Mozu mi rozkopat chodnik pred plotom?

Mozu mi rozkopat chodnik pred plotom?

Poslaťod chozee » Uto 02. Feb 2010 23:36:05

Ahojte stavebníci, dnes na obed som išiel do práce a pred našou bránou stáli dvaja páni s výkresmi v ruke a rozprávali sa o výkopoch, tak som sa ich pýtal, že čo plánujú a kto sú. Nepredstavili sa , len mi povedali, že plánujú el.prípojku do kostola (oproti mojmu domu cez ulicu), vysvetlil som im, že v časti, kde ukazujú ide plyn, ale oni tvrdili, že to nevadí. Na obecnom úrade som nikoho už nenašiel. Je možné , že mi niekto pred bránou rozkope chodník bez môjho súhlasu ? je možné viezť elektrinu súbežne s plynom ? môžem sa nejako brániť ? Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil emkac dňa Str 03. Feb 2010 0:15:42, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "rozkopávka pred plotom"
chozee
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:31:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Mozu mi rozkopat chodnik pred plotom?

Poslaťod tomas g » Str 03. Feb 2010 0:34:01

Hej, mozu to rozkopat - ak to nie je tvoj pozemok, ale obecny. Pokial je to obecna akcia, tak sa myslim povolenia zvycajne riesia verejnym vyvesenim - neoslovuju kazdeho ucastnika konania. Branit sa velmi nemas ako.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Mozu mi rozkopat chodnik pred plotom?

Poslaťod deko » Str 03. Feb 2010 16:13:19

odpoved na vsetky otazky: ANO. ano, mozu rozkopat (predpokladam ze je to obecny alebo statny pozemok). ano, mozu rozkopat aj bez tvojho suhlasu (samozrejme ak dali verejnu vyhlasku na verejne dostupnu tabulu) a ano, mozu viest kabel subezne s plynom (ak dodrzia normy).

je tu ale jedno "ale" - teba musia obmedzovat minimalne. cize ak tam mas vyjazd pre auto z dvora, bud ten vykop musia co najskor zakopat. ak by tam mal byt dlhsie, mali by tam dat taku tu ocelovu platnu. samozrejme, pre pesich tam spravia nejaku drevenu lavicku.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Mozu mi rozkopat chodnik pred plotom?

Poslaťod mPeto » Str 03. Feb 2010 18:14:19

Oni "mozu vsetko" a ty nic, co sa chodnika tyka. Ty musis len uhrnat sneh, posypat lad a modlit sa aby sa tam niekdo nevysekal :?
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Mozu mi rozkopat chodnik pred plotom?

Poslaťod Peter H. » Str 03. Feb 2010 19:07:47

Keby sa mali pytat kazdeho, pred ktoreho plotom maju kopat, vybudovanie jednej pripojky by trvalo roky, kym by sa so vsetkymi dohodli :twisted:
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron