ako zosilniť krov

ako zosilniť krov

Poslaťod koso » Str 17. Feb 2010 11:40:18

zdravim,

na dome mame hambalkovy krov. na krove je teraz plech a chcel by som tam dať škridlu. širka domu je 10 metrov a krokvy su použite 12x10 cm. krokvy maju dlžku po 7 metrov a su spojene klieštinou 7m dlhou.
ake su metody zosilennia takehoto krovu?

1. pridať ešte po jednej krokve medzi stare krokvy....

2. na obrazku som skusil niečo nakresliť - vrchny nákres som akože dal ešte jednu klieštinu nad povodnu klieštinu, s tým že v priestore medzi tým by som to zateplil... tiež možno aj nejake zosilnenie hore v spoji krokiev nejakou kratšou klieštinou... (pridane veci žlta farba)

3. spodny nakres ešte počíta s tyým, že budem robiť aj nejaku konštrokciu na zateplenie šikmin, či by so to nejak nedalo využiť na ešte dalsie spevnenie, pripadne tu šikmu konštrukciu by som potiahol až hore ku naprotivnej krokve... (modra farba)

pozn: samozrejme že pojdem za statikom aby to preratal, ale chcel by som aspon teoreticky vediet ake su možnosti...
Prílohy
strecha.doc
(23.5 KiB) 329 krát
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: ako zosilniť krov

Poslaťod peter13675 » Pia 19. Feb 2010 22:12:47

ak mozem mam par otazok:
tie krokvy maju na vysku 12cm a na sirku 10cm ?
ako husto su krokvy po kolkych cm ?
ta 7 metrova klestina je v spodnej casti krovu ako si to nakreslil ? nieje vyssie ? a aky ma profil klestina a su po 2ks na krokev ?
aky je uhol strechy ?
peter13675
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 23:43:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako zosilniť krov

Poslaťod diry » Sob 20. Feb 2010 22:32:31

Ja prerábam podkrovie na obytné a pretože tam boli krokvy 12x10 (7m dlhé)pod každú som pomocou 5 vrutou 8x200 so 6-hrannou hlavou prišruboval ďalšiu krokvu 10 x 10 a pomocou klieštin a závitových tyčí cez pôvodnú a novú krokvu to spojil. Tým som dostal väčšiu hrúbku na zateplenie- 28cm: 12+10+6priečne, potom parozábrana Al ,CD konštrukcia na sadrokarton.
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako zosilniť krov

Poslaťod koso » Pon 22. Feb 2010 9:04:42

vdaka za odpovede, dlhsie som tu nebol (choroba), ale aspon som to poriadnejsie pomeral

no tak som to podrobnejšie doma pomeral. tiež som okotoval prilohu.
krokvy maju na vyšku 12cm, na širku 10 cm. klieštiny su tak nizko ako som to nakreslil, a pravdepodobne su z oboch stran krokiev. (k tomu sa neviem dostať - je to zospodu aj zvrchu zabite doskami, tiež aj prierez klieštin neviem)
krokvy su nahusto cca 90 - 95cm, (v jednom pripade je to meter a v dvoch pripadoch pod 90 cm)
uhol strechy cca 45 st na oboch stranach
pomurnice maju prierez 16 x 16cm

here pod tym špicom strechy je teraz uložny priestor, a tak by som to aj planoval nechať

to nabijanie na krokvy ma tiež napadlo, ale asi by to ako zosilnenie nefungovalo (pravdepodobne by sa to muselo zlepiť aby malo nejaky vyznam...)
strecha.jpg
strecha.jpg (28.94 KiB) Zobrazené 2077 krát
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia