Upchaté potrubie na vodu

Re: Upchaté potrubie na vodu

Poslaťod janobb » Uto 02. Feb 2010 8:40:27

joko:
Ten môj nápad neprešiel skúškou "na bojisku".
Hneď prvá tuhšia zima a voda mi zamrzla. Mal som nastavený hodinový interval púšťania vody, voda tiekla minútu.
Skúsim to nastaviť tak, aby pri poklese pod teplotu x voda súvisle tiekla malým prúdom. Dúfam, že toto už pomôže.
Do konca zimy mám na chate ešte pár pobytov nahlásených, zatiaľ to musím riešiť takto provizórne a až na jar pristúpiť k radikálnejšiemu riešeniu.
Dá sa nejako zistiť miesto kde to mrzne, alebo aspoň kade vedú rúry?
Obávam sa, že voda je vedená stenou (drevenou) a tam výmena rúr asi nepomôže.
janobb
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 16:25:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Upchaté potrubie na vodu

Poslaťod joko » Uto 02. Feb 2010 10:28:45

Tu každá rada márna, resp iba čiastočne učinná. Ja na chalupe praktizujem tak, že na výtlaku vody z vodárničky mám spravený T-kus s vypušťákom, a v zime pravidelne pri odchode z chalupy vypusťím späť do studne vodu z celého systému.
No zas je to riešenie iba pre mňa, lebo pri odchode inej osoby už to vypúšťanie nie je tak dôsledné, za čo som doplatil so splachovačom na WC. U kamoša na Horehroní pri rekonštrukcii domu sme všetky rozvody vyspádovali, na bojler vypušťáky, v šachte sa odstaví voda, a pólcolovým ventilom sa odpustí celý dom. Teplovodný výmenník na nemrznúcu zmes, a veľmi dlhé plánovanie pred samotnou montážou.
Takže skúsenosti takéto. U Teba, ak to dokážeš vypustiť :oops: :?: , tak je to čiastočné riešenie, lebo po každej návšteva by si musel odvodniť systém :cry: , čo obnáša hrdzavenie rúr z vnútra. Pravdepodobne ostáva prerábka , ako som Ti navrhoval pred rokom. Novú RPe rúru , cez podlahu do interiéru, buď stavbu tenperovať, alebo vypustiť pokaždé systém. Ak tam priamo nebývaš tak iba skúšať a kúzliť túto zimu, a perspektívne jedine prerobiť. Vieš že chalupa je plná hlavne vtedy ak sú mrazy, a vtedy potrebuješ najviac fungčnú vodu. :cry: Pri -15 Ti to zamrzne aj v noci keď je plný dom, a nie je odber.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Upchaté potrubie na vodu

Poslaťod janobb » Uto 02. Feb 2010 11:25:41

Vypúšťaním systému to riešim aj ja. Pri odchode ľudí musím aj tak byť prítomný, takže vypustenie nie je problém.
Horšie je, že mne sa to stáva pri už vykúrenej chate počas prevádzky (tak ako píšeš v noci keď je voda odstavená). Tento nočný čas chcem zatiaľ vyriešiť tým, že by som vodu cez SMS zapol a nechal malým prúdom tiecť (nie len po hodine ako som to skúsil teraz). A samozrejme neskôr prerobiť lebo každú zimu ma to stojí kopu nervov a nemálo peňazí.
janobb
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 16:25:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron