Vzduchotechnika - privod vzduchu vedeny v pivnici?

Vzduchotechnika - privod vzduchu vedeny v pivnici?

Poslaťod mlaco » Pia 21. Nov 2008 11:01:40

Ahojte!

(predpokladam ze vzduchotechnika moze ist do kategorie "Vykurovanie, ohrev vody, kotly").

Mam navrhnuty celopodpivniceny RD a zamyslam sa nad vedeniami vzduchotechniky.

Je mozne/vhodne mat privod cerstveho vzduchu v obyvacke, kuchyni a kupelni na urovni podlahy, teda na spodu???

Rozmyslam totiz, viest rozvody vzduchu pod stropom v pivnici, namiesto toho aby sli pod stropom na prizemi.
(odvod vzduchu by predpokladam viedol pod stropom na prizemi - aby sa mohol odsavat v kuchyne a kupelne zhora).

Ako negativum ma napada ochladzovanie vzduchu vo vedeniach v chladnejsej pivnici (cca 15st prepoklad), mozno vsak tepelna izolacia potrubia by to riesila.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Vzduchotechnika - privod vzduchu vedeny v pivnici?

Poslaťod jojkoz » Pia 21. Nov 2008 11:51:57

Neviem ci si rozumieme - ale naco ti je privod v kupelni a kuchyni ? - tam by mal byt len odtah.

Privod vzduchu pouziva aj atrea na prizemy vacsinou v podlahe a vyustkamypri nej. - kazdopadne podla skusenosti ludi by som ale vyustky dal tak aby neboli niekde kde sa sedi pri nohach.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vzduchotechnika - privod vzduchu vedeny v pivnici?

Poslaťod mlaco » Pia 21. Nov 2008 12:00:03

Ah, ano, privod len do obyvacky a jedalne a pracovne. Kuchyna, kupelna a WC ma len odtah.

Uvazujem ci vyuzit pivnicu na tieto vedenia. Tam by nezavadzali.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Vzduchotechnika - privod vzduchu vedeny v pivnici?

Poslaťod jojkoz » Pia 21. Nov 2008 13:09:05

mlaco píše:Ah, ano, privod len do obyvacky a jedalne a pracovne. Kuchyna, kupelna a WC ma len odtah.

Uvazujem ci vyuzit pivnicu na tieto vedenia. Tam by nezavadzali.


Nevidim v tom problem. Samozrjem ze je lepsie izolovat - aj ked zase vyhoda je v lete kedy by to mohlo trosku ochladzovat vzduch.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron