ako urobit vodorovnu izolaciu pri poruche zvislej

ako urobit vodorovnu izolaciu pri poruche zvislej

Poslaťod ja » Uto 19. Jan 2010 13:49:55

zistil som priesaky dazdovej vody (len ked su velke dazde) cez zvislu izolaciu pivnicnej steny, tj niekde je netesnost a voda prechadza. Uroven pivnice je v nahlbsej casti cca 3m pod terenom, cize odkopavat a znovu vsetko lepit by bolo prilis pracne. vodorovne zatial pivnica zaizolovana nie je. ak ju zaizolujem, tak voda sa voda dostane NAD tuto vodorovnu izolaciu, co bude mat ten efekt, ze nebude mat kam odtiect ako teraz, ked jednoducho vsiakne, alebo sa odpari. ako to riesit? planujem izolaciu a na nu 5cm betonovy poter a potom XPS 10cm. plus uvazujem nad tym, ze dam zvislu izolaciu aj na vnutorne steny, cim sa vytvori urcita vana, ktoru nejako oddrenazujem. vdaka za kazdu radu.
ja
 




Re: ako urobit vodorovnu izolaciu pri poruche zvislej

Poslaťod MartinH » Uto 19. Jan 2010 15:04:28

Naozaj sa neda odstranit pricina ? Je to miesto aspon trochu lokalizovane ? Je velky problem tam hlinu odkopat a spravit iskrovu skusku ?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ako urobit vodorovnu izolaciu pri poruche zvislej

Poslaťod Ushko » Ned 21. Feb 2010 21:07:27

Neuviedli ste z akeho materialu mate urobene steny pivnice.....

Ak sa jedna o monoliticky beton (nie betonove tvarnice zalievane betonom), tak je mozne vytvorit hydroizolaciu aj dodatocne z interieru pouzitim krystalickej hydroizolacie Xypex. Touto izolaciou je potom idealne osetrit aj novy vodorovny beton a po utesneni pracovnych skar bude vysledkom vodotesna vana. Ak by ste vodorovnu izolaciu robili napr. foliami je osemetne riesenie prepojeni dvoch typov izolacii = nebezpecie poruch

V pripade, ze mate steny suterenu z ineho materialu ako monoliticky beton, tak potom existuje spolahlivy system nemeckej firmy Remmers urceny prave na taketo pripady dodatocnej izolacie. System je rieseny vratane prepojenia na vodorovnu izolaciu

No a este ma vlastne napada existencia hydroizolacnych stierok - napr. Waterfix XP


emkac: vyhodene reklamne linky
Ushko
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 21. Feb 2010 20:55:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť