Slaby prietok v podlahovke

Slaby prietok v podlahovke

Poslaťod Alion » Pia 19. Feb 2010 8:26:18

Zdravim stavebnikov,

chce sa opytat ake mate prietoky v podlahovke, kolko mate okruhov a zhruba kolko metrov rurok predpokladam ze vacsina bude mat rurky 16ky. A druha otazka je ci nepoznate nejakeho naozaj dobreho kurenara ktory nie len kurenie robi ale vie ale preco to ci ono je tak alebo funguje. Mama totiz problem s prietokmi neviem dostat viac ako 1liter/minuta mam 21 okruhov a asi 1220m rurok. kotol geminox THRi regulovane cerpadlo ma uz vypnutu rekulaciu ak zastavim jeden rozdelovac tak sa prietoky mierne zdvyhnu asi na 1.5litra. co sa mi zda velmi malo. kotlove cerpadlo je ok lebo ked sme obysly kotol a napojily ine cerpadlo tak to robi to iste. navrhly mi hydraulicku skupinu http://www.satec.sk/sk/eshop1/katalog.p ... 03954&idd=% len ked osm vydel tu spotrebu tak to vychadza na 4kw denne pri nepretrzitej prevadzke a to sa mi zda dost. mam viacero alternatyv riesenia ale neviem ktora je najidealnejsia preto by osm to rad skonzultoval s nejakym naozaj odbornikom. Dakujem.
Naposledy upravil emkac dňa Ned 21. Feb 2010 3:10:25, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Prietoky v podlahovke"
Alion
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:09:35
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Prietoky v podlahovke

Poslaťod esde » Pia 19. Feb 2010 10:09:24

Ak mate zaujem o vyhlasenie ankety, najskor by som kontaktoval admina alebo emkaca. Spajat dve veci do jednej temy urobi coskoro dobry gulas. Hlavne ak sa este nabali ku kazdej teme par off topikov :-).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Slaby prietok v podlahovke

Poslaťod emkac » Ned 21. Feb 2010 3:16:13

Anketa nebude. :D Nie je totiz potrebna. 1 a 1,5 l/m ako max je malo. Tam musi byt urcite viac.
Temu som radsej premenoval, neviem ako odbornikom, ale mne to pripada na slabe cerpadlo. 21 okruhov je dost, 1200 metrov tiez.
Ale nech sa vyjadri niekto mudrejsi.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Slaby prietok v podlahovke

Poslaťod brystol » Štv 25. Feb 2010 16:24:33

A pouziva sa len kotlove cerpadlo ?
Ak sa nemylim tak potom tam bude problem lebo to je dimezovane len na 100 l vo vykurovacom systeme ..( malo by to byt v manuali )

Staci spocitat kolko tam mate vody ... pi*dlzka*(priemer/2) na druhu ( V = π.r2 v)

Tak asi tam bude zrada ... Mne to vychadza cca 234 l ...
brystol
 
Príspevky: 16
Obrázky: 22
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 23:05:58
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Slaby prietok v podlahovke

Poslaťod Alion » Pon 01. Mar 2010 9:08:24

Ano ide to len na kotlove cerpadlo .... zistim som ze pri tom prietoku ktory by som chcel mat (42l / min teda pri 21 okruhoch v kazdom aspon 2l) je to nerealne lebo problem je aj vo vymenniku kotla pri tom prietoku ktory chcem mat ma tak velku hydraulicku stratu ze je mimo prac. rozsah cerpadla riesi sa to pridanim podavaceho cerpadla, cidla (kde kotol ako ziadanu teplotu dava tu za cerladlom) za podavacim cerpadlom a v podstate nejakeho skratu medzi vystupom z kotla a spiatockou a este nejakeho funkcneho klipu pre AGU. tu je schema 1B. http://www.geminox.cz/cz/jeden-topny-okruh tak hadam to tak bude dobre. Teda tak to odporuca geminox, je standa ze mi to poradili v cechcach nie na slovensku. Geminox na slovenstu ma velmi ale velmi sklamal. po tom co som s nimi komunikoval.
Alion
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:09:35
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron