Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod elka » Sob 06. Feb 2010 23:38:29

Dobrý deň,
uvažujeme nad stavbou menšieho bungalovu, zaujala nás ponuka Prodomu – TAHITI PLUS
http://www.prodom.sk/?p=projekty&project=300 s tým, že by sme dali urobiť zmenu, hlavne odstrániť výklenky.
Prosím Vás o názor k takýmto zmenám v projekte Tahiti Plus:
1/obvodový múr vľavo - krajné miestnosti potiahnuť na úroveň strednej izby,
2/ obvodovú stenu vzadu potiahnuť na celú dĺžku - priestor za WC využiť ako technickú miestnosť, v zadnej časti predĺženej garáže urobiť menšiu dielňu,
3/ kuchyňu vymeniť s obyvačkou - na opačnú stranu (kvôli oknu z ľavej strany na pracovnú plochu linky a zároveň by bola voda menej rozťahaná), krb riešiť neskôr (na iné miesto obyv.).
A ešte jednu otázku mám ku garáži: vo viacerých príspevkoch som čítala, že nie je dobre stavať garáž spolu s domov, prosím Vás o názor, či aj v tomto projekte je tá garáž nevhodná a bolo by lepšie postaviť ju mimo domu. Ďakujem za každú radu.
elka
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto 19. Máj 2009 16:13:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod Slavo_T » Ned 07. Feb 2010 0:07:14

Pri takychto zmenach ako popisujes , by bolo asi najlepsie a najlacnejsie si dat urobit vlastny projekt podla vlastnych poziadaviek a zelani. Ak si objednas katalogovy projekt a budes chciet urobit taketo zmeny (posuvanie a presuvanie obvodovych murov ) , tak to bude stat kopec penazi.
Ohladne garaze , v projekte som mal otvoreny pristresok , ale jednoznacne som chcel uzatvorenu garaz , a prepojenu s domom . Garaz je orientovana na severnu stranu , takze ciastocne chrani dom aj tepelne . A nelutujem to vobec a som aj rad , ze som to takto urobil .

S týmto príspevkom autora Slavo_T súhlasili - 2
deko, k+k
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod elka » Ned 07. Feb 2010 1:46:19

Slavo, ďakujem za reakciu, nám tá garáž vychádza podobne na severnej strane,možno trochu S/V. A s projektom to bude asi tak ako píšeš, bude ho treba dať urobiť individuálny.
elka
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto 19. Máj 2009 16:13:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod MartinH » Ned 07. Feb 2010 20:50:16

elka píše:som čítala, že nie je dobre stavať garáž spolu s domov, prosím Vás o názor, či aj v tomto projekte je tá garáž nevhodná a bolo by lepšie postaviť ju mimo domu


Garáž spolu s domom má svoje kladné stránky, len treba doriešiť tepelnú izoláciu spoločných múrov a neprenikanie spalín do obytnej časti. Teraz nosím nákupy z garáže mimo bytu po šmykľavom chodníku a teším sa, že keď raz dostaviam, bude s tým koniec. A niekomu vadí aj to, že okoloidúci vidia, že sa balí a odchádza na dovolenku.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod elka » Ned 07. Feb 2010 21:16:40

Martin, ďakujem za pripomienku, zvedavé pohľady by sa dali asi vyriešiť ľahšie(možno aj vhodným živým plotom) ako napr. tie spaliny čo spomínaš, už dlho chodím túto debatu čítať a stále ma trápi veľa nejasností. Najhoršie je, keď človek mnohému nerozumie, nevie dať ani správnu otázku, aby dostal múdru odpoveď. Ale vďaka tejto stránke aspoň viem, čo všetko ešte neviem :(
elka
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto 19. Máj 2009 16:13:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod deko » Ned 07. Feb 2010 21:34:00

spaliny sa daju vyriesit velmi jednoducho - auto startovat az po otvoreni dveri a dvere zatvarat az po vypnuti motora :idea:

osobne sa mi ale garaz v dome nie velmi pozdava. autu zima neprekaza. skor mu prekaza teplo a vlhko.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod Plamen » Ned 07. Feb 2010 21:46:24

Ja beriem garáž skôr ako sklad všetkého možného okolo domu. Doma máme 2 autá a v garáži sme neparkovali dobrých 5r. Pri stavbe nového domu taktiež neuvažujem o parkovaní auta v garáži – zdá sa mi to dosť drahý luxus. To je môj názor.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod elka » Ned 07. Feb 2010 21:49:28

deko, práve o takomto poznatku som čítala, a je to závažná informácia, treba to mať na zreteli, vďaka :)
elka
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto 19. Máj 2009 16:13:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zmeny v projekte RD a garáž mimo domu?

Poslaťod Pavlík Juraj, Ing. » Ned 07. Feb 2010 23:09:25

Jednoznačne individuálny projekt! Z toho katalógového by zostalo iba červené more. Cenovo je takmer to isté, avšak ide o výsledok...
Pavlík Juraj, Ing.
 
Príspevky: 71
Obrázky: 1
Registrovaný: Pon 21. Dec 2009 1:01:37
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 15 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron