nechal 2 kupelne,kupelna priamo zo spalne je podla mna super vec.a takisto satnik.v tej druhej kupelni su samozrejme 2 umyvadla zbytocne,vanu by som tam nechal,staci paravan a da sa vyuzit aj na sprchovanie.teraz pozeram,neviem co je ta miestnost pri vchode,ked je tam tiez umyvadlo.asi technicka miestnost.ja by som to rozdelil na technicku a na spajzu.zo zadveria by som dal vchod do technickej,a z kuchyne do spajze.

S týmto príspevkom autora juro_b súhlasil
joko
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod xclaymanx » Uto 02. Mar 2010 17:35:49

Tak ziadne dalsie pripomienky k projektu? Nie je za potreby neake vylepsenia? Za kazdy dobry navrh a samozrejme kritiku budem velmi vdacny.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod k+k » Uto 02. Mar 2010 18:27:16

No neviem, mna ten projekt vobec neoslovil :) Na jednej strane obrovska zastavana plocha, na druhej strane prcate izby ( 10-12 m2). Kuchyna schovana v rohu, obyvacka rovno pri vchode... Satnik 2x1m, hmm ... co sa tam zmesti ?
Kuchynske okno od vchodu rozhodne vacsie.
Ukazem manzelke, ta tuzila po 4 iz. bungalove s dvomi kupelnami :) Ja mam z toho projektu taky rozpacity pocit :ano:
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod xclaymanx » Uto 02. Mar 2010 21:53:01

k+k píše:No neviem, mna ten projekt vobec neoslovil :) Na jednej strane obrovska zastavana plocha, na druhej strane prcate izby ( 10-12 m2). Kuchyna schovana v rohu, obyvacka rovno pri vchode... Satnik 2x1m, hmm ... co sa tam zmesti ?
Kuchynske okno od vchodu rozhodne vacsie.
Ukazem manzelke, ta tuzila po 4 iz. bungalove s dvomi kupelnami :) Ja mam z toho projektu taky rozpacity pocit :ano:


O obrovskej zastavanej plochce by som nehovoril, podla mna je akurat. Mensie ( avsak nie uplne male) izby su minusom tohoto projektu, co si uvedomujem. Na druhu stranu, je tam satnik, technicka miestnost, 2x kupelna. Dispozicne oddelenie kuchyne od obyvacky sa mi tiez pozdava. Obyvacka tvori stred domu. Ten vstup priamo do obyvacky nie je najidealnejsi, na druhu stranu v projekte sa eliminovali hluche miesta - chodby. Ale dik za nazor.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod MartinH » Uto 02. Mar 2010 22:44:39

xclaymanx píše:Tak ziadne dalsie pripomienky k projektu?

No, je to typicky katalogovy projekt, treba ho skontrolovat na typicke katalogove chyby.

Premerajte uz zakreslene zariadenie, ci nie je prilis male, ci nie je sprchovy kut tesny a vana kratka. Dokreslite v mierke nabytok: jedalensky stol, postele, pisacie stoly, sedacku, atd. Vsetko, aj velky fikus a akvarium. Dokreslite komunikacne koridory - ak tvrdite, ze tam nie su chodby, tak jedna dlha a asi meter siroka virtualna "chodba" vedie vodorovne od WC vlavo az do kuchyne vpravo. Nakoniec pozrite, ci odkladacie priestory budu stacit na vsetko od hraciek a oblecenia, cez metly a vysavac az po bicykel a kosacku.

Uz predo mnou pisali o hluku. Lepsie, ako Bobco (nocne zmeny) :ano: by som to nevedel formulovat. Mne by vadilo aj WC tak blizko obyvacky.

Rozdiel medzi bytom a domom je v prepojeni so zahradou - vyhovuje ?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt ALFA132

Poslaťod Miro Ke » Str 03. Mar 2010 7:46:38

podporim martina v kazdom pripade si cely dom najprv virtualne zariadte nabytkom a prislusenstvom. Podla mna aj ked obyvacka ma deklarovany rozmer 5.8x5.2 pri tom rieseni okien, dveri a prechodov sa tam da dat tak sedacka ale uz tazko sa tam umiestni pohodlne sedenie s jed.stolom pre 4 alebo 6 osob co by malo byt samozrejme a kuchyna je rozmerovo urcena skor len pre varenie.

S týmto príspevkom autora Miro Ke súhlasil
bobco
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia