Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod MiroM » Pia 22. Jan 2010 9:12:07

jepeto píše:Dik za odpovede. Vyzera to tak, ze si asi vyberiem Coronu SI 82. Bol som sa na nu pozriet a mozem povedat, ze profil je nadherny i ked viem, ze to by nemalo byt to najdolezitejsie pri vybere okien. Co ma vsak trosku prekvapilo bolo, ze polohu mikrovetrania som akosi tazsie hladal a ked som ju nasiel, zdala sa mi strbina otvorenia okna trosku vacsia oproti tomu, ako maju okna Rehau ktore mam osadene na byte. Inak pohyb klucky od polohy vetrania k polohe zavretia ide prekrasne plynulo. Ked k tomu pripocitam, ze mi dali velmi dobru cenu so zlavou tak asi nie je co vahat.
Bol som si pozriet aj profil ID8000. Kridlo sa mi zdalo az moc precackane - vypukle, ale to je len vec vkusu a nie asi to, co je na okne najdolezitejsie. Co ma vsak prekvapilo bolo, ze na ich predvadzacom okne, ked som ho chcel otvorit, alebo dat do polohy vetrania tak pohyb klucky isiel rozhodne tazsie ako u Corony a k tomu by som povedal bolo pocut "vrzganie" - ale to je mozno len chybycka udrzby. Co je vsak pravda, povedali to uz tu viaceri, okna su u nich predrazene. Oproti Corone o dost viac a to maju teraz akciu 3 sklo za cenu 2 skla.
Rehau a Gealan to tiez asi nebudu, tie ceny su dost vysoke a pri 2 skle - tu musim ale podotknut, ze zatial je to bez akychkolvek zliav.
Rozmyslam este nad tym Deceunick-om, tam mam tiez super cenu, len sa mi nepozdava ta stavebna hlbka.

To MiroM - pytal si sa, preco mi nenacenili na tu Internovu6000 3-sklo. Uz mam aj na tuto kombinaciu ponuku a tiez mozem povedat, ze je to viac ako na Coronu - ale tiez zatial bez zlavy. Ak sa mozem spytat, ty ju mas ?? Ak ano, ako si s tymto profilom spokojny ?? Co sa tyka toho stredoveho tesnenia, ja by som v tom nevidel az taky problem ale len z pohladu uzitkovych a designu. Co sa tyka inych vlastnosti tak to neviem posudit. Ak z casu na cas budes chciet ram z vnutra ocistit, tak aj pri Corone, ID8000 aj Internove 6000 budes musiet ocistit zvlast jednu a zvlast druhu plochu.


Ano mam Internovu6000 a po pociatocnych problemoch so zameranim som teraz spokojny. Problem s tym stredovym tesnenim v rame moze byt problemom pri balkonovych dverach, ked moze dochadzat k "rozsliapnutiu" toho tesnenia. Dospely ram vacsinou prekracuju, ale detom to nevysvetlis.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Pia 22. Jan 2010 11:04:58

MiroM - kedze som nemal ziadny prehlad ako vyberat okna a co je pri ich vybere najdolezitejsie, tak som musel vela citat. Mozem aj Vam a ostatnym podakovat, ze svojimi prispevkami ste ma dstali trosku do obrazu. Tiez som pozeral aj v inych diskusiach a odbornych clankoch. Co som cital, tak Internovu6000 tiez chvalili, ale nie tak ako povedzme Coronu. Myslim vsak, ze ci si vyberiete Coronu, Internovu, ID8000, alebo profil od Rehau a Veka, vzdy to bude kvality profil. Ak niekto povie ze ten je kvalitnejsi, tak nech mi povie o "kolko" je kvalitnesi. Neviem, nepoznam a ani som sa nedocital o ziadnej hodnote, ktora by toto vycislila.
V kazdom prispevku o vybere okien bolo pisane, ze nielen kvaliny profil treba vyberat ale aj firmu, ktora ma tradiciu a urcite renome. Internovu mi nacenile firma, o ktorej som zatial nic nepocul, i ked na ich stranke som sa docital ze "funguju" uz od roku 1992. Coronu firma, o ktorej som uz pocul a su na trhu od roku 1993. Ci sa rozhodnem spravne ukaze az cas.
Co sa tyka toho stredoveho tesnenia, tak u balkonovych dveri, alebo dveri na terasu je moznost ta, ze si nedate spravit ram po celom obvode z profilu, ale spodnu cast, kadial chodite vam spravia ako prah - samozrejem za priplatok.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Pia 22. Jan 2010 11:13:12

bobco píše:jepeto máš už skoro vybraté, no neskúsil si mimo tvoj výber dopytovať aj Trocal 88+ (kvalitou vraj na úrovni VEKY a Rehau).
Na českých stránkach sú na neho pozitívne názory.


Snazil som sa vyberat take profili, s ktorymi robia firmy v blizkom okoli. Nechcel som firmu, ktora sice bude robit kvalitne okna z kvalitneho profilu, alebo bude od mojho RD vzdialena povedzme 100 km. Nehovorim, ze je to problem, ale v pripade reklamacii to problem moze byt.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod MiroM » Pia 22. Jan 2010 11:35:46

jepeto píše:MiroM - kedze som nemal ziadny prehlad ako vyberat okna a co je pri ich vybere najdolezitejsie, tak som musel vela citat. Mozem aj Vam a ostatnym podakovat, ze svojimi prispevkami ste ma dstali trosku do obrazu. Tiez som pozeral aj v inych diskusiach a odbornych clankoch. Co som cital, tak Internovu6000 tiez chvalili, ale nie tak ako povedzme Coronu. Myslim vsak, ze ci si vyberiete Coronu, Internovu, ID8000, alebo profil od Rehau a Veka, vzdy to bude kvality profil. Ak niekto povie ze ten je kvalitnejsi, tak nech mi povie o "kolko" je kvalitnesi. Neviem, nepoznam a ani som sa nedocital o ziadnej hodnote, ktora by toto vycislila.
V kazdom prispevku o vybere okien bolo pisane, ze nielen kvaliny profil treba vyberat ale aj firmu, ktora ma tradiciu a urcite renome. Internovu mi nacenile firma, o ktorej som zatial nic nepocul, i ked na ich stranke som sa docital ze "funguju" uz od roku 1992. Coronu firma, o ktorej som uz pocul a su na trhu od roku 1993. Ci sa rozhodnem spravne ukaze az cas.
Co sa tyka toho stredoveho tesnenia, tak u balkonovych dveri, alebo dveri na terasu je moznost ta, ze si nedate spravit ram po celom obvode z profilu, ale spodnu cast, kadial chodite vam spravia ako prah - samozrejem za priplatok.


Suhlasim s tym co pises. Nechapem tych, ked niekto jednostranne vychvaluje jeden profil a ked sa ho clovek spyta v com je lepsi oproti inym, tak zostane ticho. Z uvedenych profilov je takmer naozaj jedno, aky profil zvolis. Montazna firma je nemenej dolezita, na vyslednu kvalitu okna montaz vplyva prinajmensom 50-timi 50%-tami. Takze najskor vybrat dobry profil, potom dobru firmu,ktora okna dobre pozvara a nakoniec mat stastie na dobru partiu montaznikov. To je vyvojovy cyklus pre vyber kvalitneho okna, ktore bude cloveku sluzit a bude mat z neho radost :mrgreen:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Pia 22. Jan 2010 12:03:55

Dik za odpoved, dufam ze ozaj budem mat stastie
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Str 03. Feb 2010 11:14:20

Co by ste si vy vybrali pri rovnakej cenovej ponuke na okna, balkonove dvere a terasove dvere ??
profil Schuco Corona SI 82 s 3-sklom
alebo Aluplast ID 8000 tiez s 3-sklom.
/aluplast v tomto pripade ma lepsi sucinitel prechodu tepla, 3 tesnenie v kridle a tiez sirka profilu je o 3 mm sirsia/
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod kovka » Str 03. Feb 2010 16:29:13

To jepeto: kde ste objednávali Coronu 82 a mali dobrú zľavu? dakujem.
kovka
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 12. Jan 2009 12:29:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Str 03. Feb 2010 21:46:00

kovka píše:To jepeto: kde ste objednávali Coronu 82 a mali dobrú zľavu? dakujem.


Aluplast Prievidza
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod MiroM » Štv 04. Feb 2010 9:03:20

jepeto píše:Co by ste si vy vybrali pri rovnakej cenovej ponuke na okna, balkonove dvere a terasove dvere ??
profil Schuco Corona SI 82 s 3-sklom
alebo Aluplast ID 8000 tiez s 3-sklom.
/aluplast v tomto pripade ma lepsi sucinitel prechodu tepla, 3 tesnenie v kridle a tiez sirka profilu je o 3 mm sirsia/

Tu je rozhodovanie viac nez jednoduche. Jednoznacne profil Corona SI82. A dovody si v popdstate napisal aj ty.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Štv 04. Feb 2010 9:59:59

MiroM píše:
jepeto píše:Co by ste si vy vybrali pri rovnakej cenovej ponuke na okna, balkonove dvere a terasove dvere ??
profil Schuco Corona SI 82 s 3-sklom
alebo Aluplast ID 8000 tiez s 3-sklom.
/aluplast v tomto pripade ma lepsi sucinitel prechodu tepla, 3 tesnenie v kridle a tiez sirka profilu je o 3 mm sirsia/

Tu je rozhodovanie viac nez jednoduche. Jednoznacne profil Corona SI82. A dovody si v popdstate napisal aj ty.


MiroM
tak trosku nechapem. V podstate lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ma ID8000, 3 tesnenie ma v kridle a aj stavbne hlbka je sirsia. To znamena ze podla mna prave toto by som si mal vybrat. Ty mi ale radis Coronu, preco ?? Mas zle skusenosti so Slovaktualom ??? Alebo rozhoduje aj to, ze Corona je uz nejaky ten rok na trhu a teda my vychytane "muchy", kdezto ID8000 je novinka ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Pon 08. Feb 2010 21:12:58

jepeto píše:
MiroM píše:
jepeto píše:Co by ste si vy vybrali pri rovnakej cenovej ponuke na okna, balkonove dvere a terasove dvere ??
profil Schuco Corona SI 82 s 3-sklom
alebo Aluplast ID 8000 tiez s 3-sklom.
/aluplast v tomto pripade ma lepsi sucinitel prechodu tepla, 3 tesnenie v kridle a tiez sirka profilu je o 3 mm sirsia/

Tu je rozhodovanie viac nez jednoduche. Jednoznacne profil Corona SI82. A dovody si v popdstate napisal aj ty.


Poradi este niekto v mojom rozhodovani ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod MiroM » Uto 09. Feb 2010 8:36:44

jepeto píše:MiroM
tak trosku nechapem. V podstate lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ma ID8000, 3 tesnenie ma v kridle a aj stavbne hlbka je sirsia. To znamena ze podla mna prave toto by som si mal vybrat. Ty mi ale radis Coronu, preco ?? Mas zle skusenosti so Slovaktualom ??? Alebo rozhoduje aj to, ze Corona je uz nejaky ten rok na trhu a teda my vychytane "muchy", kdezto ID8000 je novinka ???

Pozeram, ze si to napisal opacne. Corona ma sirsi ram, nie ID8000. Ja by som bral Schuco, aj ked ma stredove tesnenie v rame. ID8000 nema urcite lepsie Uf, napisat mozu hocico. Ja mam na profily Aluplast psychicky blok, tak preto som ti napisal pre mna take jednoznacny vyber. Aj tak je omnoho dolezitejsie 3-sklo. Daj si pozor , aby ta neosrali na nom(1 pokovena vrstva a ine "specialitky" predajcov skiel).
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Uto 09. Feb 2010 11:45:00

MiroM píše:
jepeto píše:MiroM
tak trosku nechapem. V podstate lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ma ID8000, 3 tesnenie ma v kridle a aj stavbne hlbka je sirsia. To znamena ze podla mna prave toto by som si mal vybrat. Ty mi ale radis Coronu, preco ?? Mas zle skusenosti so Slovaktualom ??? Alebo rozhoduje aj to, ze Corona je uz nejaky ten rok na trhu a teda my vychytane "muchy", kdezto ID8000 je novinka ???

Pozeram, ze si to napisal opacne. Corona ma sirsi ram, nie ID8000. Ja by som bral Schuco, aj ked ma stredove tesnenie v rame. ID8000 nema urcite lepsie Uf, napisat mozu hocico. Ja mam na profily Aluplast psychicky blok, tak preto som ti napisal pre mna take jednoznacny vyber. Aj tak je omnoho dolezitejsie 3-sklo. Daj si pozor , aby ta neosrali na nom(1 pokovena vrstva a ine "specialitky" predajcov skiel).


Miro
a ako zistim ze ma neosrali ??
V cenovej ponuke je pri skle pisane : LOWe4- 16 TGI- 4FL- 14 TGI- 4 LOWe, U=0,6
Je to spravne sklo ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod MiroM » Str 10. Feb 2010 9:20:37

jepeto píše:
Miro
a ako zistim ze ma neosrali ??
V cenovej ponuke je pri skle pisane : LOWe4- 16 TGI- 4FL- 14 TGI- 4 LOWe, U=0,6
Je to spravne sklo ???


Podla tohoto to vyzera na dve pokovene prstvy prvej a tretej tabule, papierovo je to ok.
V zmluve o dielo si daj uviest, presny typ skla. Treba im stale opakovat, ze vyzadujes presne tieto skla, ze si to dokazes potom zistit a pod. Ja som tiez takto "plasil" vyrobcu a potom sa neodvazi ta oklamat. Ci mas dve pokovene vrstvy zistis jednoducho tzv. svieckovym testom. Ja som na druhy den po osadeni obehal vsetky okna so svieckou :mrgreen: Uz som tu o tom niekde pisal.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake okna by ste si vybrali (Incon, Schuco, Rehau)?

Poslaťod jepeto » Str 10. Feb 2010 23:28:55

MiroM píše:
jepeto píše:
Miro
a ako zistim ze ma neosrali ??
V cenovej ponuke je pri skle pisane : LOWe4- 16 TGI- 4FL- 14 TGI- 4 LOWe, U=0,6
Je to spravne sklo ???


Podla tohoto to vyzera na dve pokovene prstvy prvej a tretej tabule, papierovo je to ok.
V zmluve o dielo si daj uviest, presny typ skla. Treba im stale opakovat, ze vyzadujes presne tieto skla, ze si to dokazes potom zistit a pod. Ja som tiez takto "plasil" vyrobcu a potom sa neodvazi ta oklamat. Ci mas dve pokovene vrstvy zistis jednoducho tzv. svieckovym testom. Ja som na druhy den po osadeni obehal vsetky okna so svieckou :mrgreen: Uz som tu o tom niekde pisal.


Miro
ak budes mat cas pleace daj mi link v ktorom popisujet ten zazracny svieckovy test. Dik
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia