Jeden rad tehal naviac?

Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod mendo » Str 10. Feb 2010 12:35:11

misso píše:Ahojte, zaujala ma táto téma, lebo riešim podobný problém. Chcel by som pridať izoláciu do podlahy, ale ako čítam nie je to také jednoduché. Kvôli svetlej výške budem asi musieť pridať jeden rad. Ideálne by bolo asi pol tehlu, ale u našich výrobcov som to nevidel. Český Heluz aj Wierberger to majú. Už to tu nikto spomínal, ale na slovenských stránkach nič. Stretli ste sa s takou tehlou v našich stavebninách? Alebo je nutné rezať alebo zohnať zo zahraničia? To by sa asi nevyplatilo. Na čo by mal ešte človek myslieť pri zdvihnutí podlahy? Elektrina, voda, dvere tu už boli spomínané, ale teraz ma napadá schodisko. Keď mám výšku schodu okolo 17 cm a podlahu zdvihnem o 10-15 cm tak ten prvý schod skoro utopím. Treba teda prepočítať/ prerobiť aj schodisko? Ako ste to riešili?


schodisko treba prepocitat, upozornoval ma na to tesar.
Svetla vyska cca 250cm nieje problem , horsie je vyska parapetu.
So svetlou vyskou 250cm by som nevidel problem, videl som to uz X krat dokonca som v takom dome zil doteraz a je mi to prijemnejsie ako 260cm
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat




Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod misso » Štv 11. Feb 2010 10:13:41

Dík mendo za odpoveď. S tým schodiskom som to tušil (šak čo iné by sa s tým dalo robiť), ale s tou svetlou výškou si ma potešil. Mal som obavy, že 250 by bolo veľmi málo. Aj tak by som chcel pridať tú poltehu do výšky, lebo som chcel dávať sadrokartón na strop a pod to schovať nejaké rozvody, hlavne rekuperačné, len ešte neviem aké zníženie si to vyžiada. Tak isto som chcel pridať aj na poschodí do výšky tak poltehlu, aby som mohol pridať viac izolácie a neznížil svetlú výšku. Hlavne preto ma zaujímalo či sa u nás dajú zohnať tie polovičné tehly. Nechápem prečo v Čechách to majú hneď dvaja výrobcovia a u nás ani jeden :( .
Najlepšie je, že keď sme kupovali projekt, tak nič nebol problém. Vtedy som nevedel, čo som sa dočítal aj tu. Projektant tvrdil, že nič neni problém, že si môžem pridať tehlu aj na poschodí aj na prízemí. Akurát mi zabudol povedať, aké komplikácie to prináša :? .Ešte to musím celé spočítať a zistiť veci aj okolo rekuperačky a potom uvidím koľko potrebujem pridať.
misso
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 14:24:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod mendo » Štv 11. Feb 2010 10:36:00

Stym potrubim musis si najprv ujasnit ake chces potom môzes strielat vysky SDK.
skus kunut tuto temu ake-vybrat-rozvody-na-rekuperaciu-t723.html + pohladat, po fore je toho plno.
Ja idem davat rozvody pre prizemie pod poterom poschodia. pre poschodie pôjdu v SDK. Potrubie bude DN75.
S projektom to je tazko, ja mam sice invidualny ale clovek cim dlhsie odklada stavbu tym ma nove napady /vylepsovaky a potom to tak dopadne :)
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod mPeto » Štv 11. Feb 2010 16:57:42

misso píše: len ešte neviem aké zníženie si to vyžiada.


Z mojho pohladu neviem preco to komplikujes s 1/2 tehlou, dal by som kludne celu a mozes pridat aj izolacie v podlahe. Ja mam konstrukcnu svetlu vysku 295 cm a este by som nejaky ten cm prijal :) (tiez mame katalogac, tiez som upravoval vysky a keby len :), ale nie je to zase taky problem a tolko toho, napr. vysku parapetu +10cm mi dobetonovala svokra nez som zrovnal strop s betonom co ostal :ano: ) Skoncim na 2,55 m so svetlou, ak by som robil jednourovnovu konstucku 2,58 m

PS: ak budes mat vela, lahko to znizis, opacne sa nepohnes :!:

pri flexi rurach pr. 75 mm asi take znizene ...
Prílohy
P1010202.jpg
P1010202.jpg (311.48 KiB) Zobrazené 1554 krát
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod mendo » Štv 11. Feb 2010 19:41:19

Ja mam taku debilnu skladbu podlahy na poschodi ze premaco+ zalievka 250 +4x250 tehla + 150 pas + veniec (vyskou je podmienene nieco ine , nebudem rozpisovat)
tak rozmyslam ze vyhodim montovany , spravim monolit a pridam dalsiu plnu tehlu. Ked som ratal tak na Premaco ide akosi vela betonu
mPeto- co ta viedlo k montovanemu stropu?
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod mPeto » Štv 11. Feb 2010 20:00:18

Strop je prespor B24, s podhladom a podlahou na poschodi slusna hrubka, 0,5 m 8-) . To že si limitovany vyškou som netusil, viem ze maju aj strop B20 (16ky vlozky + 4 nadbetonavka, vlozky vyraba Easyblok). Alebo potom monolit, hrubka nemam paru. Osobne som nemal preferovany žiadny strop, pravdupovediac mi to je/bolo jedno (okrem ineho, ked sme kupovali v lete mali vsade projektanti dovolenky takze rozhodlo aj to, predali ty co nedovolenkovali :)). V projekte sme mali keramiku.
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Jeden rad tehal naviac?

Poslaťod misso » Pia 12. Feb 2010 9:47:10

mPeto píše:
misso píše: len ešte neviem aké zníženie si to vyžiada.


Z mojho pohladu neviem preco to komplikujes s 1/2 tehlou, dal by som kludne celu a mozes pridat aj izolacie v podlahe. Ja mam konstrukcnu svetlu vysku 295 cm a este by som nejaky ten cm prijal :) (tiez mame katalogac, tiez som upravoval vysky a keby len :), ale nie je to zase taky problem a tolko toho, napr. vysku parapetu +10cm mi dobetonovala svokra nez som zrovnal strop s betonom co ostal :ano: ) Skoncim na 2,55 m so svetlou, ak by som robil jednourovnovu konstucku 2,58 m

PS: ak budes mat vela, lahko to znizis, opacne sa nepohnes :!:

pri flexi rurach pr. 75 mm asi take znizene ...


Teraz keď nad tým rozmýšľam, neviem ani ja prečo to komplikujem :) . Trochu ma miatlo, že či si môžem len tak pridať tehlu aj dole aj v podkroví. Projektant ma vysmial, že je to len RD a že o statiku sa nemusím báť. No ale projektati toho narozprávajú... Tak nemám celkom istotu, či to netreba dať prerátať. Inak je to 30 cm tehla, takže asi to naozaj neni taký problém. A ešte neviem ako je to so stavebným úradom, keď schvália dom určitej výšky, či takúto zmenu treba nahlasovať, alebo to ani nikto nikdy nezistí. Ak to neni problém potom je asi najjednoduchšie pridať celú tehlu a po pridaní izolácie a rekuperácie budem na tom čo mám v projekte. Musím to ešte doštudovať. Chcem niečo také, ako máš na foto, také tuším ponúka aj centrum rekuperácie tuším. Čas sa mi kráti a každý deň tu objavím niečo nové, čo ma predtým nenapadlo :)
misso
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 14:24:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron