Aku vybrat lampu nad kuchynsky stol?

Aku vybrat lampu nad kuchynsky stol?

Poslaťod matkoo72 » Pia 29. Jan 2010 15:42:03

Zdravim vsetkych

rad by som sa spytal, ako ste riesili osvetlenie jedalenskeho stola... videl som v reale tuto lampu http://www.consumer.philips.com/c/sviet ... 16/prd/sk/ a dost sa mi pozdavala, i ked celkovy pocit bol trocha chladny.

Vdaka,
Martin
Naposledy upravil emkac dňa Sob 30. Jan 2010 20:14:32, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "lampa nad kuchynsky stol"
https://vzahradke.blogspot.com/
matkoo72
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009 15:16:55
Bydlisko: Vajnory
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod MartinH » Pia 29. Jan 2010 16:04:20

matkoo72 píše:ako ste riesili osvetlenie jedalenskeho stola.


Ak mi to nikto dovtedy nevyhovori, do obyvacky a jedalne planujem stmievatelne hlavne svetlo + kolajnicovy system na 230V. Do moderneho interieru to hadam nebude päsť na oko. Paci sa mi, ze sa na kolajnicu daju podla potreby zavesit lampy rozneho typu, velkosti a designu a smerovat ich kam treba, napriklad aj zhora na jedalensky stol. Skusal som o tom v decembri diskutovat, ale asi je to viac o-zariadovani ako o-stavbe...
Prílohy
lista.jpg
lista.jpg (11.3 KiB) Zobrazené 1750 krát
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod hv6 » Pia 29. Jan 2010 19:39:47

matkoo72 píše:rad by som sa spytal, ako ste riesili osvetlenie jedalenskeho stola... videl som v reale tuto lampu http://www.consumer.philips.com/c/sviet ... 16/prd/sk/ a dost sa mi pozdavala, i ked celkovy pocit bol trocha chladny.


presne tuto lampu si kupili nasi do kuchyne, je celkom pekna a dost dobre(silno) svieti ...
hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod boro » Pia 29. Jan 2010 21:50:27

matkoo72 píše:rad by som sa spytal, ako ste riesili osvetlenie jedalenskeho stola... videl som v reale tuto lampu http://www.consumer.philips.com/c/sviet ... 16/prd/sk/ a dost sa mi pozdavala, i ked celkovy pocit bol trocha chladny.


Tiež som to videl kdesi v obchode a zaujala ma. Nevyzerá zle.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod deko » Pia 29. Jan 2010 23:00:40

uff. osobne by som si takuto kovovu studenu zrudu nedal ani na wc. ale to je tym, ze mam rad teple farby. samozrejme, proti gustu ziadny disputat... toto je fakt o dizajne a osobnych preferenciach, nie o funkcnosti...

prispievam ale kvoli inemu - nechcel by si radsej viac bodovych svetiel, ako jedno centralne? osobne si idem dat do kuchyne (s vyvodom v strede) taky dvojramenny luster, na ktorom je 6 bodovych halogeniek. ramena lustra maju z jedneho konca na druhy okolo 3 metrov, je mozne ich v horizontalnej rovine prakticky lubovolne natacat a bodovky si nasmerujem presne tam, kam potrebujem...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod matkoo72 » Pia 29. Jan 2010 23:26:48

existuje aj menej kovova verzia - http://www.consumer.philips.com/c/sviet ... 16/prd/sk/ . jedalensky kut a kuchyna budu mat rozdielne zdroje svetla, nakolko su oddelene a ja mam pocit, ze nad jedalenskym stolom by malo byt nieco dominantne...
ale rad sa necham inspirovat, ak ma niekto nejaky tip. styl moze byt odlisny, napr. kombinacia halogenovych ziaroviek (nie bodove).

vdaka,
martin
https://vzahradke.blogspot.com/
matkoo72
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009 15:16:55
Bydlisko: Vajnory
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod Peter H. » Sob 30. Jan 2010 9:40:10

Pozeram, ze nie som sam kto bude mat v kuchyni tuto lampu :mrgreen:
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod boro » Pon 01. Feb 2010 1:54:57

deko píše:uff. osobne by som si takuto kovovu studenu zrudu nedal ani na wc. ale to je tym, ze mam rad teple farby. samozrejme, proti gustu ziadny disputat... toto je fakt o dizajne a osobnych preferenciach, nie o funkcnosti...


A keby bol vonkajší rám z nejakého elegantného dreva?


deko píše:prispievam ale kvoli inemu - nechcel by si radsej viac bodovych svetiel, ako jedno centralne? osobne si idem dat do kuchyne (s vyvodom v strede) taky dvojramenny luster, na ktorom je 6 bodovych halogeniek. ramena lustra maju z jedneho konca na druhy okolo 3 metrov, je mozne ich v horizontalnej rovine prakticky lubovolne natacat a bodovky si nasmerujem presne tam, kam potrebujem...


mne na bodovkách vadí, že vrhajú tiene, mám radšej rozptýlené svetlo
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: lampa nad kuchynsky stol

Poslaťod deko » Pon 01. Feb 2010 8:41:17

boro píše:A keby bol vonkajší rám z nejakého elegantného dreva?


ak by som si mal vyberat z centralnych svietidiel, tak jedine z tych, ktore maju skleny dekel. ale opakujem, je to moja osobna preferencia, ktoru nikomu nenanucujem.

boro píše:mne na bodovkách vadí, že vrhajú tiene, mám radšej rozptýlené svetlo


par ich natocis na strop alebo steny a odtial sa svetlo pekne odraza a rozptyluje. ten moj 2-ramenny bude mat natocene bodovky na tri steny (na stvrtej je okno). dalsia bude smerovat na stol a dve dalsie niekam na podlahu, pripadne kuch.linku - to este uvidim :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron