Ake vchodove dvere pre NED?

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod miroTT » Pia 29. Jan 2010 10:53:53

miroTT píše:Môj dom asi nebude NED ale snažím sa aby šetril čo najviac v rámci mojich fin.možností a schopností. Stavba je z Ytongu 375 + zateplenie (prosím bez komentárov) okná budú Geneo a dvere uvažujem tieto: http://baupartner.sk/revolucna_novinka.php Može byť alebo sa radšej poobzerať po niečom inom?

Stavebníci prosím pozrite sa na tie dvere. Na budúci týždeň idem objednávať okná a potrebujem vedieť či zobrať tieto http://baupartner.sk/revolucna_novinka.php alebo niečo iné. Vopred veľká vďaka :ano:
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod mimo » Uto 02. Feb 2010 23:12:28

pôvodne som do tejto témy písal o drevených dverách pre NED, zmenil som však názor - dvere budú hliníkové. firmy na slovensku poväčšine do al rámov vkladajú výplne od baupartnerov či gavaplastu, podľa mňa dosť fádne a vizuálne nič moc. schuco má v originál katalógu krásne výplne, ale drahé a mám info že býva problém s dodávkou.. našiel som firmu čo nám vyrobí výplň podľa nášho nákresu z schuco rámu (Uf = 1.7, trojsklo Ug = 0.6, plná výplň U = 0.8... celkové U = 1.1), kvalita výborná, skryté pánty, cena adekvátna ale prijateľná...
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod mlaco » Str 03. Feb 2010 7:45:48

Tak daj pls. info...
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Str 03. Feb 2010 8:51:53

mimo píše:pôvodne som do tejto témy písal o drevených dverách pre NED, zmenil som však názor - dvere budú hliníkové. firmy na slovensku poväčšine do al rámov vkladajú výplne od baupartnerov či gavaplastu, podľa mňa dosť fádne a vizuálne nič moc. schuco má v originál katalógu krásne výplne, ale drahé a mám info že býva problém s dodávkou.. našiel som firmu čo nám vyrobí výplň podľa nášho nákresu z schuco rámu (Uf = 1.7, trojsklo Ug = 0.6, plná výplň U = 0.8... celkové U = 1.1), kvalita výborná, skryté pánty, cena adekvátna ale prijateľná...

Napis, aky je to presne schuco profil. To Uf sa mi zda viac nez dobre.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod mimo » Str 03. Feb 2010 9:43:29

AWS/ADS 75.SI, novinka. dám si od nich spraviť aj presklennú fasádu z profilu FW 50+.SI, Uf = do 1.3
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod jepeto » Str 03. Feb 2010 10:51:15

mimo píše:AWS/ADS 75.SI, novinka. dám si od nich spraviť aj presklennú fasádu z profilu FW 50+.SI, Uf = do 1.3


Ja mam naceneny profil od Schuco ADS 70.HI aj so svetlikom sirky 1500 mm. Dal som si spravit ponuky na vyplne AL (gava 411 a 412) ale cena sa mi zda trochu vysoka. Asi si skusim dat este nacenit sklennu vypln.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod mimo » Str 03. Feb 2010 11:15:17

jepeto, profil HI má vyššie Uf ako profil SI, rozdiel v cene však neviem
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod jepeto » Str 03. Feb 2010 11:21:05

mimo píše:jepeto, profil HI má vyššie Uf ako profil SI, rozdiel v cene však neviem


To bude ale trosku asi tym, ze profil HI je sirky 70 mm a profil SI je 75 mm.
A co hlinikovy profil Hoeral od Aluplastu, daju sa kvalitativne porovnat ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Štv 04. Feb 2010 9:20:19

mimo píše:AWS/ADS 75.SI, novinka. dám si od nich spraviť aj presklennú fasádu z profilu FW 50+.SI, Uf = do 1.3

Dobry profil, ale uz to nie je celkom novinka. Bola to novinka v case(cca 1,5 roka), ked som reklamoval moje dvere, ponukli mi aj tento profil, samozrejme s patricnym navysenim ceny. SI a HI sa neodlisuju iba sirkou profilu, ale aj sirkou izolacnej vyplne vo vnutri profilu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod jepeto » Pia 05. Feb 2010 23:14:22

mimo píše:pôvodne som do tejto témy písal o drevených dverách pre NED, zmenil som však názor - dvere budú hliníkové. firmy na slovensku poväčšine do al rámov vkladajú výplne od baupartnerov či gavaplastu, podľa mňa dosť fádne a vizuálne nič moc. schuco má v originál katalógu krásne výplne, ale drahé a mám info že býva problém s dodávkou.. našiel som firmu čo nám vyrobí výplň podľa nášho nákresu z schuco rámu (Uf = 1.7, trojsklo Ug = 0.6, plná výplň U = 0.8... celkové U = 1.1), kvalita výborná, skryté pánty, cena adekvátna ale prijateľná...


Mimo,
dal som si aj ja nacenit takto dvere - AL profi a do toho 3 sklo na celu sirku a vysku kridla dveri. Mam vsak obavu, ci to tie dvere pri takej vahe skla vydrzia ??? Je to predsa len vaha a ak su dvere siroke 900 mm mam obavu, aby to po case nerobilo galibu. Stale sa neviem rozhodnut, ci ist do dveri od Hoermann alebo AL profil Schuco a v tom 3 sklo. Poradte
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod mimo » Sob 06. Feb 2010 1:18:39

k váhe dverí ti dajú príslušný počet pántov a nema problema... a vôbec, porovnávať schuco a hoermann (nehovoriac o Uw)?... poviem len toľko, že reynaersáci mi povedali, že schuco je mercedes, čo sa týka al profilov... dnes, teda včera, som podpísal zmluvu na dvere a fasádne presklenie... rád sem dám referenciu na firmu uniteam, erudovaný prístup, dokonca som vyboxoval veľmi slušnú zľavu...
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod jepeto » Sob 06. Feb 2010 8:52:37

mimo píše:k váhe dverí ti dajú príslušný počet pántov a nema problema... a vôbec, porovnávať schuco a hoermann (nehovoriac o Uw)?... poviem len toľko, že reynaersáci mi povedali, že schuco je mercedes, čo sa týka al profilov... dnes, teda včera, som podpísal zmluvu na dvere a fasádne presklenie... rád sem dám referenciu na firmu uniteam, erudovaný prístup, dokonca som vyboxoval veľmi slušnú zľavu...


Problem je trosku ale v tom, ze manzelke sa nepaci ziadna sklenena vypln ktoru firma ponuka /zatial len pri pozerani na nete/. Preto som si dal zohnat vzorky, ktore bude mat fyzicky v ruke a moct si vybrat. Dufam, ze sa jej nejaka zapaci. :netusim
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Uto 09. Feb 2010 9:45:19

S vahou dvier sa netreba trapit. Unosnost pantov pre hlinikove dvere je vysoka. Mne dali 3 panty a to mi poriadne nadimenzovali. Dovolim si tvrdit, ze uz jeden pant (ak by to bolo prakticky mozne), by udrzal masivne Al dvere s 3-sklom.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Marian H » Uto 09. Feb 2010 12:50:08

Tiez sa rozhodujem. Schuco je mozno mercedes, co sa tyka profilov ale Hoermann zasa co sa tyka vchodovych dveri. :)
Asi vyuzijem tu ich akciu. 1.075 EUR aj s montazou sa mi pozdava. Rozmer 1100 x 2100. Maju ich navyrabane na sklade.
http://www.hoermann.com/fileadmin/hoerm ... er2009.pdf
Paci sa mi hladke falcovane kridlo dveri, ked to vyzera skutocne ako dvere a nie ako velke okno s ramom a vyplnou.
Ale pozor zarubna je sice z Al profilu, ale kridlo dveri nie je z AL ale ocelovy pozik. plech., praskova farba nastrek, vypln PUR pena 46 mm, sklo - 3sklo.
Aj tak si myslim, ze vydrzia poriadne buchnutie prievanu alebo opretie sa znutra, ked sa niekto zakopne pri obuvani.

Aj ked sa mi paci celosklenne reflexne prevedenie Tomasag bojim ist do sklenej vyplne, viem si zivo predstavit syna ako s korculami na pleci ide odomykat dvere :dash alebo ako mi odleti kamen spod kosacky.
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod jepeto » Uto 09. Feb 2010 20:54:06

Marian H píše:Tiez sa rozhodujem. Schuco je mozno mercedes, co sa tyka profilov ale Hoermann zasa co sa tyka vchodovych dveri. :)
Asi vyuzijem tu ich akciu. 1.075 EUR aj s montazou sa mi pozdava. Rozmer 1100 x 2100. Maju ich navyrabane na sklade.
http://www.hoermann.com/fileadmin/hoerm ... er2009.pdf
Paci sa mi hladke falcovane kridlo dveri, ked to vyzera skutocne ako dvere a nie ako velke okno s ramom a vyplnou.
Ale pozor zarubna je sice z Al profilu, ale kridlo dveri nie je z AL ale ocelovy pozik. plech., praskova farba nastrek, vypln PUR pena 46 mm, sklo - 3sklo.
Aj tak si myslim, ze vydrzia poriadne buchnutie prievanu alebo opretie sa znutra, ked sa niekto zakopne pri obuvani.

Aj ked sa mi paci celosklenne reflexne prevedenie Tomasag bojim ist do sklenej vyplne, viem si zivo predstavit syna ako s korculami na pleci ide odomykat dvere :dash alebo ako mi odleti kamen spod kosacky.


Marian H - aj ja som po nich pokukoval /prispevky vyssie/ a este k tomu ked maju tu akciu, nehovoriac ze typ ThermoPro TPA 700 sa paci aj manzelke a to je dost podstatne pri vybere - ty co ste zenaty viete o com hovorim :yahoo . Len neviem, co sa tyka tepelnoizolacnych vlastnosti, ci su lepsie ako povedzme dvere z AL profilu s plnou vyplnou s 3 sklom ????
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron