Inštalácia digestora

Re: Inštalácia digestora

Poslaťod MartinH » Pon 01. Mar 2010 22:30:54

Marian H píše:Rozmyslam riesit digestor tak, aby bol ventilator v technickej miestnosti a nehucal zene nad hlavou pri vareni. Takze pouzil by som recyklacny digestor ale vymontoval ventilator, nechal by som tam iba tukovy a pachovy filter, vytiahol samostatne potrubie do technickej miestnosti, nakoniec potrubia dal ventilator a vyfuk do interieru technickej miestnosti. K tomu vytiahnem elektriku tak, aby sa ventilator spustal vypinacom na kuchynskej linke. V technickej miestnosti bude aj pračovna a teda aj jedna z nasavacich vyustiek vzduchotechniky.


Tiez si nad tym lamem hlavu ako utlmit digestor, zatial bez vysledku.

Cez digestor pojde viac vzduchu ako cez vzduchotechniku, teda cast vzduchu sa bude vracat cestou TM --> kuchyna. Ak nie je ucinnost filtrov 100% (co by bol zazrak), nejake zvyskove tuky ostanu v potrubi a hlavne zvyskove aromy sa rozsiria po dome - podla toho, kde je ta TM. Preto si myslim, ze vzduch z ventilatora by sa mal vratit do kuchyne spatnym potrubim. Ale isty si nie som, prakticke skusenosti by naozaj pomohli.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Inštalácia digestora

Poslaťod Marian H » Pon 01. Mar 2010 22:46:31

To mas teda pravdu, ale cital som, ze niektori projektanti aby sa vyhli hluku digestora navrhuju jednu ruru z kuchyne napr. do TM, tam ventilator a druhu ruru spat do kuchyne.
Ja mam medzi kuchynou a TM len predsien, tak mi jej jedno ci sa ten vzduch vrati cez dvoje dvere alebo spatnou rurou.
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron