Priznany krov vs. oplastovanie vs. zakrytie fasadou

Re: Priznany krov vs. oplastovanie vs. zakrytie fasadou

Poslaťod Kokxo » Pon 21. Dec 2009 1:12:42

Obidva sposoby su pracne, ale sikminy vyzeraju krajsie
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Priznany krov vs. oplastovanie vs. zakrytie fasadou

Poslaťod miroTT » Ned 21. Feb 2010 21:33:53

mPeto píše:Nakoniec sme to uronili sikmo, mame v celku velky presah a v pripade vodorovneho ukoncenia by to vytvorilo pomerne, ako sme to pracovne nazvali "skarede krabice" :). Sikme, kedze ich mame za sebou mozem povedat, že su pracne, krov si tvarovo urobil svoje, strechari tiez neboli 3x precizny tak vyrovnat to bola v celku fuska. Pracnostou sa da zaklop porovnat s fasadou (zateplenim stien). Robili sme to: raster zo stresnych lat (po cca 30-40 cm), 12 mm OSB3, penou 2cm EPS + tanieriky, sietka lepidlo ...) Prilozim foto, teram mi to nejako nejde

Tento postup sa mi celkom pozdava, len by ma zaujimalo ci sa to robi pred alebo po zatepleni fasady. Myslim ten rost a OSB.
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Priznany krov vs. oplastovanie vs. zakrytie fasadou

Poslaťod mPeto » Ned 21. Feb 2010 23:27:47

noname píše:
"skarede krabice" je toto ? alebo ?[album][/album] p.s tak ktore je narocnejsie ? vodorovne alebo sikmo ?


presne to som myslel :), myslim ze sikme su o nieco zdlhavejsie, horsie sa to sietkuje ten ostry roh a pod.

miroTT píše:Tento postup sa mi celkom pozdava, len by ma zaujimalo ci sa to robi pred alebo po zatepleni fasady. Myslim ten rost a OSB.


rost som robil az po zatepleni stien (nalepeni EPS)
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Predchádzajúci

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť